Licensed to Southern Oregon University  HY-TEK's Meet Manager 3/6/2010 05:24 PM
                  2010 Artie Sullivan Invitational - 3/6/2010                  
                   Southern Oregn University - Ashland, Ore.                   
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
================================================================================================
          12.26  A
          12.38  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
Finals
  1 Larman, LaShell        Oregon Tech            13.13      13.19                   10   
  2 Standly, Chelsea       Southwestern Ore       13.00      13.31                    8   
  3 Leaf, Nichole          Southwestern Ore       13.20      13.82                    6   
  4 Mangles, Megan         Oregon Tech                       14.29                    5   
  5 Martin, Andrea         Siskiyous                         14.84                    4   
 
Women 200 Meter Dash
================================================================================================
          25.20  A
          25.35  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Cox, Denali            Southern Oregon        27.24      26.66                   10   
  2 Larman, LaShell        Oregon Tech            26.80      27.23                    8   
  3 Standly, Chelsea       Southwestern Ore       27.00      27.62                    6   
  4 Leaf, Nichole          Southwestern Ore       27.20      29.34                    5   
  5 Mangles, Megan         Oregon Tech            28.00      29.38                    4   
 
Women 400 Meter Run
================================================================================================
          57.30  A
          58.00  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Converse, Maggie       Southern Oregon      1:03.50    1:03.60                   10   
  2 Ash, Kaela             Oregon Tech          1:01.00    1:04.49                    8   
 
Women 800 Meter Run
================================================================================================
        2:16.00  A
        2:17.85  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Novak, Rachel          Oregon Tech          2:23.64    2:30.64                   10   
  2 Beem, Joanna           Siskiyous            2:30.30    2:32.71                    8   
  3 Carter, Lori           Oregon Tech          2:31.00    2:35.45                    6   
  4 Harris, Lindsey        Southern Oregon      2:30.00    2:35.70                    5   
  5 McMillan, Amanda       Oregon Tech          2:29.00    2:38.53                    4   
  6 Harrington, Courtn     Southwestern Ore                2:39.58                    3   
  7 Hanson, Jordan         Siskiyous            2:42.43    2:44.51                    2   
  8 Brown, Shontae         Southwestern Ore                2:49.46                    1   
 
Women 1500 Meter Run
================================================================================================
        4:43.85  A
        4:46.25  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Novak, Rachel          Oregon Tech          5:12.00    5:11.73                   10   
  2 McMillan, Amanda       Oregon Tech          5:14.00    5:21.43                    8   
  3 Carter, Lori           Oregon Tech          5:30.00    5:22.97                    6   
  4 Harrington, Courtn     Southwestern Ore                5:24.80                    5   
  5 Brown, Shontae         Southwestern Ore                5:49.65                    4   
 
Women 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frantz, Seena                Southern Oregon                10:36.88   10   
  2 Stoutenburg, Laurie          Southern Oregon                11:12.16    8   
  3 Juveland, Kristen            Southern Oregon                11:16.56    6   
  4 Martinez, Anya               Southern Oregon                11:18.28    5   
  5 Bishop, Michaela             Southern Oregon                11:51.76    4   
  6 Tipton, Jordan               Southwestern Ore               13:29.46    3   
 
Women 100 Meter Hurdles
================================================================================================
          14.90  A
          15.25  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Smith, Nikki           Oregon Tech            15.30      15.83                   10   
  2 Young, Chenin          Southern Oregon        16.00      16.08                    8   
  3 Nelson, Amy            Southern Oregon        17.50      16.62                    6   
  4 Converse, Rosie        Southern Oregon        17.80      17.79                    5   
  5 Filley, Tracy          Oregon Tech            17.70      18.54                    4   
  6 King, Brandi           Oregon Tech            16.90      18.74                    3   
  7 Johnson, Kelsea        Southwestern Ore       15.70      18.83                    2   
  8 Ciccarelli, Maria      Southwestern Ore       16.70      18.84                    1   
 
Women 400 Meter Hurdles
================================================================================================
        1:04.50  A
        1:05.25  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Nelson, Amy            Southern Oregon      1:15.84    1:08.70                   10   
  2 Smith, Nikki           Oregon Tech          1:07.00    1:09.05                    8   
  3 King, Brandi           Oregon Tech          1:10.00    1:11.22                    6   
  4 Nelson, Kendra         Southwestern Ore     1:10.00    1:11.39                    5   
  5 Smith, Statia          Oregon Tech          1:11.00    1:13.27                    4   
 
Women 4x100 Meter Relay
================================================================================================
          48.84  A
          49.35  P
    School                                         Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Oregon Tech  'A'                                         51.57                   10   
  2 Southern Oregon University  'A'               53.00      52.21                    8   
  3 College of the Siskiyous  'A'                            54.88                    6   
 
Women 4x400 Meter Relay
================================================================================================
        3:58.25  A
        4:01.50  P
    School                                         Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Southern Oregon University  'A'             4:18.00    4:18.06                   10   
  2 Oregon Tech  'A'                                       4:20.96                    8   
  3 College of the Siskiyous  'A'               4:00.00    4:53.96                    6   
 
Women High Jump
================================================================================================
        5-06.00  A
        5-05.00  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Millager, Kelly        Southwestern Ore                5-06.00            1.67m  10   
  2 Filley, Tracy          Oregon Tech          5-01.00    5-00.00            1.52m   8   
  3 Converse, Rosie        Southern Oregon      4-10.00    4-10.00            1.47m   6   
  4 Johnson, Kelsea        Southwestern Ore               J4-10.00            1.47m   5   
  5 Ulmer, Kali            Southern Oregon      4-08.00    4-08.00            1.42m   3.50
  5 Ciccarelli, Maria      Southwestern Ore                4-08.00            1.42m   3.50
  7 Chong, Dianne          Southwestern Ore                4-06.00            1.37m   2   
 -- Sanders, Kylie         Southwestern Ore                     NH                  
 
Women Pole Vault
================================================================================================
       11-07.00  A
       11-03.00  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Techler, Stephanie     Unattached          11-06.00   11-00.00            3.35m  10   
  2 Smith, Sarah           Southwestern Ore                9-00.00            2.74m   8   
  3 Davis, Gina            Siskiyous            9-00.00    8-06.00            2.59m   6   
 -- Evoniuk, Rae Jeann     Southwestern Ore                     NH                  
 
Women Long Jump
================================================================================================
       18-04.25  A
       17-10.25  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Naehring, Emily        Oregon Tech         16-00.00   17-06.50            5.34m  10   
  2 Anderson, Katie        Siskiyous           16-07.50   16-04.00            4.97m   8   
  3 Johnson, Kelsea        Southwestern Ore               15-06.50            4.73m   6   
  4 Standly, Chelsea       Southwestern Ore               15-04.50            4.68m   5   
  5 Converse, Rosie        Southern Oregon     15-00.00   14-10.50            4.53m   4   
  6 Ash, Kaela             Oregon Tech         15-04.00   14-08.50            4.48m   3   
  7 Burch, Caitlyn         Oregon Tech         14-06.00   13-05.50            4.10m   2   
  8 Martin, Andrea         Siskiyous           13-08.00   13-04.00            4.06m   1   
 
Women Triple Jump
================================================================================================
       37-06.00  A
       36-09.00  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Chong, Dianne          Southwestern Ore               35-00.00           10.66m  10   
  2 Young, Chenin          Southern Oregon     33-00.00   33-06.50           10.22m   8   
  3 Sanders, Kylie         Southwestern Ore               32-09.00            9.98m   6   
  4 Ciccarelli, Maria      Southwestern Ore               32-03.00            9.82m   5   
  5 Ulmer, Kali            Southern Oregon     32-00.00   30-08.50            9.35m   4   
  6 Ash, Kaela             Oregon Tech         32-00.00   30-06.50            9.30m   3   
  7 Burch, Caitlyn         Oregon Tech         27-05.00   28-10.50            8.80m   2   
 
Women Shot Put
================================================================================================
       42-06.00  A
       41-03.00  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Haga, Holly            Southern Oregon     35-00.00   36-07.75           11.16m  10   
  2 Shelb, Sarah           Oregon Tech         36-00.00   34-09.50           10.60m   8   
  3 Fuller, Beth           Oregon Tech         33-11.00   34-07.50           10.55m   6   
  4 Higgins, Katie         Southern Oregon     33-00.00   31-11.00            9.72m   5   
  5 Tillson, Angelina      Oregon Tech         30-11.00   31-03.00            9.52m   4   
  6 Converse, Rosie        Southern Oregon     27-00.00   31-02.50            9.51m   3   
  7 Bailey, Jyl            Southwestern Ore               30-09.00            9.37m   2   
  8 Robertson, Jessie      Oregon Tech         31-08.00   30-05.00            9.27m   1   
  9 Beardsley, Tamara      Southern Oregon     28-00.00   26-02.25            7.98m 
 10 Jennings, Diana        Siskiyous           26-03.00   25-03.00            7.69m 
 11 Monarrez, Jessica      Siskiyous           25-07.00   24-09.00            7.54m 
 
Women Discus Throw
================================================================================================
         138-05  A
         134-10  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Haga, Holly            Southern Oregon       120-00     130-08           39.82m  10   
  2 Higgins, Katie         Southern Oregon       115-00     107-08           32.81m   8   
  3 Fuller, Beth           Oregon Tech            99-05  102-08.50           31.30m   6   
  4 Beardsley, Tamara      Southern Oregon       110-00     100-04           30.58m   5   
  5 Jennings, Diana        Siskiyous              89-03   99-11.50           30.46m   4   
  6 Robertson, Jessie      Oregon Tech            85-01   92-03.50           28.13m   3   
  7 Tillson, Angelina      Oregon Tech                    76-03.50           23.25m   2   
  8 Bailey, Jyl            Southwestern Ore                  67-00           20.42m   1   
 
Women Hammer Throw
================================================================================================
         154-00  A
         151-05  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Robertson, Jessie      Oregon Tech           129-10     129-03           39.39m  10   
  2 Fuller, Beth           Oregon Tech            96-02     111-11           34.11m   8   
  3 Beardsley, Tamara      Southern Oregon       120-00     109-09           33.45m   6   
  4 Higgins, Katie         Southern Oregon       100-00      92-07           28.21m   5   
  5 Monarrez, Jessica      Siskiyous                         81-00           24.68m   4   
  6 Jennings, Diana        Siskiyous                         54-08           16.66m   3   
 
Women Javelin Throw
================================================================================================
         131-06  A
         127-07  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Shelb, Sarah           Oregon Tech           139-02     144-06           44.04m  10   
  2 McClellan, Alyssa      Oregon Tech           114-04     119-05           36.39m   8   
  3 Yokbay, Kayla          Southwestern Ore                 116-02           35.40m   6   
  4 Filley, Tracy          Oregon Tech           100-00     110-06           33.68m   5   
  5 Johnson, Kelsea        Southwestern Ore                  84-07           25.78m   4   
  6 Converse, Rosie        Southern Oregon       100-00      81-04           24.79m   3   
  7 Charles, Leslie        Southwestern Ore                  78-07           23.95m   2   
  8 Ciccarelli, Maria      Southwestern Ore                  70-02           21.38m   1   
  9 Davis, Gina            Siskiyous                         66-09           20.34m 
 10 Cummings, Kourtney     Oregon Tech            55-00      58-08           17.88m 
 
Men 100 Meter Dash
===================================================================================================
          10.70  A
          10.82  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        H# Points
===================================================================================================
  1 Lang, Tylan            Siskiyous              10.98      10.97                   1  10   
  2 Johnson, Myron         Siskiyous                         11.27                   2   8   
  3 Hogges, Jguwon         Unattached             10.77      11.32                   1   6   
  4 Meyers, Jasen          Siskiyous                         11.43                   2   5   
  5 Sells, Wendell         Southern Oregon        11.30      11.64                   1   4   
  6 Lehnert, Tobias        Southern Oregon        11.90      11.68                   2   3   
  7 Stanley, Terrance      Southwestern Ore                  11.69                   2   2   
  8 Rapet, Kevin           Southern Oregon        11.55      11.70                   1   1   
  9 Feemester, Trace       Southwestern Ore       11.21      11.72                   1 
 10 Carraway, Jarvis       Siskiyous              11.77      11.81                   1 
 11 Denson, Joshua         Southern Oregon        11.84      11.87                   1 
 12 O'Neill, Jeremy        Oregon Tech            11.86      12.37                   2 
 13 Ernest, Martin         Southwestern Ore       12.00      12.79                   2 
 
Men 200 Meter Dash
===================================================================================================
          21.78  A
          21.96  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        H# Points
===================================================================================================
  1 Lang, Tylan            Siskiyous              21.92      22.06                   1  10   
  2 Clifford, Cody         Unattached             22.60      22.25                   1   8   
  3 Hogges, Jguwon         Unattached             21.83      22.49                   1   6   
  4 Meyers, Jasen          Siskiyous              23.74      23.09                   2   5   
  5 Chavullo, Ray          Oregon Tech            23.50      23.21                   2   4   
  6 Agyemang, Kwame        Southern Oregon        22.50      23.23                   1   3   
  7 Muniz, Jorge           Unattached             23.75      23.31                   2   2   
  8 Feemester, Trace       Southwestern Ore       23.10      23.50                   2   1   
  9 Stoner, Zach           Siskiyous              22.33      23.57                   1 
 10 Ward, Martin           Siskiyous                         23.59                   3 
 11 Sells, Wendell         Southern Oregon        22.75      23.76                   1 
 12 Denson, Joshua         Southern Oregon        24.84      23.86                   3 
 13 James, Kevin           Southwestern Ore       23.22      24.20                   2 
 14 Carraway, Jarvis       Siskiyous              23.76      24.28                   2 
 15 O'Neill, Jeremy        Oregon Tech            24.00      24.91                   2 
 16 Austin, Arron          Southwestern Ore       24.20      25.63                   3 
 17 Mezal, Ernesto         Southwestern Ore                  26.11                   3 
 18 Rapet, Kevin           Southern Oregon        23.44      29.11                   2 
 
Men 400 Meter Run
================================================================================================
          48.54  A
          48.90  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Clifford, Cody         Unattached             49.00      49.22                   10   
  2 Chavullo, Ray          Oregon Tech            54.10      53.31                    8   
  3 DePeel, Casey          Oregon Tech            54.00      53.91                    6   
  4 Johnson, Micah         Oregon Tech            54.00      55.87                    5   
  5 Billstine, James       Southern Oregon        56.50      58.07                    4   
  6 Austin, Arron          Southwestern Ore                  59.31                    3   
  7 Mezal, Ernesto         Southwestern Ore                  59.34                    2   
 
Men 800 Meter Run
================================================================================================
        1:53.50  A
        1:54.50  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Stoner, Zach           Siskiyous            2:01.82    2:00.67                   10   
  2 Hernandez, Seth        Oregon Tech          1:59.46    2:01.37                    8   
  3 Waugh, Darrick         Oregon Tech          2:00.10    2:03.50                    6   
  4 Gipner, Joey           Oregon Tech          2:02.00    2:03.99                    5   
  5 Stice, Peter           Southern Oregon      2:06.00    2:04.53                    4   
  6 Powell, Andrew         Unattached           2:03.00    2:04.87                    3   
  7 Ellis, John            Siskiyous            2:13.00    2:06.88                    2   
  8 Semph, Kurtis          Southern Oregon      2:03.50    2:09.08                    1   
  9 Aguirre, Uriel         Southwestern Ore                2:15.98                  
 10 Davis, Gerald          Oregon Tech          2:10.00    2:21.08                  
 11 Jahn, Corbyn           Oregon Tech          2:10.00    2:24.60                  
 
Men 1500 Meter Run
================================================================================================
        3:55.25  A
        3:57.60  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Roudebush, Levi        Southern Oregon      4:01.00    4:02.61                   10   
  2 Gipner, Joey           Oregon Tech          4:13.00    4:18.83                    8   
  3 Waugh, Darrick         Oregon Tech          4:11.00    4:22.78                    6   
  4 Aguirre, Uriel         Southwestern Ore                4:26.51                    5   
  5 Hernandez, Seth        Oregon Tech          4:15.00    4:26.73                    4   
  6 Coppin, Cory           Siskiyous                       4:27.91                    3   
  7 Carter, Richard        Oregon Tech          4:25.00    4:39.75                    2   
  8 Davis, Gerald          Oregon Tech          4:25.00    4:39.95                    1   
  9 Jahn, Corbyn           Oregon Tech          4:25.00    4:51.23                  
 
Men 5000 Meter Run
================================================================================================
       14:56.24  A
       15:12.00  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Johnstone, James       Southern Oregon                15:39.73                   10   
  2 Elliott, Zach          Southern Oregon                15:43.94                    8   
  3 Hornig, Brett          Southern Oregon                16:08.21                    6   
  4 Martinez, Rueben       Unattached                     16:09.21                    5   
  5 Seitz, Josh            Southern Oregon                16:30.57                    4   
  6 McRoberts, Collin      Southern Oregon                16:43.27                    3   
  7 Techout, Hayden        Unattached                     17:04.95                    2   
  8 Walker, Nik            Southern Oregon                17:10.23                    1   
  9 Carter, Richard        Oregon Tech         17:30.00   18:19.41                  
 10 Ramirez, Sam           Southwestern Ore               20:25.69                  
 -- Puckett, Jerrod        Southern Oregon                     DNF                  
 
Men 110 Meter Hurdles
===================================================================================================
          14.80  A
          15.25  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        H# Points
===================================================================================================
  1 Dickinson, Stephen     Siskiyous              15.45      15.61                   1  10   
  2 Olstedt, Dennis        Southern Oregon        15.44      15.72                   1   8   
  3 Evasovic, Erik         Southern Oregon        15.70      15.84                   1   6   
  4 James, Kevin           Southwestern Ore       15.10      15.87                   1   5   
  5 Comphel, Zach          Southern Oregon        15.54      16.01                   1   4   
  6 Brewster, Jordan       Oregon Tech            17.38      16.81                   2   3   
  7 Howell, Reginald       Siskiyous              17.20      16.82                   2   2   
  8 Smith, Justin          Southwestern Ore       15.70      17.16                   1   1   
  9 Cazneaux, Ryan         Siskiyous              16.90      17.41                   2 
 
Men 400 Meter Hurdles
===================================================================================================
          53.90  A
          55.30  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        H# Points
===================================================================================================
  1 Olstedt, Dennis        Southern Oregon        55.00      55.50                   1  10   
  2 Dickinson, Stephen     Siskiyous              57.20      56.01                   1   8   
  3 Comphel, Zach          Southern Oregon        57.00      57.45                   1   6   
  4 Evasovic, Erik         Southern Oregon        57.50      57.57                   1   5   
  5 Howell, Reginald       Siskiyous            1:02.10    1:00.38                   2   4   
  6 Cazneaux, Ryan         Siskiyous            1:03.20    1:01.15                   2   3   
  7 Brewster, Jordan       Oregon Tech          1:04.00    1:01.73                   2   2   
  8 Webb, Ryan             Siskiyous            1:06.30    1:13.24                   2   1   
 
Men 4x100 Meter Relay
================================================================================================
          41.85  A
          42.45  P
    School                                         Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 College of the Siskiyous  'A'                 42.82      42.51                   10   
  2 Southern Oregon University  'A'               42.90      43.11                    8   
  3 College of the Siskiyous  'B'                 44.50      44.38                    6   
  4 Southwestern Oregon CC  'A'                              44.41                    5   
  5 Oregon Tech  'A'                                         45.40                    4   
 
Men 4x400 Meter Relay
================================================================================================
        3:17.00  A
        3:19.40  P
    School                                         Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Unattached  'A'                             3:30.00    3:24.11                   10   
  2 Southern Oregon University  'A'             3:25.00    3:26.10                    8   
  3 Southern Oregon University  'B'                        3:33.47                    6   
  4 Oregon Tech  'A'                                       3:37.68                    5   
  5 College of the Siskiyous  'A'               3:29.30    3:46.21                    4   
  6 Southwestern Oregon CC  'A'                            3:46.76                    3   
  7 College of the Siskiyous  'B'               3:40.20    3:51.32                    2   
 
Men High Jump
================================================================================================
        6-09.00  A
        6-07.00  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Hogges, Jguwon         Unattached           6-03.75    6-02.00            1.87m  10   
  2 Romero, Mark           Oregon Tech          5-07.00    6-00.00            1.82m   8   
 -- Smith, Justin          Southwestern Ore                     NH                  
 -- Austin, Arron          Southwestern Ore                     NH                  
 
Men Pole Vault
================================================================================================
       15-09.00  A
       15-05.00  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Pattan, Travis         Southern Oregon     14-00.00   13-06.00            4.11m 
  2 Waroff, Alex           Southern Oregon     13-00.00   12-06.00            3.81m 
  3 Hastings, Jesse        Unattached          12-06.00  J12-06.00            3.81m 
  4 North, Donald          Oregon Tech         13-00.00  J12-06.00            3.81m 
  5 Johnson, Micah         Oregon Tech         13-00.00  J12-06.00            3.81m 
  6 Ellingson, Kevin       Oregon Tech         14-00.00   11-00.00            3.35m 
  7 Ward, Martin           Siskiyous           12-00.00  J11-00.00            3.35m 
 -- Salyka, Edward         Siskiyous                            NH                  
 -- Dickinson, Stephen     Siskiyous                            NH                  
 
Men Long Jump
================================================================================================
       23-04.00  A
       22-10.00  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Muniz, Jorge           Unattached          20-00.00   21-08.00            6.60m  10   
  2 Waroff, Alex           Southern Oregon     21-00.00   21-07.00            6.57m   6.33
  2 Larman, Derek          Oregon Tech         21-08.00   21-07.00            6.57m   6.33
  2 Lang, Tylan            Siskiyous                      21-07.00            6.57m   6.33
  5 Lindquist, Seth        Southern Oregon     21-06.00   21-02.00            6.45m   4   
  6 McKay, Michael         Oregon Tech         20-11.00   20-06.00            6.24m   3   
  7 Brewster, Jordan       Oregon Tech         20-00.00   20-03.50            6.18m   2   
  8 Brewster, Jessie       Oregon Tech         20-04.00   19-09.00            6.01m   1   
  9 Smith, Justin          Southwestern Ore               19-07.50            5.98m 
 10 Shamburger, David      Southwestern Ore               19-07.00            5.96m 
 11 Ritchie, Brandon       Unattached          20-06.00   19-02.00            5.84m 
 12 Ernest, Martin         Southwestern Ore               18-08.50            5.70m 
 13 Austin, Arron          Southwestern Ore               18-03.50            5.57m 
 14 James, Kevin           Southwestern Ore               18-00.50            5.49m 
 15 Corning, Brent         Oregon Tech         19-00.00   16-05.50            5.01m 
 
Men Triple Jump
================================================================================================
       47-00.25  A
       46-00.00  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Johnson, Myron         Siskiyous           45-07.25   45-06.00           13.86m  10   
  2 Lindquist, Seth        Southern Oregon     45-00.00   43-11.50           13.39m   8   
  3 Larman, Derek          Oregon Tech         43-03.00   43-00.50           13.11m   6   
  4 Shamburger, David      Southwestern Ore               40-11.50           12.48m   5   
  5 James, Kevin           Southwestern Ore               40-06.00           12.34m   4   
  6 Brewster, Jordan       Oregon Tech         39-07.00   40-05.50           12.33m   3   
  7 McKay, Michael         Oregon Tech         41-03.00   38-11.50           11.87m   2   
  8 Andres-Paguirigan,     Southern Oregon     37-06.00   38-03.00           11.65m   1   
  9 Corning, Brent         Oregon Tech         37-05.00   36-10.00           11.22m 
 10 Romero, Mark           Oregon Tech         34-00.00   36-02.00           11.02m 
 
Men Shot Put
================================================================================================
       51-00.00  A
       50-00.00  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Weidemann, Kevin       Unattached          45-00.00   44-07.00           13.58m  10   
  2 Cunningham, Donavo     Siskiyous           44-01.00   44-00.00           13.41m   8   
  3 Ruppert, Michael       Southern Oregon     44-00.00   43-03.00           13.18m   6   
  4 Brenner, Jesten        Oregon Tech         40-01.00   42-02.00           12.85m   5   
  5 Brennan, Noah          Oregon Tech         40-01.00   41-04.50           12.61m   4   
  6 Collins, Trae          Oregon Tech         41-08.00   40-09.00           12.42m   3   
  7 Tompkins, Tyler        Southern Oregon     37-00.00   39-00.00           11.88m   2   
  8 Dearmon, D-Andre       Siskiyous           39-01.00   36-09.50           11.21m   1   
  9 Chan, Michael          Oregon Tech         34-00.00   36-05.50           11.11m 
 10 Lundston, Trevor       Oregon Tech         39-03.00   34-08.00           10.56m 
 11 Hinton, Lee            Oregon Tech         32-05.00   33-10.00           10.31m 
 12 Paddio, Charles        Siskiyous                      27-10.00            8.48m 
 
Men Discus Throw
================================================================================================
         156-11  A
         152-07  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Cunningham, Donavo     Siskiyous             147-08     147-05           44.93m  10   
  2 Ruppert, Michael       Southern Oregon       130-00  130-05.50           39.76m   8   
  3 Waroff, Alex           Southern Oregon       120-00     128-10           39.26m   6   
  4 Brenner, Jesten        Oregon Tech           130-01     128-09           39.24m   5   
  5 Collins, Trae          Oregon Tech           120-08     122-04           37.28m   4   
  6 Billstine, James       Southern Oregon       120-00     118-05           36.09m   3   
  7 Tompkins, Tyler        Southern Oregon       120-00  111-10.50           34.09m   2   
  8 Brennan, Noah          Oregon Tech           103-04  111-08.50           34.04m   1   
  9 Dickinson, Stephen     Siskiyous                     104-05.50           31.83m 
 10 Spriet, Tyler          Southwestern Ore                 100-03           30.55m 
 11 Chan, Michael          Oregon Tech                    96-05.50           29.40m 
 12 Ross, Walter           Oregon Tech                       95-01           28.98m 
 13 Stone, Matt            Oregon Tech            84-04      92-08           28.24m 
 
Men Hammer Throw
================================================================================================
         166-00  A
         158-06  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Ross, Walter           Oregon Tech           123-04     132-05           40.36m  10   
  2 Cunningham, Donavo     Siskiyous             129-04     123-05           37.61m   8   
  3 Weidemann, Kevin       Unattached            129-00     121-08           37.08m   6   
  4 Brenner, Jesten        Oregon Tech           123-10     118-04           36.06m   5   
  5 Ruppert, Michael       Southern Oregon                  102-02           31.14m   4   
  6 Tompkins, Tyler        Southern Oregon                  100-05           30.60m   3   
  7 Patu, Chris            Siskiyous             100-00      97-10           29.81m   2   
  8 Collins, Trae          Oregon Tech                       96-06           29.41m   1   
  9 Hinton, Lee            Oregon Tech            69-04      78-07           23.95m 
 10 Paddio, Charles        Siskiyous                         77-07           23.64m 
 
Men Javelin Throw
================================================================================================
         190-03  A
         127-07  P
    Name              Year School                  Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Billstine, James       Southern Oregon       140-00     178-07           54.43m  10   
  2 Lundston, Trevor       Oregon Tech           179-02     178-00           54.25m   8   
  3 Dickinson, Stephen     Siskiyous                        168-06           51.35m   6   
  4 Silafau, Isaac         Siskiyous             156-02     164-06           50.13m   5   
  5 Keebler, Brian         Oregon Tech           165-05     154-00           46.93m   4   
  6 Waroff, Alex           Southern Oregon       130-00     151-11           46.30m   3   
  7 Cunningham, Donavo     Siskiyous             130-00     142-08           43.48m   2   
  8 Stone, Matt            Oregon Tech           155-06     140-00           42.67m   1   
  9 Chan, Michael          Oregon Tech           131-07     129-05           39.44m 
 10 Dearmon, D-Andre       Siskiyous                        124-10           38.04m 
 11 Gambing, Justin        Southwestern Ore                 119-10           36.52m 
 12 Benedict, Kyle         Siskiyous             120-00     119-09           36.49m 
 13 Ross, Walter           Oregon Tech           119-11     117-07           35.83m 
 14 Winship, Kyle          Oregon Tech           131-06     116-02           35.40m 
 15 Robles, Jose           Siskiyous                        108-05           33.04m