Licensed To: University of Puget Sound 
            JD Shotwell Invitational  04-Apr-09 [Ageup: 4/12/2003]             
 
  1  Female   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 James, Chanel                Unattached          X12.22 F      
  2 Sims, Catherine              Mt. Hood             12.64 F      
  3 Sims, Crystal                Mt. Hood             12.71 F      
  4 Arceneaux, Lakia             Pacific Lutheran     12.78 F      
  5 Zukowski, Megan              Wwu                  12.84 F      
  6 LeBrun, Amy                  Pacific Lutheran     12.95 F      
  7 Carie, Gwenna                Central              13.00 F      
  8 Peterson, Lisette            Seattle Paci         13.04 F      
  9 Houplin, Joana               Wwu                  13.17 F      
 10 Putnam, Chelsea              Pacific Lutheran     13.20 F      
 11 Wells, Tish                  Central              13.31 F      
 12 Muri, Callie                 Wwu                  13.51 F      
 13 Couvelier, Elsa              Wwu                  13.83 F      
 14 Schuh, Kristen               Wwu                  14.61 F      
 15 Bayer, Clarissa              Skagit Valley Co     14.87 F      
 16 Gold, Kellen                 St. Martin's         15.16 F      
 17 Kuhnly, Gail                 Unattached          X15.67 F      
 
  2  Female   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 James, Chanel                Unattached          X24.90 F      
  2 Siler, Ellie                 Wwu                  25.38 F      
  3 Sims, Catherine              Mt. Hood             25.47 F      
  4 LeBrun, Amy                  Pacific Lutheran     26.10 F      
  5 Carie, Gwenna                Central              26.33 F      
  6 Zukowski, Megan              Wwu                  26.57 F      
  7 Arceneaux, Lakia             Pacific Lutheran     26.58 F      
  8 Feliz, Cheyenne              Lewis & Clark        26.92 F      
  9 Havel, Liska                 Lewis & Clark        26.94 F      
 10 Peterson, Lisette            Seattle Paci         26.97 F      
 11 Houplin, Joana               Wwu                  27.27 F      
 12 Hood, Britany                Central              27.37 F      
 13 Leiken, Andrea            FR Ups                  27.38 F      
 14 Gunderson, Callie            Pacific Lutheran     27.80 F      
 15 Putnam, Chelsea              Pacific Lutheran     27.91 F      
 16 Muri, Callie                 Wwu                  27.96 F      
 17 Ledtke, Valle                Wwu                  28.25 F      
 18 Couvelier, Elsa              Wwu                  28.30 F      
 19 Farah, Lindsey               Evergreen            28.58 F      
 20 Heck, Maya                FR Ups                  29.36 F      
 21 Gardner, Angela              Pacific Lutheran     29.81 F      
 22 Groesbeck, Katherine         Lewis & Clark        30.17 F      
 23 Bayer, Clarissa              Skagit Valley Co     30.30 F      
 24 Schuh, Kristen               Wwu                  30.49 F      
 25 Kuhnly, Gail                 Unattached          X32.83 F      
 
  3  Female   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Siler, Ellie                 Wwu                  57.04 F      
  2 Feliz, Cheyenne              Lewis & Clark      1:01.03 F      
  3 Pendon, Jessica              St. Martin's       1:01.29 F      
  4 Walters, Anna                Seattle Paci       1:01.60 F      
  5 Butler, Alex                 Seattle Paci       1:01.85 F      
  6 Gunderson, Callie            Pacific Lutheran   1:01.88 F      
  7 Hood, Britany                Central            1:03.02 F      
  8 Eckles, Lydia                Wwu                1:03.40 F      
  9 Leiken, Andrea            FR Ups                1:03.69 F      
 10 Ledtke, Valle                Wwu                1:03.94 F      
 11 Bayer, Clarissa              Skagit Valley Co   1:08.88 F      
 12 Trask, Morgan                Pacific Lutheran   1:09.28 F      
 
  4  Female   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Anderberg, Lisa              Seattle Paci       2:14.57 F      
  2 Watson, Cheryl               Wwu                2:20.31 F      
  3 O'Connell, Megan             Wwu                2:21.44 F      
  4 Schmid, Brianna              St. Martin's       2:23.19 F      
  5 Evans, Nika               FR Ups                2:25.05 F      
  6 Meisenheimer, Janelle        Pacific Lutheran   2:29.17 F      
  7 Carlson, Karissa             Evergreen          2:30.47 F      
  8 Owen, Karissa                St. Martin's       2:32.18 F      
  9 Olsen, Chelsea               Lewis & Clark      2:32.97 F      
 10 Bassett, Maddy            JR Ups                2:34.12 F      
 11 Fix, Kirsten                 Lewis & Clark      2:35.14 F      
 12 Farah, Lindsey               Evergreen          2:35.71 F      
 13 Miller, Kendra               Wwu                2:36.83 F      
 14 Grambo, Heather              Pac elite          2:47.09 F      
 15 Hilbert, Esther              Mt. Hood           3:04.95 F      
 
  5  Female   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Johnson, Rachael             Wwu                4:50.78 F      
  2 Olsen, Courtney              Wwu                4:57.05 F      
  3 Carlson, Krinda              St. Martin's       4:59.78 F      
  4 Carlson, Karissa             Evergreen          5:01.61 F      
  5 Plunkett, Natty              Seattle Paci       5:01.62 F      
  6 Fix, Kirsten                 Lewis & Clark      5:04.96 F      
  7 Hartnett, Phoebe             Wwu                5:05.71 F      
  8 Boyer, Jessica               Wwu                5:06.13 F      
  9 Oleska, Alayna               Lewis & Clark      5:15.80 F      
 10 Payment, Whitney             Mt. Hood           5:23.34 F      
 11 Baker, Amanda                Mt. Hood           5:26.50 F      
 12 Hilbert, Esther              Mt. Hood           6:37.47 F      
 
  6  Female   3000m StplCh
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Krepel, Kayti                Seattle Paci      11:27.1h F      
  2 Miller, Lexie                Pacific Lutheran  11:37.7h F      
  3 Williams, Mary               Seattle Paci      11:47.3h F      
  4 Laweryson, Annie             St. Martin's      12:33.8h F      
  5 Innes, Corinnes              Lewis & Clark     12:44.0h F      
 
  7  Female   5000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Porter, Sarah                Wwu               17:01.94 F      
  2 Briehof, Lauren              Wwu               17:32.76 F      
  3 Mullen, Marcie               Central           18:04.35 F      
  4 Hall, Megan                  Everett CC        19:09.85 F      
  5 Palmer, Hannah               Lewis & Clark     19:31.43 F      
  6 Smith, Tameka             SR Ups               19:42.71 F      
  7 Pecha, Kaitlyn               St. Martin's      19:49.64 F      
  8 Costigan, Jessica            Everett CC        20:14.65 F      
  9 Payment, Whitney             Mt. Hood          20:26.09 F      
 10 Peaden, Brooke            FR Ups               20:29.37 F      
 11 Brisky, Sierra               Wwu               20:33.44 F      
 12 Bakeman, Mary                Central           20:34.62 F      
 13 Attwood, Candace             Pacific Lutheran  20:35.28 F      
 14 Kiracofe, Stephanie          Seattle Paci      20:49.03 F      
 15 Blakney, Rebekah             Pacific Lutheran  20:58.83 F      
 16 Minor, Jolene                Everett CC        21:20.19 F      
 17 Cotterill, Lacey             Everett CC        21:23.19 F      
 18 Whipple, Kelsey              Everett CC        21:56.87 F      
 19 Hanscom, Margaret            Seattle Paci      22:18.18 F      
 20 McGill, Krissy               Everett CC        22:36.04 F      
 
  9  Female   100m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 McGrane, Caitlin          JR Ups                  15.21 F      
  2 Araya, Faven                 Pacific Lutheran     15.35 F      
  3 Schumacher, Terra            Mt. Hood             15.80 F      
  4 Pike, Jennifer               Seattle Paci         16.12 F      
  5 Herring, Christina           Lewis & Clark        17.68 F      
  6 Wong, Ili                 SO Ups                  17.94 F      
  7 Olsen, Tori                  Pacific Lutheran     18.42 F      
  8 Courtain, Sam                Lewis & Clark        19.00 F      
 
 10  Female   400m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Pike, Jennifer               Seattle Paci       1:03.05 F      
  2 Araya, Faven                 Pacific Lutheran   1:03.14 F      
  3 Nobbs, Natalie               Seattle Paci       1:06.85 F      
  4 Sims, Crystal                Mt. Hood           1:09.82 F      
  5 Wilkins, Kayla               Seattle Paci       1:10.96 F      
  6 Herring, Christina           Lewis & Clark      1:11.44 F      
  7 Pitts, Stephany              Mt. Hood           1:11.66 F      
  8 Courtain, Sam                Lewis & Clark      1:15.76 F      
 
 11  Female   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Mt. Hood'                                        49.43 F      
  2 A  'Pacific Lutheran'                                49.92 F      
  3 A  'Central'                                         50.96 F      
  4 A  'Wwu'                                             51.97 F      
  5 A  'Lewis & Clark'                                   52.22 F      
 
 12  Female   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Wwu'                                           3:57.35 F      
  2 A  'Seattle Paci'                                  3:59.36 F      
  3 A  'Mt. Hood'                                      4:07.75 F      
  4 A  'Ups'                                           4:13.81 F      
  5 A  'St. Martin's'                                  4:19.67 F      
  6 A  'Central'                                       4:21.13 F      
  8 A  'Everett CC'                                    4:55.12 F      
 
 12  Female   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  7 B  'Wwu'                                           4:22.86 F      
 
 13  Female    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Brodgon, Jenny               Unattached          X1.62m F      
  2 Mattson, Jacquie             Seattle Paci         1.57m F      
  4 Mendenhall, Martha           Unattached          X1.52m F      
  5 Pitts, Stephany              Mt. Hood             1.52m F      
  3 Adair, Megan                 U-Smu                1.52m F      
  6 Berg, Siri                   Central              1.47m F      
  8 McGrane, Caitlin          JR Ups                  1.42m F      
  7 Wong, Ili                 SO Ups                  1.42m F      
  9 Dewalt, Melissa              Pacific Lutheran     1.42m F      
 10 Smith, Kelsey                Pacific Lutheran     1.37m F      
    Olsen, Tori                  Pacific Lutheran        NH F      
 
 14  Female    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 Schumacher, Terra            Mt. Hood             3.60m F      
  1 Peaslee, Melissa             Seattle Paci         3.60m F      
  3 Miller, Christy              Wwu                  3.45m F      
  4 Allan, Carrie                Seattle Paci         3.45m F      
  5 Mueller, Robin               Wwu                  3.15m F      
  7 DiEnno, Amanda               Wwu                  3.00m F      
  8 Couvelier, Elsa              Wwu                  3.00m F      
  6 Quick, Jennifer              Wwu                  3.00m F      
  9 Austin, Sydney               Wwu                  2.85m F      
 10 DiMarco, Diana               Wwu                  2.70m F      
 10 Herr, Emily               JR Ups                  2.70m F      
 10 Kreft, Kelsey                Central              2.70m F      
 10 Anderson, Angela             St. Martin's         2.70m F      
 10 Glenn, Cindy                 Central              2.70m F      
 15 Mangubat, Alicia             Wwu                  2.55m F      
 16 Heck, Maya                FR Ups                  2.40m F      
 16 Stiever, Bailey           FR Ups                  2.40m F      
    Gedde, Kjersti               Seattle Paci            NH F      
    Santos-Bishop, Laura         Lewis & Clark           NH F      
    Johnson, Jennifer            St. Martin's            NH F      
    Havel, Liska                 Lewis & Clark           NH F      
    Gustavson, Annie             Lewis & Clark           NH F      
 
 15  Female    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Warman, Emily                Wwu                  5.48m F      
  2 James, Chanel                Unattached          X5.21m F      
  3 Putnam, Chelsea              Pacific Lutheran     5.13m F      
  4 Havel, Liska                 Lewis & Clark        4.94m F      
  5 Miller, Christy              Wwu                  4.88m F      
  6 Wong, Ili                 SO Ups                  4.69m F      
  7 Tune, Kim                    Mt. Hood             4.67m F      
  8 Butler, Gail                 Wwu                  4.66m F      
  9 Muri, Callie                 Wwu                  4.57m F      
  9 McGrane, Caitlin          JR Ups                  4.57m F      
 11 Dewalt, Melissa              Pacific Lutheran     4.53m F      
 12 Rose, Amanda                 Central              4.20m F      
 13 Tsukamaki, Brady             Pacific Lutheran     4.09m F      
 13 Groesbeck, Katherine         Lewis & Clark        4.09m F      
 15 Bird, Stacey                 Mt. Hood             4.00m F      
 
 16  Female    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Warman, Emily                Wwu                 11.40m F      
  2 Woodke, Jordyn               Unattached         X10.70m F      
  3 Rose, Amanda                 Central             10.46m F      
  4 Muri, Callie                 Wwu                 10.36m F      
  5 Arceneaux, Lakia             Pacific Lutheran    10.27m F      
  6 Tune, Kim                    Mt. Hood             9.73m F      
  7 Adair, Megan                 U-Smu                9.60m F      
  8 Dewalt, Melissa              Pacific Lutheran     9.53m F      
  9 Nobbs, Natalie               Seattle Paci         9.46m F      
 10 Putnam, Chelsea              Pacific Lutheran     9.36m F      
 11 Bird, Stacey                 Mt. Hood             9.35m F      
 12 Tsukamaki, Brady             Pacific Lutheran     9.19m F      
 13 Groesbeck, Katherine         Lewis & Clark        8.91m F      
 
 17  Female    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Tandle, Krissy               Central             14.76m F      
  2 Afoa, Shaina                 Central             12.32m F      
  3 Self, Torie                  Central             12.13m F      
  4 Chase, Karen              SR Ups                 11.95m F      
  5 Strot, Kesley                Mt. Hood            11.93m F      
  6 Hacker, Taylor               Pacific Lutheran    11.55m F      
  7 Stueckle, Jordan             Central             11.14m F      
  8 Ramos, Chelsey               Mt. Hood            10.92m F      
  9 Madden, Amy                  Lewis & Clark       10.41m F      
 10 Brown, Robin                 Wwu                 10.09m F      
 11 Fritts, Melissa           FR Ups                  9.32m F      
 12 Johnson, Elizabeth           Lewis & Clark        9.30m F      
 13 Wallace, Jasmine             Pacific Lutheran     8.71m F      
 14 Mahaffey, Emily              Lewis & Clark        8.70m F      
 15 Keys, Morgan                 Unattached          X8.67m F      
 16 Wong, Ili                 SO Ups                  7.45m F      
 
 18  Female    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Afoa, Shaina                 Central             38.29m F      
  2 Self, Torie                  Central             37.53m F      
  3 Tandle, Krissy               Central             37.20m F      
  4 Strot, Kesley                Mt. Hood            33.35m F      
  5 Hacker, Taylor               Pacific Lutheran    32.79m F      
  6 Johnson, Elizabeth           Lewis & Clark       32.22m F      
  7 Keys, Morgan                 Unattached         X31.79m F      
  8 Wallace, Jasmine             Pacific Lutheran    30.06m F      
  9 Klee, Maggie              FR Ups                 28.77m F      
 10 Landerholm, Katherine        Lewis & Clark       28.37m F      
 11 Stueckle, Jordan             Central             27.77m F      
 12 Fritts, Melissa           FR Ups                 25.95m F      
 13 Mahaffey, Emily              Lewis & Clark       18.86m F      
 
 19  Female    Javelin
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Schantin, Jeeni              Seattle Paci        45.42m F      
  2 Kennedy, Lacey               Mt. Hood            39.81m F      
  3 McMeel, Katie                Central             34.79m F      
  4 Fenton, Kelly                Pacific Lutheran    33.24m F      
  5 Cone, Lacey                  Pacific Lutheran    32.98m F      
  6 Blake, Jillian               St. Martin's        32.31m F      
  7 McGrane, Caitlin          JR Ups                 32.22m F      
  8 Tandle, Krissy               Central             32.18m F      
  9 Ramos, Chelsey               Mt. Hood            31.38m F      
 10 Landerholm, Katherine        Lewis & Clark       31.30m F      
 11 Andrews, Carly               Seattle Paci        31.01m F      
 12 Johnson, Elizabeth           Lewis & Clark       30.01m F      
 13 Trujillo, Shanyese           Wwu                 29.52m F      
 14 Marino, Lauryn               Wwu                 20.19m F      
 15 Mahaffey, Emily              Lewis & Clark       15.07m F      
 
 20  Female    Hammer
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Hacker, Taylor               Pacific Lutheran    54.46m F      
  2 Tandle, Krissy               Central             44.63m F      
  3 Stueckle, Jordan             Central             42.94m F      
  4 Self, Torie                  Central             41.89m F      
  5 Blake, Jillian               St. Martin's        41.75m F      
  6 Wallace, Jasmine             Pacific Lutheran    37.27m F      
  7 Kaligis, Lauren              Wwu                 34.72m F      
  8 Fenton, Kelly                Pacific Lutheran    34.39m F      
  9 Arceneaux, Lakia             Pacific Lutheran    26.71m F      
 10 Fritts, Melissa           FR Ups                 25.80m F      
    Klee, Maggie              FR Ups                   FOUL F      
 
 31  Male   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Stewart, Darrell          JR Ups                  11.20 F      
  2 Tilley, Alex                 Wwu                  11.28 F      
  3 Strong, Micah                Mt. Hood             11.31 F      
  4 Mann, Trystan                Central              11.33 F      
  5 Gruger, Shane                Wwu                  11.35 F      
  6 Carpenter, Kevin             Lewis & Clark        11.37 F      
  6 Bennett, Phillip             Unattached          X11.37 F      
  8 Felt, Justin                 Seattle Paci         11.42 F      
  9 Grounds, Micah               Seattle Paci         11.50 F      
 10 Blum, Isaac               SR Ups                  11.52 F      
 11 Villanueva, Phillip          Wwu                  11.59 F      
 12 Orji, Lionel                 Central              11.61 F      
 13 Demouchet, Christian         Central              11.62 F      
 14 Jackson, Nate                Pacific Lutheran     11.63 F      
 15 Miura, Joey                  Wwu                  11.64 F      
 16 Daltoso, Nick                Central              11.66 F      
 17 Gray, Andrew                 Wwu                  11.78 F      
 18 Waller, Mike                 Unattached          X11.83 F      
 19 Ramos, Jordan                Pacific Lutheran     11.85 F      
 20 Wargo, Ben                   Wwu                  11.86 F      
 21 Sims, Jason                  Unattached          X11.96 F      
 22 Morales, Gabe                Unattached          X11.97 F      
 23 Alexander, Colin             Pacific Lutheran     11.98 F      
 24 Galvin, Andrew            SR Ups                  12.00 F      
 25 Colombini, Neil              Pacific Lutheran     12.03 F      
 26 Dye, Alex                    Wwu                  12.06 F      
 27 Caraballo, Nick              Pacific Lutheran     12.17 F      
 28 Snyder, Maxx                 Wwu                  12.18 F      
 29 Pierce-Wright, Chris      SO Ups                  12.21 F      
 30 Cunningham, Donovan          Wwu                  12.24 F      
 31 Ramirez, Hilario             Seattle Paci         12.33 F      
 32 Speetjens, Frank          JR Ups                  12.37 F      
 33 Shoemaker, Jason             Evergreen            12.41 F      
 33 Paez, Michael                Skagit Valley Co     12.41 F      
 35 Combs-Bachmann, Alex         Evergreen            12.59 F      
 36 Adams, Nolan                 Pacific Lutheran     12.63 F      
 37 Engen, Alex                  Skagit Valley Co     12.66 F      
 
 32  Male   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Strong, Micah                Mt. Hood             22.66 F      
  2 Bennett, Phillip             Unattached          X22.68 F      
  3 Moog, Isaac                  Pacific Lutheran     22.87 F      
  3 Carpenter, Kevin             Lewis & Clark        22.87 F      
  5 Faber, Brandon               Mt. Hood             23.00 F      
  6 Mann, Trystan                Central              23.02 F      
  7 Grounds, Micah               Seattle Paci         23.25 F      
  8 Hope, Nate                   Mt. Hood             23.31 F      
  9 Blum, Isaac               SR Ups                  23.53 F      
 10 Toves, Nick                  Pacific Lutheran     23.66 F      
 11 Nupen, Ryan                  Pacific Lutheran     23.68 F      
 12 Lindstrom, Travis            Mt. Hood             23.69 F      
 13 Miura, Joey                  Wwu                  23.79 F      
 14 Snyder, Maxx                 Wwu                  23.89 F      
 14 Daltoso, Nick                Central              23.89 F      
 16 Lara, Ryan                   Evergreen            23.96 F      
 17 Ramos, Jordan                Pacific Lutheran     24.16 F      
 18 Galvin, Andrew            SR Ups                  24.29 F      
 19 Dye, Alex                    Wwu                  24.31 F      
 20 Colombini, Neil              Pacific Lutheran     24.61 F      
 21 Pierce-Wright, Chris      SO Ups                  24.67 F      
 22 Ramirez, Hilario             Seattle Paci         24.97 F      
 23 Caraballo, Nick              Pacific Lutheran     25.04 F      
 24 Burgoyne, Taylor             Seattle Paci         25.13 F      
 25 Paez, Michael                Skagit Valley Co     25.28 F      
 26 Combs-Bachmann, Alex         Evergreen            25.60 F      
 27 Engen, Alex                  Skagit Valley Co     25.93 F      
 
 33  Male   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Hope, Nate                   Mt. Hood             49.74 F      
  2 Moog, Isaac                  Pacific Lutheran     49.98 F      
  3 O'Connell, Matthew           Wwu                  50.66 F      
  4 Faber, Brandon               Mt. Hood             51.64 F      
  5 Lara, Ryan                   Evergreen            51.90 F      
  5 David, Toby                  Wwu                  51.90 F      
  7 Toves, Nick                  Pacific Lutheran     51.98 F      
  8 Lindstrom, Travis            Mt. Hood             53.35 F      
  9 Nupen, Ryan                  Pacific Lutheran     53.52 F      
 10 Stevens, Markus              Mt. Hood             53.71 F      
 11 Berman, David                Lewis & Clark        54.41 F      
 12 Sosa, Frank                  Skagit Valley Co     55.34 F      
 13 Wall, Brett                  Mt. Hood             55.65 F      
 14 Flaherty, Connor             St. Martin's         55.83 F      
 15 Burgoyne, Taylor             Seattle Paci         56.29 F      
 16 Engen, Alex                  Skagit Valley Co     56.51 F      
 17 Lawrence, Justin             Everett CC         1:02.66 F      
    McKiever, Marquis            Central                DNF F      
 
 34  Male   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Ramirez, Douglas             Pac elite          1:55.76 F      
  2 Camron, Will                 Unattached        X1:57.14 F      
  3 Bedell, Sam                  Wwu                1:59.58 F      
  3 Cronkhite, Corey             Central            1:59.58 F      
  5 Sleight, Nathanael           Seattle Paci       2:00.37 F      
  6 Andrascik, Sean              Pacific Lutheran   2:00.91 F      
  7 Phillips, John               Pacific Lutheran   2:01.26 F      
  8 Trowbridge, Seth             Everett CC         2:01.68 F      
  9 Santos, Matt                 Wwu                2:02.18 F      
 10 Ishenin, Slavic              Mt. Hood           2:02.31 F      
 11 Nakano, Cam               JR Ups                2:02.49 F      
 12 Cheslik, Josiah              Everett CC         2:02.58 F      
 13 Bras, Orion                  Pacific Lutheran   2:03.00 F      
 14 Snowden, Robert           FR Ups                2:03.53 F      
 15 Wahlenmaier, Jacob           Everett CC         2:03.78 F      
 16 McDuff, Daniel               Lewis & Clark      2:04.31 F      
 17 Spencer, David               Wwu                2:04.37 F      
 18 Hunt, Spencer                St. Martin's       2:05.14 F      
 19 Wall, Casey               FR Ups                2:06.30 F      
 20 Sosa, Frank                  Skagit Valley Co   2:06.60 F      
 21 Elias, Mitch                 Everett CC         2:07.02 F      
 22 Fitzer, Fritz                Lewis & Clark      2:09.38 F      
 23 Caffrey, Noah                St. Martin's       2:10.07 F      
 24 Johnson, Keith               Unattached        X2:11.29 F      
 25 Warren, Andy                 Everett CC         2:11.93 F      
 26 Randles, Andy                Unattached        X2:12.37 F      
 27 Duchaine, Brian              Unattached        X2:13.67 F      
 28 Horde, Nick                  Skagit Valley Co   2:21.15 F      
 
 35  Male   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Bedell, Sam                  Wwu                4:05.63 F      
  2 Brill, Eric                  Wwu                4:08.69 F      
  3 Abraham, Nick                Wwu                4:09.51 F      
  4 Hunt, Spencer                St. Martin's       4:09.66 F      
  5 Kubitz, Greg                 Wwu                4:10.61 F      
  6 Ishenin, Slavic              Mt. Hood           4:12.30 F      
  7 Butler, Cam               JR Ups                4:13.51 F      
  8 Wall, Casey               FR Ups                4:15.70 F      
  9 Johnson, Tom                 Central            4:19.60 F      
 10 Sosa, Frank                  Skagit Valley Co   4:21.06 F      
 11 Caffrey, Noah                St. Martin's       4:22.45 F      
 12 Brown, Jake                  Wwu                4:25.15 F      
 13 Barnes, Clayton              Unattached        X4:32.33 F      
 14 Fitzer, Fritz                Lewis & Clark      4:34.83 F      
 15 Small, Zach               FR Ups                4:38.10 F      
 16 Horde, Nick                  Skagit Valley Co   4:46.19 F      
 17 Pedey, Brian                 Pacific Lutheran   4:48.74 F      
 18 Barr, Clinton                St. Martin's       4:57.57 F      
 19 Talmadge, Patrick            St. Martin's       5:19.40 F      
 
 36  Male   3000m StplCh
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Berhe, Yonas                 Wwu                9:58.1h F      
  2 Elias, Mitch                 Everett CC        10:06.9h F      
  3 Friesen, Daniel              Seattle Paci      10:12.4h F      
  4 Romey, Matt                  Mt. Hood          10:34.4h F      
  5 Gongora, Gilmer              Mt. Hood          10:35.4h F      
  6 Hamilton, Andrew             Seattle Paci      10:35.9h F      
  7 Kratzer, Josh                Central           10:52.3h F      
  8 Martin, Alex                 Pacific Lutheran  10:58.1h F      
  9 Martin, Austin               Pacific Lutheran  11:15.2h F      
 
 37  Male   5000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Duquette, Corey              Navy/Brookd       14:57.61 F      
  2 Price, Josiah                St. Martin's      15:08.85 F      
  3 Fraser, Ian                  Unattached       X15:28.87 F      
  4 Bonica, Andrew            JR Ups               15:38.82 F      
  5 Nilsen, Tyler                Everett CC        15:51.77 F      
  6 LeDonne, Richie              Lewis & Clark     15:54.05 F      
  7 Roberts, John                Lewis & Clark     15:54.06 F      
  8 Carman, Jeff                 Lewis & Clark     15:55.42 F      
  9 Johnson, Kyle                Wwu               15:58.54 F      
 10 Jenkins, Cory                Pac elite         16:01.97 F      
 11 Hamilton, Daniel             Seattle Paci      16:03.23 F      
 12 Jakobsen, Casper             Wwu               16:03.38 F      
 13 Meis, Chad                   Seattle Paci      16:03.82 F      
 14 Lance, Jordan                Seattle Paci      16:28.11 F      
 15 Harvey, Nick                 St. Martin's      16:32.74 F      
 16 Wahlenmaier, Jacob           Everett CC        16:44.30 F      
 17 Wagner, Andy                 Everett CC        16:50.03 F      
 18 Mellenberger, Daniel         Everett CC        18:03.12 F      
 19 Horn, TJ                     Everett CC        18:24.11 F      
 
 39  Male   110m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Wargo, Ben                   Wwu                  15.80 F      
  2 Gray, Andrew                 Wwu                  16.20 F      
  3 Howelton, Brian              Mt. Hood             16.29 F      
  4 Davies, Colby                Pacific Lutheran     16.52 F      
  5 Harris, Darnell              Central              16.58 F      
  6 Myhre, Kevin                 Wwu                  16.76 F      
  7 Williams, Kyle               Central              16.89 F      
  8 Wilton, Eric                 Lewis & Clark        18.29 F      
  9 Alexander, Colin             Pacific Lutheran     20.04 F      
 
 40  Male   400m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Villanueva, Phillip          Wwu                  55.23 F      
  2 Myhre, Kevin                 Wwu                  55.38 F      
  3 Wargo, Ben                   Wwu                  56.92 F      
  4 Howelton, Brian              Mt. Hood           1:00.15 F      
  5 Harris, Darnell              Central            1:01.05 F      
  6 Hibbard, Dan                 Pacific Lutheran   1:02.07 F      
  7 Demouchet, Christian         Central            1:02.70 F      
  8 Berman, David                Lewis & Clark      1:03.44 F      
  9 Wilton, Eric                 Lewis & Clark      1:07.43 F      
 
 41  Male   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Ups'                                             43.97 F      
  2 A  'Wwu'                                             44.38 F      
    A  'Mt. Hood'                                           DQ F      
    A  'Pacific Lutheran'                                   DQ F      
 
 42  Male   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Pacific Lutheran'                              3:24.07 F      
  2 A  'Wwu'                                           3:24.52 F      
  3 A  'Mt. Hood'                                      3:27.55 F      
  6 A  'Central'                                       3:36.74 F      
  8 A  'Everett CC'                                    3:39.62 F      
  9 A  'Ups'                                           3:39.68 F      
 
 42  Male   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 B  'Wwu'                                           3:27.94 F      
  5 B  'Mt. Hood'                                      3:35.23 F      
 11 B  'Ups'                                           3:52.32 F      
 
 42  Male   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  7 C  'Wwu'                                           3:39.35 F      
 
 42  Male   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 10 D  'Wwu'                                           3:46.20 F      
 
 43  Male    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Bailey, Cameron              Central              1.97m F      
  2 Richardson, Bill             St. Martin's         1.92m F      
  3 Faust, Tyler                 Pacific Lutheran     1.87m F      
  4 Wagner, Nathan               Seattle Paci         1.82m F      
  5 Wilton, Eric                 Lewis & Clark        1.72m F      
  6 Howelton, Brian              Mt. Hood             1.67m F      
  6 Adams, Nolan                 Pacific Lutheran     1.67m F      
  8 Speetjens, Frank          JR Ups                  1.62m F      
  8 Alexander, Colin             Pacific Lutheran     1.62m F      
    Pedey, Brian                 Pacific Lutheran        NH F      
 
 44  Male    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 McCoy, Scott                 Club Northwe        X4.75m F      
  2 Winters, Josh                Wwu                  4.30m F      
  3 Holt, Chester                Pacific Lutheran     4.15m F      
  4 Woodard, Hayden              Wwu                  4.15m F      
  6 Hoza, Nic                    Wwu                  4.00m F      
  5 Cronenwett, Nick          SR Ups                  4.00m F      
  8 Millson, Michael             Wwu                  3.85m F      
  9 Chavez, Ismael               Wwu                  3.85m F      
  7 Lloyd, Will                  Wwu                  3.85m F      
 10 Schulz, Andy              FR Ups                  3.55m F      
    Brown, Ryan                  Wwu                     NH F      
    Vaughn, KC                   Mt. Hood                NH F      
 
 45  Male    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Felt, Justin                 Seattle Paci         6.74m F      
  2 Williams, Kyle               Central              6.52m F      
  3 Gruger, Shane                Wwu                  6.31m F      
  4 DiMario, Alec             FR Ups                  6.27m F      
  5 Mann, Trystan                Central              6.16m F      
  6 Orji, Lionel                 Central              5.94m F      
  7 Schmidt, Karl                Seattle Paci         5.59m F      
  8 Howelton, Brian              Mt. Hood             5.59m F      
  9 Speetjens, Frank          JR Ups                  5.43m F      
 10 Wagner, Nathan               Seattle Paci         5.40m F      
 11 Satterwhite, Tim             Wwu                  5.38m F      
 12 Frischman, Beau              Mt. Hood             5.14m F      
 13 Wallace, Jeremy              Mt. Hood             5.06m F      
    Davies, Colby                Pacific Lutheran        ND F      
 
 46  Male    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Bailey, Cameron              Central             13.20m F      
  2 Satterwhite, Tim             Wwu                 13.03m F      
  3 Howelton, Brian              Mt. Hood            13.01m F      
  4 Moog, Isaac                  Pacific Lutheran    12.88m F      
  5 DiMario, Alec             FR Ups                 12.35m F      
    Schmidt, Karl                Seattle Paci            ND F      
 
 47  Male    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Fischer, Tyler               Central             15.03m F      
  2 Kayhan, Dincer               Wwu                 14.78m F      
  3 Middleton, AJ             SR Ups                 14.50m F      
  4 Cunningham, Donovan          Wwu                 13.96m F      
  5 Velasquez, JR                Mt. Hood            13.90m F      
  6 Varkevisser, Brandon         Wwu                 13.66m F      
  7 Elder, Ben                   Wwu                 13.58m F      
  8 Swanson, Victor              Pacific Lutheran    13.25m F      
  9 McNeill, Conor               Pacific Lutheran    12.93m F      
 10 Nielsen, Jeff                Pacific Lutheran    12.53m F      
 11 Ramirez, Daniel              Central             12.44m F      
 12 Larson, Neil                 Central             11.87m F      
 13 Skogsberg, Nik               Wwu                 11.76m F      
 14 Smith, Curtis                Lewis & Clark       11.61m F      
 15 Clark, Cody                  Pacific Lutheran    11.58m F      
 16 Ford, Mycal                  Pacific Lutheran    11.17m F      
 17 Reece, Will                  Mt. Hood            11.15m F      
 18 Orji, Lionel                 Central             10.97m F      
 19 Smith, Grant                 Lewis & Clark       10.86m F      
 20 Anselmi, Nigel               Pacific Lutheran    10.75m F      
 21 Nichols, Tyler               Wwu                 10.74m F      
 22 Weber, Adrian                Mt. Hood            10.72m F      
 23 Derwin, Jace                 Seattle Paci        10.27m F      
 24 Ostler, Mychal               Central             10.19m F      
 25 Volk, Tim                    Seattle Paci        10.09m F      
 26 McNutt, Brett                Mt. Hood             9.81m F      
 27 Foster, Stephen              Wwu                  9.80m F      
 28 Speetjens, Frank          JR Ups                  9.10m F      
 
 48  Male    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Fischer, Tyler               Central             49.15m F      
  2 Elder, Ben                   Wwu                 47.64m F      
  3 Ford, Mycal                  Pacific Lutheran    46.86m F      
  4 Cunningham, Donovan          Wwu                 45.44m F      
  5 Washington, Sam              St. Martin's        42.31m F      
  6 Ramirez, Daniel              Central             41.22m F      
  7 Anselmi, Nigel               Pacific Lutheran    40.50m F      
  8 Ostler, Mychal               Central             39.87m F      
  9 Velasquez, JR                Mt. Hood            38.77m F      
 10 Bailey, Greg              SR Ups                 37.36m F      
 11 Michaelson, Bryant           Wwu                 37.28m F      
 12 Weber, Adrian                Mt. Hood            37.01m F      
 13 Foster, Stephen              Wwu                 34.58m F      
 14 Swanson, Victor              Pacific Lutheran    33.65m F      
 15 Ramos, Joel                  Pacific Lutheran    33.42m F      
 16 Kayhan, Dincer               Wwu                 33.15m F      
 17 Larson, Neil                 Central             31.93m F      
 18 Smith, Grant                 Lewis & Clark       30.40m F      
 19 Nichols, Tyler               Wwu                 29.08m F      
 20 Volk, Tim                    Seattle Paci        28.37m F      
 21 Derwin, Jace                 Seattle Paci        28.05m F      
 22 Smith, Curtis                Lewis & Clark       27.64m F      
 23 Adams, Nolan                 Pacific Lutheran    26.99m F      
 
 49  Male    Javelin
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Brewer, Justin               Unattached         X60.43m F      
  2 Lucke, Kenton                Central             54.40m F      
  3 Robinson, Kyle               Mt. Hood            53.89m F      
  4 Wilhelmy, Steven             Wwu                 52.76m F      
  5 Kinderman, Jacob             St. Martin's        49.54m F      
  6 Dekock, Ben                  Wwu                 48.78m F      
  7 McCormick, Patrick           Unattached         X46.33m F      
  7 Lloyd, Will                  Wwu                 46.33m F      
  9 Vaughn, KC                   Mt. Hood            45.22m F      
 10 Speetjens, Frank          JR Ups                 45.04m F      
 11 Price, Brian                 Pacific Lutheran    44.65m F      
 12 Beck, Kyle                   Pacific Lutheran    44.56m F      
 13 Valentine, Bob               Wwu                 43.80m F      
 14 Hudson, Kevin                St. Martin's        43.48m F      
 15 Weber, Adrian                Mt. Hood            42.77m F      
 16 Loquvam, Jacob               St. Martin's        42.47m F      
 17 Smith, Grant                 Lewis & Clark       38.46m F      
 18 Berkedal, Bjorn              Pacific Lutheran    37.41m F      
 
 50  Male    Hammer
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Fischer, Tyler               Central             54.55m F      
  2 McNeill, Conor               Pacific Lutheran    51.33m F      
  3 Bailey, Greg              SR Ups                 50.65m F      
  4 Hoffman, Michael             Unattached          49.86m F      
  5 Middleton, AJ             SR Ups                 47.85m F      
  6 Washington, Sam              St. Martin's        46.45m F      
  7 Ostler, Mychal               Central             46.27m F      
  8 Elder, Ben                   Wwu                 44.14m F      
  9 Anselmi, Nigel               Pacific Lutheran    42.07m F      
 10 Nielsen, Jeff                Pacific Lutheran    41.69m F      
 11 Price, Brian                 Pacific Lutheran    39.84m F      
 12 Ramos, Joel                  Pacific Lutheran    38.88m F      
 13 Berkedal, Bjorn              Pacific Lutheran    37.46m F      
 14 Ramirez, Daniel              Central             35.49m F      
 15 Michaelson, Bryant           Wwu                 33.77m F      
 16 Larson, Neil                 Central             32.47m F      
 17 Nichols, Tyler               Wwu                 32.20m F      
 18 Clark, Cody                  Pacific Lutheran    25.16m F