Northwest Athletic Conference NWAC basketball Sports Banner Image. NWAC Slogan: Character, Competition, Community

Basketball

Men's Basketball

Women's Basketball

Women's Basketball Schedule

League games are bolded

FILTER BY TEAM:

TEAMS Location Time
November 18th, 2016
Yakima Invitational (Yakima, WA)
Teams: Tacoma, Walla Walla
S. Puget Sound vs ClarkClark 5:00 pm
George Fox JV vs EdmondsEdmonds 5:00 pm
North Idaho vs Cochise CollegeMesa, Arizona 5:30 pm
Wenatchee Valley vs HighlineHighline 6:00 pm
Everett vs Big BendBig Bend 6:00 pm
SW Oregon vs Lower ColumbiaLower Columbia 7:00 pm
November 19th, 2016
Yakima Invitational (Yakima, WA)
Teams: Tacoma, Walla Walla
Everett vs SpokaneSpokane 12:00 pm
Peninsula vs Mt. HoodMt. Hood 2:00 pm
Whatcom vs Green RiverGRC 3:00 pm
Shoreline vs Wenatchee ValleyHCC 4:00 pm
North Idaho vs Mesa CCMesa, Arizona 4:00 pm
Gonzaga Univ Club vs Big BendBig Bend 5:00 pm
Columbia Basin vs Lower ColumbiaLower Columbia 5:00 pm
Bellevue vs HighlineHighline 6:00 pm
S. Puget Sound vs PortlandPortland 8:00 pm
November 20th, 2016
Yakima Invitational (Yakima, WA)
Teams: Tacoma, Walla Walla
North Idaho vs South Mountain CCLaveen, Arizona TBD
Centralia vs Columbia BasinLower Columbia TBD
Peninsula vs Lower ColumbiaLower Columbia 12:00 pm
Edmonds vs Mt. HoodMt. Hood 2:00 pm
Wenatchee Valley vs S. Puget SoundS. Puget Sound 4:00 pm
November 22nd, 2016
Clark vs ClarkMultnomah Bible JVClarkMultnomah Bible JV 4:00 pm
Grays Harbor vs ShorelineShoreline 5:00 pm
Peninsula vs S. Puget SoundS. Puget Sound 6:00 pm
Edmonds vs Green RiverGreen River 6:00 pm
November 25th, 2016
Portland vs ShorelineShoreline 6:00 pm
November 26th, 2016
North Idaho All-Stars vs North IdahoNorth Idaho 1:00 pm
Edmonds vs S. Puget SoundS. Puget Sound 2:00 pm
Grays Harbor vs Linn-BentonLinn-Benton 2:00 pm
November 28th, 2016
Multnomah JV vs Linn-BentonLinn-Benton 5:00 pm
November 30th, 2016
S. Puget Sound vs OlympicOlympic 5:00 pm
Portland vs TacomaTacoma 5:30 pm
Green River vs ShorelineShoreline 6:00 pm
Clark vs Lower ColumbiaLower Columbia 6:00 pm
December 1st, 2016
Clackamas vs CentraliaCentralia 6:00 pm
George Fox JV vs Linn-BentonLinn-Benton 6:00 pm
Multnomah Univ JV vs Big BendBig Bend 7:00 pm
December 2nd, 2016
Bellevue Bulldog Classic (Bellevue, WA)
Teams: Everett, Highline, Lane, North Idaho, Pierce, Skagit Valley, Umpqua
Game 1 - Teams: TBD     Time: TBD

Portland vs Treasure ValleyYakima College 4:00 pm
Clark vs TacomaTacoma 5:00 pm
Grays Harbor vs Blue MountainBlue Mountain 6:00 pm
Pacific JV vs Walla WallaWalla Walla 6:00 pm
Edmonds vs Yakima ValleyYakima Valley 6:00 pm
Wenatchee Valley vs PeninsulaPeninsula 6:00 pm
BBCC Alumni (Exhibition) vs Big BendBig Bend 7:00 pm
December 3rd, 2016
Bellevue Bulldog Classic (Bellevue, WA)
Teams: Everett, Highline, Lane, North Idaho, Pierce, Skagit Valley, Umpqua
Game 2 - Teams: TBD     Time: TBD

Green River vs OlympicOlympic 2:00 pm
Clark vs ShorelineShoreline CC 2:00 pm
Langara College vs Big BendBig Bend 3:00 pm
Centralia vs Wenatchee ValleyPeninsula 3:00 pm
Mt. Hood vs Walla WallaWalla Walla 4:00 pm
Treasure Valley vs Grays HarborYVCC 4:00 pm
Douglas CC vs WhatcomWhatcom 5:00 pm
Edmonds vs Blue MountainBlue Mountain 6:00 pm
December 4th, 2016
Bellevue Bulldog Classic (Bellevue, WA)
Teams: Everett, Highline, Lane, North Idaho, Pierce, Skagit Valley, Umpqua
Game 3 - Teams: TBD     Time: TBD

Grays Harbor vs Yakima ValleyYakima Valley 12:00 pm
Centralia vs PeninsulaPeninsula 1:00 pm
George Fox Jv vs SW OregonSW Oregon 2:00 pm
Edmonds vs Treasure ValleyPendleton, OR 2:00 pm
Portland vs Blue MountainBlue Mountain 4:00 pm
December 6th, 2016
Shoreline vs TacomaTacoma 5:30 pm
December 7th, 2016
Highline vs PeninsulaPeninsula 5:30 pm
Lower Columbia vs PortlandPortland 6:00 pm
Centralia vs ClarkClark 7:00 pm
December 9th, 2016
Everett Classic (Everett, WA)
Teams: Big Bend, Spokane, Everett, Green River, Linn-Benton, Lower Columbia, SW Oregon, Skagit Valley
Game 1 - Spokane vs. Lower Columbia (2:00 pm)
Game 2 - SW Oregon vs. Skagit Valley (4:00 pm)
Game 3 - Linn-Benton vs. Big Bend (6:00 pm)
Game 14 - Everett vs. Green River (8:00 pm)

Chemeketa vs Treasure ValleyTreasure Valley TBD
Blue Mountain vs S. Puget SoundS. Puget Sound 6:00 pm
Mt. Hood vs Snow CCSnow CC 6:00 pm
December 10th, 2016
Blazer Classic (Centralia, WA) More Info
Teams: Blue Mountain, Centralia, Olympic, Tacoma
Game 1 - Tacoma vs. Olympic (5:00 pm)
Game 2 - Centralia vs. Blue Mountain (7:00 pm)

Everett Classic (Everett, WA)
Teams: Big Bend, Spokane, Everett, Green River, Linn-Benton, Lower Columbia, SW Oregon, Skagit Valley
North Idaho College Alumni vs North IdahoNorth Idaho 1:00 pm
Mt. Hood vs Treasure ValleyTreasure Valley 2:00 pm
Quest vs WhatcomWhatcom 5:00 pm
S. Puget Sound vs UmpquaUmpqua 7:00 pm
December 11th, 2016
Blazer Classic (Centralia, WA) More Info
Teams: Blue Mountain, Centralia, Olympic, Tacoma
Game 3 - Tacoma vs. Blue Mountain (12:00 pm)
Game 4 - Centralia vs. Olympic (2:00 pm)

Everett Classic (Everett, WA)
Teams: Big Bend, Spokane, Everett, Green River, Linn-Benton, Lower Columbia, SW Oregon, Skagit Valley
George Fox JV vs UmpquaUmpqua 3:00 pm
December 13th, 2016
Lower Columbia vs ClackamasClackamas 6:00 pm
December 15th, 2016
Big Bend Crossover (Moses Lake, WA)
Teams: Big Bend, Highline, Mt. Hood, Olympic
Game 1 - Big Bend vs. Highline (6:00 pm)
Game 2 - Mt. Hood vs. Olympic (8:00 pm)

Green River Crossover (Auburn, WA)
Teams: Columbia Basin, Green River, Lane, Peninsula
Game 1 - Green River vs. Columbia Basin (4:00 pm)
Game 2 - Peninsula vs. Lane (6:00 pm)

Crossover (Wenatchee, WA)
Teams: Tacoma
December 16th, 2016
Crossover Tournament (Wenatchee, WA)
Teams: Shoreline
Big Bend Crossover (Moses Lake, WA)
Teams: Big Bend, Highline, Mt. Hood, Olympic
Game 3 - Big Bend vs. Olympic (5:00 pm)
Game 4 - Highline vs. Mt. Hood (7:00 pm)

Green River Crossover (Auburn, WA)
Teams: Columbia Basin, Green River, Lane, Peninsula
Game 3 - Columbia Basin vs. Peninsula (4:00 pm)
Game 4 - Lane vs. Green River (6:00 pm)

Portland CC Crossover (Portland, OR)
Teams: Bellevue, Lower Columbia
Crossover (Wenatchee, WA)
Teams: Tacoma
Crossover Tournament vs WhatcomWCC TBD
Crossover Tournament vs WhatcomWCC TBD
Crossover Tournament vs WhatcomWCC TBD
Grays Harbor vs Crossover @ ChCCChCC 2:00 pm
December 17th, 2016
Crossover Tournament (Wenatchee, WA)
Teams: Shoreline
Big Bend Crossover (Moses Lake, WA)
Teams: Big Bend, Highline, Mt. Hood, Olympic
Game 5 - Olympic vs. Highline (1:00 pm)
Game 6 - Big Bend vs. Mt. Hood (3:00 pm)

Green River Crossover (Auburn, WA)
Teams: Columbia Basin, Green River, Lane, Peninsula
Game 5 - Lane vs. Columbia Basin (12:00 pm)
Game 6 - Green River vs. Peninsula (2:00 pm)

Portland CC Crossover (Portland, OR)
Teams: Bellevue, Lower Columbia
Crossover (Wenatchee, WA)
Teams: Tacoma
Grays Harbor vs Crossover @ ChCCChCC 2:00 pm
College of the Redwoods vs UmpquaUmpqua 6:00 pm
December 18th, 2016
Crossover Tournament (Wenatchee, WA)
Teams: Shoreline
Portland CC Crossover (Portland, OR)
Teams: Bellevue, Lower Columbia
Crossover (Wenatchee, WA)
Teams: Tacoma
College of the Redwoods vs UmpquaUmpqua 2:00 pm
Grays Harbor vs Crossover @ ChCCChCC 2:00 pm
December 19th, 2016
SHCCGeorge Fox University vs ShorelineShoreline CC 5:00 pm
December 20th, 2016
George Fox Univ. vs Green RiverGRC 2:00 pm
December 21st, 2016
George Fox JV vs HighlineHighline 12:00 pm
December 28th, 2016
Red Devil Holiday Classic (Longview, WA) More Info
Teams: Centralia, Highline, Lower Columbia, Lethbridge, North Idaho, Umpqua, Whatcom, Yakima Valley
Game 1 - Umpqua vs. Centralia (1:00 pm)
Game 2 - Lethbridge vs. Yakima Valley (3:00 pm)
Game 3 - Highline vs. North Idaho (5:00 pm)
Game 4 - Whatcom vs. Lower Columbia (7:00 pm)

December 29th, 2016
Red Devil Holiday Classic (Longview, WA) More Info
Teams: Centralia, Highline, Lower Columbia, Lethbridge, North Idaho, Umpqua, Whatcom, Yakima Valley
Game 5 - Loser 1 vs. Loser 2 (12:00 pm)
Game 6 - Loser 3 vs. Loser 4 (2:00 pm)
Game 7 - Winner 1 vs. Winner 2 (4:00 pm)
Game 8 - Winner 3 vs. Winner 4 (6:00 pm)

Chemeketa vs Columbia BasinColumbia Basin 5:00 pm
Tacoma vs ClarkClark 5:00 pm
December 30th, 2016
Red Devil Holiday Classic (Longview, WA) More Info
Teams: Centralia, Highline, Lower Columbia, Lethbridge, North Idaho, Umpqua, Whatcom, Yakima Valley
Game 9 - TBD vs. TBD (11:00 am)
Game 10 - TBD vs. TBD (1:00 pm)
Game 11 - TBD vs. TBD (3:00 pm)

Chemeketa vs Walla WallaWalla Walla TBD
Peninsula vs ClarkClark 4:00 pm
January 3rd, 2017
Edmonds vs TacomaTacoma TBD
January 4th, 2017
Mt. Hood vs Clark (league) Clark 5:30 pm
SW Oregon vs Umpqua (league) Umpqua 5:30 pm
Linn-Benton vs Clackamas (league) Clackamas 5:30 pm
Bellevue vs CentraliaCentralia 6:00 pm
Treasure Valley vs Blue Mountain (league) Blue Mountain 6:00 pm
Walla Walla vs Spokane (league) Spokane 6:00 pm
Columbia Basin vs Yakima Valley (league) Yakima Valley 6:00 pm
Big Bend vs Wenatchee Valley (league) Wenatchee Valley 6:00 pm
Pacific Univ. vs Green RiverGRC 6:00 pm
January 7th, 2017
Umpqua vs Mt. Hood (league) Mt. Hood 2:00 pm
Yakima Valley vs North Idaho (league) North Idaho 2:00 pm
Wenatchee Valley vs Columbia Basin (league) Columbia Basin 2:00 pm
Spokane vs Treasure Valley (league) Treasure Valley 2:00 pm
Blue Mountain vs Big Bend (league) Big Bend 2:00 pm
Linn-Benton vs Portland (league) Portland 2:00 pm
Lane vs Clark (league) Clark 2:00 pm
Whatcom vs TacomaTacoma 2:00 pm
Highline vs Centralia (league) Centralia 5:00 pm
Northwest Indian College vs EverettEverett 5:00 pm
January 11th, 2017
Bellevue vs Edmonds (league) Edmonds 5:00 pm
Skagit Valley vs Olympic (league) Olympic 5:00 pm
Everett vs Whatcom (league) Whatcom 5:00 pm
Mt. Hood vs Chemeketa (league) Chemeketa 5:30 pm
Umpqua vs Linn-Benton (league) Linn-Benton 5:30 pm
Peninsula vs Shoreline (league) Shoreline 5:30 pm
Clark vs Portland (league) Portland 5:30 pm
S. Puget Sound vs Highline (league) Highline 6:00 pm
Pierce vs Lower Columbia (league) Lower Columbia 6:00 pm
Centralia vs Pierce (league) Pierce 6:00 pm
North Idaho vs Columbia Basin (league) Columbia Basin 6:00 pm
Wenatchee Valley vs Walla Walla (league) Walla Walla 6:00 pm
Grays Harbor vs Tacoma (league) Tacoma 6:00 pm
Spokane vs Big Bend (league) Big Bend 6:00 pm
Green River vs S. Puget Sound (league) Olympia, WA 6:00 pm
January 14th, 2017
Pierce vs S. Puget Sound (league) S. Puget Sound 1:00 pm
Shoreline vs Whatcom (league) Whatcom 1:00 pm
Lower Columbia vs Tacoma (league) Tacoma 2:00 pm
Green River vs Grays Harbor (league) Grays Harbor 2:00 pm
Treasure Valley vs North Idaho (league) North Idaho 2:00 pm
Columbia Basin vs Blue Mountain (league) Blue Mountain 2:00 pm
Olympic vs Edmonds (league) Edmonds 2:00 pm
Big Bend vs Walla Walla (league) Walla Walla 2:00 pm
Portland vs Umpqua (league) Umpqua 2:00 pm
Chemeketa vs Linn-Benton (league) Linn-Benton 2:00 pm
SW Oregon vs Clark (league) Clark 2:00 pm
Peninsula vs Everett (league) Everett 4:00 pm
Skagit Valley vs Bellevue (league) Bellevue 4:00 pm
January 16th, 2017
Big Bend vs North Idaho (league) North Idaho 2:00 pm
Walla Walla vs Yakima Valley (league) Yakima Valley 2:00 pm
Columbia Basin vs Columbia Basin (league) Columbia Basin 2:00 pm
Columbia Basin vs Treasure Valley (league) Treasure Valley 2:00 pm
Blue Mountain vs Wenatchee Valley (league) Wenatchee Valley 2:00 pm
January 18th, 2017
Olympic vs Peninsula (league) Peninsula 5:00 pm
Whatcom vs Skagit Valley (league) Skagit Valley 5:00 pm
Everett vs Bellevue (league) Bellevue 5:00 pm
Mt. Hood vs Clackamas (league) Clackamas 5:30 pm
Edmonds vs Shoreline (league) Shoreline 5:30 pm
Lane vs Umpqua (league) Umpqua 5:30 pm
Linn-Benton vs SW Oregon (league) SW Oregon 5:30 pm
Clark vs Chemeketa (league) Chemeketa 5:30 pm
S. Puget Sound vs Centralia (league) Centralia 6:00 pm
Tacoma vs Centralia (league) Centralia 6:00 pm
Grays Harbor vs Highline (league) Highline 6:00 pm
Lower Columbia vs Green River (league) Green River 6:00 pm
North Idaho vs Walla Walla (league) Walla Walla 6:00 pm
Spokane vs Columbia Basin (league) Columbia Basin 6:00 pm
Treasure Valley vs Big Bend (league) Big Bend 6:00 pm
Yakima Valley vs Wenatchee Valley (league) Wenatchee Valley 6:00 pm
January 21st, 2017
Linn-Benton vs Mt. Hood (league) Mt. Hood 2:00 pm
Spokane vs North Idaho (league) North Idaho 2:00 pm
Walla Walla vs Blue Mountain (league) Blue Mountain 2:00 pm
Everett vs Edmonds (league) Edmonds 2:00 pm
Columbia Basin vs Big Bend (league) Big Bend 2:00 pm
Wenatchee Valley vs Treasure Valley (league) Treasure Valley 2:00 pm
Whatcom vs Olympic (league) Olympic 2:00 pm
Clackamas vs Umpqua (league) Umpqua 2:00 pm
Tacoma vs Green River (league) Green River 2:00 pm
Skagit Valley vs Shoreline (league) Shoreline CC 2:00 pm
Bellevue vs Peninsula (league) Peninsula 4:00 pm
Grays Harbor vs Pierce (league) Pierce 5:00 pm
Highline vs Lower Columbia (league) Lower Columbia 5:00 pm
January 25th, 2017
Edmonds vs Whatcom (league) Whatcom 5:00 pm
Shoreline vs Bellevue (league) Bellevue 5:00 pm
Olympic vs Everett (league) Everett 5:00 pm
Peninsula vs Skagit Valley (league) Skagit Valley 5:00 pm
Mt. Hood vs Portland (league) Portland 5:30 pm
Umpqua vs Chemeketa (league) Chemeketa 5:30 pm
Lane vs Linn-Benton (league) Linn-Benton 5:30 pm
Clark vs Clackamas (league) Clackamas 5:30 pm
Pierce vs Tacoma (league) Tacoma 6:00 pm
Treasure Valley vs Walla Walla (league) Walla Walla 6:00 pm
Wenatchee Valley vs North Idaho (league) North Idaho 6:00 pm
Centralia vs Lower Columbia (league) Lower Columbia 6:00 pm
S. Puget Sound vs Grays Harbor (league) Grays Harbor 6:00 pm
Big Bend vs Yakima Valley (league) Yakima Valley 6:00 pm
Green River vs Highline (league) Des Moines, WA 6:00 pm
January 28th, 2017
SW Oregon vs Mt. Hood (league) Mt. Hood 2:00 pm
North Idaho vs Blue Mountain (league) Blue Mountain 2:00 pm
Walla Walla vs Columbia Basin (league) Columbia Basin 2:00 pm
Shoreline vs Olympic (league) Olympic 2:00 pm
Yakima Valley vs Treasure Valley (league) Treasure Valley 2:00 pm
Spokane vs Wenatchee Valley (league) Wenatchee Valley 2:00 pm
Linn-Benton vs Clark (league) Clark 2:00 pm
Tacoma vs S. Puget Sound (league) S. Puget Sound 2:00 pm
Lower Columbia vs Grays Harbor (league) Grays Harbor 3:00 pm
Centralia vs Green River (league) GRC 3:00 pm
Edmonds vs Peninsula (league) Peninsula 4:00 pm
Bellevue vs Whatcom (league) Whatcom 4:00 pm
Skagit Valley vs Skagit Valley (league) Skagit Valley 5:00 pm
Everett vs Skagit Valley (league) Skagit Valley 5:00 pm
February 1st, 2017
Edmonds vs Skagit Valley (league) Skagit Valley 5:00 pm
Shoreline vs Everett (league) Everett 5:00 pm
Whatcom vs Peninsula (league) Peninsula 5:00 pm
Clark vs Mt. Hood (league) Mt. Hood 5:30 pm
Umpqua vs SW Oregon (league) SW Oregon 5:30 pm
Clackamas vs Linn-Benton (league) Linn-Benton 5:30 pm
Highline vs Tacoma (league) Tacoma 6:00 pm
Spokane vs Walla Walla (league) Walla Walla 6:00 pm
Yakima Valley vs Columbia Basin (league) Columbia Basin 6:00 pm
Blue Mountain vs Treasure Valley (league) Treasure Valley 6:00 pm
S. Puget Sound vs Lower Columbia (league) Lower Columbia 6:00 pm
Grays Harbor vs Centralia (league) Centralia 6:00 pm
Wenatchee Valley vs Big Bend (league) Big Bend 6:00 pm
Green River vs Pierce (league) Lakewood, WA 6:00 pm
Olympic vs Bellevue (league) Bellevue 7:00 pm
February 4th, 2017
Centralia vs Highline (league) Highline 2:00 pm
Lane vs Mt. Hood (league) Mt. Hood 2:00 pm
North Idaho vs Yakima Valley (league) Yakima Valley 2:00 pm
Big Bend vs Blue Mountain (league) Blue Mountain 2:00 pm
Columbia Basin vs Wenatchee Valley (league) Wenatchee Valley 2:00 pm
Treasure Valley vs Spokane (league) Spokane 2:00 pm
Umpqua vs Clark (league) Clark 2:00 pm
February 8th, 2017
Edmonds vs Bellevue (league) Bellevue 5:00 pm
Shoreline vs Peninsula (league) Peninsula 5:00 pm
Olympic vs Skagit Valley (league) Skagit Valley 5:00 pm
Whatcom vs Everett (league) Everett 5:00 pm
Chemeketa vs Mt. Hood (league) Mt. Hood 5:30 pm
Linn-Benton vs Umpqua (league) Umpqua 5:30 pm
Portland vs Clark (league) Clark 5:30 pm
Highline vs S. Puget Sound (league) S. Puget Sound 6:00 pm
Pierce vs Centralia (league) Centralia 6:00 pm
Columbia Basin vs North Idaho (league) North Idaho 6:00 pm
Yakima Valley vs Blue Mountain (league) Blue Mountain 6:00 pm
Walla Walla vs Wenatchee Valley (league) Wenatchee Valley 6:00 pm
Lower Columbia vs Pierce (league) Pierce 6:00 pm
Big Bend vs Spokane (league) Spokane 6:00 pm
Tacoma vs Green River (league) Green River 6:00 pm
S. Puget Sound vs Green River (league) GRC 6:00 pm
February 11th, 2017
Mt. Hood vs Umpqua (league) Umpqua 2:00 pm
North Idaho vs Treasure Valley (league) Treasure Valley 2:00 pm
Edmonds vs Olympic (league) Olympic 2:00 pm
Walla Walla vs Big Bend (league) Big Bend 2:00 pm
Blue Mountain vs Columbia Basin (league) Columbia Basin 2:00 pm
North Idaho vs Treasure Valley (league) Treasure Valley 2:00 pm
Portland vs Linn-Benton (league) Linn-Benton 2:00 pm
Clark vs Lane (league) Lane 2:00 pm
Whatcom vs Shoreline (league) Shoreline CC 2:00 pm
S. Puget Sound vs Pierce (league) Pierce 3:00 pm
Tacoma vs Lower Columbia (league) Lower Columbia 5:00 pm
Grays Harbor vs Green River (league) Green River 5:00 pm
Bellevue vs Skagit Valley (league) Skagit Valley 5:00 pm
Everett vs Peninsula (league) Peninsula 5:00 pm
February 15th, 2017
Shoreline vs Edmonds (league) Edmonds 5:00 pm
Peninsula vs Olympic (league) Olympic 5:00 pm
Skagit Valley vs Whatcom (league) Whatcom 5:00 pm
Bellevue vs Everett (league) Everett 5:00 pm
Clackamas vs Mt. Hood (league) Mt. Hood 5:30 pm
Umpqua vs Lane (league) Lane 5:30 pm
SW Oregon vs Linn-Benton (league) Linn-Benton 5:30 pm
Chemeketa vs Clark (league) Clark 5:30 pm
Centralia vs S. Puget Sound (league) S. Puget Sound 6:00 pm
North Idaho vs Big Bend (league) Big Bend 6:00 pm
Wenatchee Valley vs Blue Mountain (league) Blue Mountain 6:00 pm
Yakima Valley vs Walla Walla (league) Walla Walla 6:00 pm
Treasure Valley vs Columbia Basin (league) Columbia Basin 6:00 pm
Green River vs Lower Columbia (league) Lower Columbia 6:00 pm
Centralia vs Tacoma (league) Tacoma 6:00 pm
Highline vs Grays Harbor (league) Grays Harbor 6:00 pm
February 18th, 2017
Lower Columbia vs Highline (league) Highline 12:00 pm
Spokane vs North Idaho (league) North Idaho 2:00 pm
Blue Mountain vs Walla Walla (league) Walla Walla 2:00 pm
Big Bend vs Columbia Basin (league) Columbia Basin 2:00 pm
Treasure Valley vs Wenatchee Valley (league) Wenatchee Valley 2:00 pm
Pierce vs Grays Harbor (league) Grays Harbor 2:00 pm
Green River vs Tacoma (league) Tacoma 2:00 pm
Umpqua vs Portland (league) Portland 2:00 pm
Linn-Benton vs Chemeketa (league) Chemeketa 2:00 pm
Clark vs SW Oregon (league) SW Oregon 2:00 pm
Edmonds vs Everett (league) Everett 4:00 pm
Olympic vs Whatcom (league) Whatcom 4:00 pm
Shoreline vs Skagit Valley (league) Skagit Valley College 5:00 pm
February 19th, 2017
Peninsula vs Bellevue (league) Bellevue 1:00 pm
February 22nd, 2017
Whatcom vs Edmonds (league) Edmonds 5:00 pm
Olympic vs Everett (league) Everett 5:00 pm
Skagit Valley vs Peninsula (league) Peninsula 5:00 pm
Mt. Hood vs Lane (league) Lane 5:30 pm
Clark vs Umpqua (league) Umpqua 5:30 pm
Bellevue vs Shoreline (league) Shoreline CC 5:30 pm
Blue Mountain vs North Idaho (league) North Idaho 6:00 pm
Columbia Basin vs Walla Walla (league) Walla Walla 6:00 pm
Treasure Valley vs Yakima Valley (league) Yakima Valley 6:00 pm
Lower Columbia vs Centralia (league) Centralia 6:00 pm
Grays Harbor vs S. Puget Sound (league) S. Puget Sound 6:00 pm
Wenatchee Valley vs Spokane (league) Spokane 6:00 pm
Tacoma vs Pierce (league) Pierce 6:00 pm
Highline vs Green River (league) GRC 6:00 pm
February 25th, 2017
Whatcom vs Bellevue (league) Bellevue 1:00 pm
Mt. Hood vs Linn-Benton (league) Linn-Benton 2:00 pm
Walla Walla vs North Idaho (league) North Idaho 2:00 pm
Peninsula vs Edmonds (league) Edmonds 2:00 pm
Olympic vs Shoreline (league) Shoreline 2:00 pm
Columbia Basin vs Spokane (league) Spokane 2:00 pm
Big Bend vs Treasure Valley (league) Treasure Valley 2:00 pm
S. Puget Sound vs Tacoma (league) Tacoma 2:00 pm
Umpqua vs Clackamas (league) Clackamas 2:00 pm
Wenatchee Valley vs Yakima Valley (league) Yakima Valley 2:00 pm
Skagit Valley vs Everett (league) Everett 4:00 pm
Grays Harbor vs Lower Columbia (league) Lower Columbia 5:00 pm
Green River vs Centralia (league) Centralia 6:00 pm
March 1st, 2017
Lower Columbia vs S. Puget Sound (league) S. Puget Sound 1:00 pm
Skagit Valley vs Edmonds (league) Edmonds 5:00 pm
Olympic vs Bellevue (league) Bellevue 5:00 pm
Peninsula vs Whatcom (league) Whatcom 5:00 pm
Portland vs Mt. Hood (league) Mt. Hood 5:30 pm
Everett vs Shoreline (league) Shoreline 5:30 pm
Chemeketa vs Umpqua (league) Umpqua 5:30 pm
Linn-Benton vs Lane (league) Lane 5:30 pm
Clackamas vs Clark (league) Clark 5:30 pm
North Idaho vs Wenatchee Valley (league) Wenatchee Valley 6:00 pm
Spokane vs Blue Mountain (league) Blue Mountain 6:00 pm
Walla Walla vs Treasure Valley (league) Treasure Valley 6:00 pm
Centralia vs Grays Harbor (league) Grays Harbor 6:00 pm
Yakima Valley vs Big Bend (league) Big Bend 6:00 pm
Tacoma vs Highline (league) Highline 6:00 pm
Pierce vs Green River (league) GRC 6:00 pm
March 4th, 2017
Mt. Hood vs SW Oregon (league) SW Oregon 2:00 pm
Clark vs Linn-Benton (league) Linn-Benton 2:00 pm
STATS
stats icon M STATS
stats icon W STATS
TEAMS
folder icon M TEAMS
folder icon W TEAMS

Men's Basketball Alumni
Women Basketball Alumni

Basketball Championship Web Page

Cybersports Files
Men's Rosters Women's Rosters

Men's Game Files
Women's Game Files