BELLEVUE COMMUNITY COLLEGE
8TH Annual Cross Country Invite   Saturday, October 28, 2006
Lake Sammamish State Park, Issaquah WA

M E N ‘ S    8 Kilometers

 

Name

School

  Team scoring
CC         Other
Time
1.         Charles Cummings Spokane
1
25:17
2.         Tyler Rapp Spokane
2
25:17
3.         Eric Burck Spokane
3
25:19
4.         Leif Kohler Husky RC
1
25:32
5.         Cordy Cisneros Unat
25:33
6.         Josh Beck WWU
2
25:36
7.         Dan Philips Unat
25:37
8.         Ben Sauvage Seattle RC
3
25:44
9.         Jake Sanders Spokane
4
25:45
10.     Blake Harmon Spokane
5
25:55
11.     Jon Skelton Unat
25:59
12.     Chris Harig Eastside R
4
26:11
13.     Bobby Carlson Unat
26:14
14.     Ben Haber Seattle RC
5
26:22
15.     Peter Ellis WWU
6
26:22
16.     Blake Medhaug Unat
26:24
17.     Kyle Lampi WWU
7
26:27
18.     Mark Moeller Unat
26:27
19.     Geoff Anderson CWU
26:29
20.     Chris Tremonte Eastside R
8
26:29
21.     Josh Gatbunton SMU
26:31
22.     Kyle Anderson Spokane—Al
26:38
23.     Sam Bedell WWU
9
26:49
24.     Michael Vipham Treasure Valley
6
26:55
25.     Orval  McKenzie Unat
26:56
26.     Kevin McGinness Bellevue-Al
26:58
27.     Tristan Beach SMU
26:58
28.     Bryce McKenzie Bellevue
7
26:59
29.     John O’Hearn CNW
27:01
30.     Weston Carmichael Treasure Valley
8
27:10
31.     Adam Mina Husky RC
10
27:11
32.     Mark Burke Unat
27:12
33.     Michael Gordon Seattle RC
11
27:16
34.     Carl Winter CNW
27:24
35.     James Roach CWU
27:29
36.     Dan Salazar Seattle RC
12
27:33
37.     Ryan Dorsey Everett
9
27:35
38.     Casey Barten WWU
13
27:39
39.     Tommy Race Unat
27:39
40.     Bjorn Begelman Seattle RC
14
27:43
41.     Andrew Glebe Unat
27:49
42.     Scott Seamster SPU
27:51
43.     Robbie Wilbur SMU
27:56
44.     Matt Swanson Unat
27:57
45.     Cory Lampshire WWU
15
28:03
46.     Cody Serdar WWU
16
28:03
47.     Cullen Cantwell Everett
10
28:06
48.     Erik Zulfer WWU
28:18
49.     John  Leonardson Skagit Valley
28:18
50.     Nate Zahn Everett
11
28:19
51.     Klamath Walker Treasure Valley
12
28:21
52.     Scott Felch SPU
28:23
53.     Corey Cronkhite CWU
28:25
54.     John Hurlburt Unat
28:30
55.     Blaine Perry Bellevue
13
28:32
56.     Dylan Wirkkala Unat
28:35
57.     Jasim Ghuloum Bellevue
14
28:36
58.     Will Cameron Unat
28:39
59.     Dane Betts Everett
15
28:39
60.     Fred Motteler Unat
28:41
61.     Josh Kratzer CWU
28:58
62.     Evan Hawker Treasure Valley
16
28:59
63.     Daniel Studdard Everett
17
29:12
64.     Henry Wigglesworth Seattle RC
17
29:15
65.     Josh Shaver Treasure Valley
18
29:17
66.     Anders Mavis Unat
29:18
67.     Jeff Ayers SPU
29:20
68.     Gene Fisher Eastside R
18
29:20
69.     Torrey Teats Eastside R
19
29:23
70.     William Anderson Highline
29:24
71.     Rob Murdock Treasure Valley
19
29:44
72.     Paul Melrose Bellevue-Al
29:48
73.     Jack Linderoth Bellevue
20
29:53
74.     Kevin Osborne Bellevue
21
30:03
75.     Adam Grambo Unat
30:03
76.     Rudy Anaya NWIC
20
30:26
77.     Leland Duffy NWIC
21
30:27
78.     Nate Perkins Unat
30:30
79.     Jason Moll Husky RC
22
30:34
80.     Zach Denton Unat
31:04
81.     John Sweeney Eastside R
23
31:06
82.     Eric Fadiman Seattle RC
24
31:07
83.     Dan Haffner Eastside R
25
31:17
84.     Anthony Anaya NWIC
26
31:19
85.     Brian Poon Husky RC
27
31:20
86.     Joe Tito Highline
31:27
87.     Roy Seliber Eastside R
28
31:29
88.     Alex Larios Highline
31:36
89.     Tom Lucas Eastside R
31:40
90.     Heriberto Rodriguez Husky RC
29
31:44
91.     Matt Lucero Treasure Valley
22
31:45
92.     Peteris Ledins Seattle RC
31:48
93.     Scott Elmore Everett
23
31:51
94.     Kyle Roan NWIC
30
32:01
95.     Ben Gist Eastside R
32:08
96.     Bryan Gerry SMU
31
32:24
97.     Morgan Tueter NWIC
32:37
98.     Aaron Sundberg Eastside R
32:51
99.     Steve Lehman Unat
33:09
100.              Abraham Kebede Eastside R
33:31
101.              John Swenson Eastside R
33:40
102.              Keita Era Highline
34:11
103.              Nathaniel Smith NWIC
32
34:16
104.              Shuhei Kono Bellevue
24
34:18
105.              Keith Brewe Eastside R
34:26
106.              Steve Supkoff Eastside R
34:29
107.              Justin Williams NWIC
33
35:14
108.              Jim Buckley Eastside R
35:17
109.              Seth Keegahn Unat
35:38
110.              Edgar Gonzalez  
36:49
111.              Alberto Galler NWIC
37:16
112.              Mark Smith Eastside R
37:57
113.              Dave Barnhart Treasure Valley
42:27
114.              Steve Moe Eastside R
45:52
115.              Gary Wright Unat
47:47

CC M E N ‘ S  Team Scores:

  #1 #2 #3 #4 #5 Total #6 #7 Place
Spokane
1
2
3
4
5
15
1
Treasure Valley
6
8
12
16
18
60
19
22
2
Bellevue
7
13
14
20
21
75
24
3
Everett
9
10
11
15
17
62
23
Highline
Skagit Valley
  #1 #2 #3 #4 #5 Total #6 #7
NW Indian College
20
21
26
30
31
128
32
33
5
Central Wash.
Seattle Running Co.
3
5
11
12
14
45
17
24
1
Eastside Running
4
8
18
19
23
72
25
28
3
Western Wash.
2
6
7
9
13
37
15
16
2
St. Martin’s
Husky Running Club
1
10
22
27
29
89
4