Licensed to Community College of Spokane
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/1/2010 05:38 PM
      Duane Hartman Invite and Duane Hartman Open - 4/30/2010 to 5/1/2010      
                               Spokane Falls CC                                
                                  Spokane, WA                                  
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Jackson, Shallyn          FR Spokane CC               12.96   2.2 
  2 Calcote, Kanisha          SO Eastern Wash             13.00   2.2 
  3 Keating, Danielle         SO Great Falls              13.13   2.2 
  4 Wolf, Elizabeth           JR Seattle U.               13.14   2.2 
  5 Davis, Petey              JR Great Falls              13.27   2.2 
  6 Moon, Erin                JR Seattle U.               14.01   2.2 
 
Women 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Nida, Nicole              SO Spokane CC               25.30   1.7  1 
  2 Currie, Lateashea         SO Unat-Spokane             26.35   1.7  1 
  3 Ortiz, Yesenia            FR Spokane CC               26.89   1.7  1 
  4 Bergmann, Meeghan         FR Seattle U.               27.07   1.7  1 
  5 Wolf, Elizabeth           JR Seattle U.               27.65   1.8  2 
  6 Calcote, Kanisha          SO Eastern Wash             27.84   1.7  1 
  7 Leighton, Chelsey         FR Lewis-Clark              28.11   1.8  2 
  8 Bateman, Kaytie           FR Seattle U.               28.46   1.8  2 
  9 Moon, Erin                JR Seattle U.               30.73   1.8  2 
 
Women 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nida, Nicole              SO Spokane CC               57.70  
  2 Purcell, Rachel           JR Seattle U.               58.81  
  3 Collins, Elena            SO Seattle U.               58.84  
  4 Valentine, Myisha         SO Spokane CC               58.89  
  5 Ortiz, Yesenia            FR Spokane CC               59.36  
  6 Obradovich, Clare         JR Seattle U.             1:00.12  
  7 Leighton, Chelsey         FR Lewis-Clark            1:02.20  
 
Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Klettke, Kelsey           SO Lewis-Clark            2:16.38  
  2 Misterek, Dana            JR Whitworth              2:21.06  
  3 Cassidy, Celeste          SO Seattle U.             2:22.11  
  4 Draper, Laurel            FR Idaho                  2:22.72  
  5 Jenkins, Darby            FR Gonzaga                2:27.40  
  6 Estep, Rachel             FR Idaho                  2:27.87  
  7 Moravec, Taylor           FR Gonzaga                2:31.75  
 
Women 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 O'Brien, Corrina          JR Gonzaga                4:45.68  
  2 Bolce, Sarah              SO Seattle U.             4:49.07  
  3 McDaniel, Rachel          FR Spokane CC             4:51.41  
  4 Stolle, Jennifer          FR Seattle U.             4:52.08  
  5 Prather, Allison          JR Seattle U.             5:02.07  
  6 Shuel, Stephanie          FR Lewis-Clark            5:10.05  
  7 Fjortoft, Annelie         FR Gonzaga                5:12.06  
  8 White, Kirsten            FR Lewis-Clark            5:19.36  
  9 Whalen, Virginia          FR Gonzaga                5:22.67  
 10 Triay, Miranda            SO Seattle U.             5:56.68  
 11 Caputo, Cathy             SO Gonzaga                6:06.24  
 12 Dalton, Ashley            SO Seattle U.             6:15.07  
 
Women 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Drennen, Katrina             University of Mo      16:47.79  
  2 Shufeldt, V. Joy          FR Whitworth             17:28.53  
  3 Donnelly, Brenn           SO Gonzaga               17:39.61  
  4 O'Regan, Brittany         JR Gonzaga               17:40.39  
  5 Volcheff, Laura           JR Gonzaga               17:41.68  
  6 Klettke, Kelsey           SO Lewis-Clark           18:08.61  
  7 Kettering, Mary              University of Mo      18:08.71  
  8 Lloyd, Kayla              SO Gonzaga               18:17.14  
  9 Hammerle, Lauren          FR Seattle U.            18:23.85  
 10 Turner, Tonya             JR Whitworth             18:27.09  
 11 Nation, Lacey             FR Gonzaga               18:32.08  
 12 Yorkston, Rachel          SR Seattle U.            18:33.46  
 13 North, Lauren             SO Unat-Spokane          18:39.71  
 14 Bergam, Lauren            FR Gonzaga               18:51.83  
 15 Bailey, Armarose          SO Spokane CC            18:53.02  
 16 Owens, Katie              SO Spokane CC            18:57.15  
 17 Van Lith, Jaime           FR Gonzaga               19:05.22  
 18 Sweeney, Melissa          SO Spokane CC            19:13.34  
 19 Jokisch, Aleta               University of Mo      19:15.90  
 20 Slamkowski, Elizabeth     SO Gonzaga               19:25.29  
 21 Edwards, Shaelie          FR Lewis-Clark           19:25.76  
 22 Lightfoot, Kristen        FR Gonzaga               19:38.46  
 23 Moore, Molly              SO Gonzaga               19:43.58  
 24 Makowski, Teresa          SO Gonzaga               19:45.82  
 25 Northcott, Celeste        FR Whitworth             19:56.79  
 26 Stickney, Greta           SR Seattle U.            19:58.59  
 27 Rosslerova, Diana         SO Idaho                 20:41.51  
 28 Dols, Caitlin             JR Gonzaga               21:12.47  
 29 Rochholz, Lauren          SR Gonzaga               22:14.61  
 
Women 100 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Rouse, Ellen              SO Idaho                    15.74  -0.7 
  2 Pena, Kasey               SO Spokane CC               16.08  -0.7 
  3 Minter, Navotni           FR Seattle U.               16.97  -0.7 
  4 Goodman, Lindsay          SR Idaho                    21.40  -0.7 
 
Women 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Downey, Kelly             SO Eastern Wash           1:07.12  
  2 Carley, Nychele           FR Great Falls            1:08.01  
  3 Pena, Kasey               SO Spokane CC             1:17.51  
 
Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Astle, Kyli               SR Lewis-Clark           11:32.56  
  2 Szybura, Lindsay          SR Lewis-Clark           11:32.56  
  3 Dye, Stephanie            SO Eastern Wash          11:58.00  
  4 Tritthart, Shelby         FR Great Falls           12:19.23  
  5 Ritchie, Adrienne         JR Whitworth             12:41.38  
  6 Dart, Megan               FR Spokane CC            13:28.16  
  7 Johnson, Jessi            FR Eastern Wash          13:47.83  
  8 Lake, Eden                JR Unattached            14:28.41  
 
Women 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Seattle U.  'A'                                       49.95  
     1) Obradovich, Clare JR            2) Bergmann, Meeghan FR           
     3) Wolf, Elizabeth JR              4) Purcell, Rachel JR             
 -- Spokane CC  'A'                                         DNF  
     1) Valentine, Myisha SO            2) Nida, Nicole SO                
     3) Harris, Vanessa SO              4) Lawhead, Chelsea SO            
 
Women 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Spokane CC  'A'                                     3:59.05  
     1) Valentine, Myisha SO            2) McDaniel, Rachel FR            
     3) Ortiz, Yesenia FR               4) Nida, Nicole SO                
  2 Seattle U.  'A'                                     4:00.00  
     1) Obradovich, Clare JR            2) Collins, Elena SO              
     3) Bergmann, Meeghan FR            4) Purcell, Rachel JR             
  3 Lewis-Clark  'A'                                    4:18.14  
     1) Klettke, Kelsey SO              2) Leighton, Chelsey FR           
     3) Shuel, Stephanie FR             4) White, Kirsten FR              
 
Women High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Chadez, Breeana           SR Idaho                    1.65m    5-05.00 
     1.55 1.60 1.65 1.71 
        O    O  XXO  XXX 
  2 Philio, Brittany          FR Seattle U.               1.60m    5-03.00 
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        O    O  XXO    O   XX 
  3 Hartshorn, Kaylee         FR Spokane CC              J1.60m    5-03.00 
     1.50 1.55 1.60 1.65 
        O   XO   XO  XXX 
  4 Goodman, Lindsay          SR Idaho                    1.55m    5-01.00 
     1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O   XO  XXX 
  5 Busby, Emily              FR Great Falls              1.50m    4-11.00 
     1.45 1.50 1.55 
       XO    O  XXX 
  6 Wamsley, Jennifer         SO Eastern Wash            J1.50m    4-11.00 
     1.45 1.50 1.55 
        O   XO  XXX 
  7 Rouse, Ellen              SO Idaho                   J1.50m    4-11.00 
     1.40 1.45 1.50 1.55 
       XO  XXO  XXO  XXX 
  8 Middleton, Ali            FR Idaho                    1.40m    4-07.00 
     1.40 1.45 
        O  XXX 
 
Women Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Dunning, Morgan           SO Idaho                    3.50m   11-05.75 
     3.35 3.50 3.65 
       XO   XO  XXX 
  2 Hall, Chloe               FR Eastern Wash             3.05m   10-00.00 
     3.05 3.20 
        O  XXX 
  3 Jordan, Rachel            FR Eastern Wash            J3.05m   10-00.00 
     3.05 3.20 
       XO  XXX 
  4 Mueller, Michayla         FR Spokane CC              J3.05m   10-00.00 
     3.05 3.20 
      XXO  XXX 
 
Women Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Jackson, Shallyn          FR Spokane CC               5.06m  +0.0  16-07.25 
     FOUL(-0.7) FOUL(0.2) 5.06m(+0.0) 4.85m(0.6) FOUL(+0.0) 4.85m(1.0)
  2 Minter, Navotni           FR Seattle U.               4.94m   0.4  16-02.50 
     FOUL(2.8) FOUL(-2.0) 4.93m(+0.0) 4.79m(1.0) 4.81m(1.9) 4.94m(0.4)
  3 Cobb, Liz                 FR Eastern Wash             4.91m  +0.0  16-01.50 
     3.90m(3.7) 4.62m(-0.9) 4.78m(1.6) 4.91m(+0.0) 4.56m(0.9) 4.63m(2.2)
  4 Thompson, Allyssa         SO Whitworth                4.80m  -0.4  15-09.00 
     4.80m(-0.4) FOUL(0.4) 4.22m(-1.8) 4.72m(+0.0) 4.67m(1.1) 4.78m(1.6)
  5 Squires, Kamala           JR Seattle U.               4.72m  +0.0  15-06.00 
     FOUL(1.0) FOUL(0.8) 4.72m(+0.0) 4.59m(1.6) FOUL(0.3) FOUL(0.2)
  6 Bateman, Kaytie           FR Seattle U.               4.71m   0.7  15-05.50 
     4.66m(0.2) 4.54m(2.0) 4.58m(+0.0) 4.49m(+0.0) FOUL(+0.0) 4.71m(0.7)
  7 Urbany, Becca             JR Seattle U.               4.61m   2.3  15-01.50 
     4.34m(2.9) 4.61m(2.3) 4.56m(-1.4) 4.51m(1.4) 4.26m(0.4) 4.47m(1.8)
  8 Hartshorn, Kaylee         FR Spokane CC               4.26m  -2.3  13-11.75 
     4.17m(0.3) 4.26m(-2.3) 3.51m(-0.5) 3.91m(1.4) 4.11m(+0.0) 4.10m(+0.0)
  9 Luna, Amanda              FR Seattle U.               3.73m   0.4  12-03.00 
     FOUL(0.7) FOUL(-1.4) 3.73m(0.4)           
 
Women Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Nielson, Samantha         FR Idaho                   11.18m   0.6  36-08.25 
     10.80m(+0.0) 10.83m(-1.3) 11.18m(0.6) 11.11m(+0.0) 10.71m(1.6) 11.10m(-0.9)
  2 Middleton, Ali            FR Idaho                   10.99m   2.9  36-00.75 
     10.54m(-1.2) 10.75m(0.3) 10.99m(2.9) 10.11m(-2.3) 10.41m(-1.3) 10.87m(-0.8)
  3 Godsey, Ashley            SO Idaho                   10.78m  -1.1  35-04.50 
     10.39m(+0.0) 10.78m(-1.1) 10.69m(0.2) 10.51m(-0.4) FOUL(-0.3) FOUL(0.2)
  4 Urbany, Becca             JR Seattle U.              10.67m  -0.7  35-00.25 
     10.21m(0.3) 10.27m(-0.3) 10.42m(1.8) 10.67m(-0.7) FOUL(+0.0) 10.30m(-1.3)
  5 Luna, Amanda              FR Seattle U.               9.66m   0.8  31-08.50 
     9.66m(0.8) 9.66m(+0.0) 9.36m(-0.9) 9.16m(-0.6) 9.57m(-1.5) 9.55m(-0.1)
 -- Harris, Vanessa           SO Spokane CC                FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL                
 
Women Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Bothum, Mykael            SR Idaho                   14.93m   48-11.75 
      14.93m  FOUL  14.54m  FOUL  14.83m  FOUL
  2 George, Anna              SO Spokane CC              12.56m   41-02.50 
      12.19m  12.16m  12.56m  11.88m  11.89m  11.95m
  3 Smith, Kirsten            SO Lewis-Clark             11.68m   38-04.00 
      11.67m  11.68m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Youmans, Melissa          FR Unat-Spokane            11.48m   37-08.00 
      11.48m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  10.99m
  5 Wyatt, Amy                SO Whitworth               11.40m   37-05.00 
      11.40m  11.08m  11.22m  FOUL  10.91m  11.12m
  6 Wordell, Chelsea          SO Unat-Spokane            11.18m   36-08.25 
      11.18m  11.02m  FOUL  10.76m  10.92m  FOUL
  7 Sosnowski, Jessica        FR Spokane CC              10.64m   34-11.00 
      10.14m  9.91m  9.98m  10.64m  9.93m  10.11m
  8 Currier, Lindsay          SR Seattle U.              10.11m   33-02.00 
      FOUL  9.10m  10.11m  FOUL  9.77m  FOUL
  9 Deeds, Myriah             FR Lewis-Clark              9.97m   32-08.50 
      9.79m  9.65m  9.97m  9.87m  9.74m  9.95m
 10 Cobb, Liz                 FR Eastern Wash             9.54m   31-03.75 
      FOUL  9.24m  9.54m           
 11 Willmann, Sondra          FR Spokane CC               9.23m   30-03.50 
      9.03m  8.79m  9.23m            
 12 Rodriguez, Adrianna       FR Spokane CC               9.15m   30-00.25 
      FOUL  FOUL  9.15m           
 13 Barnes, Allix             FR Great Falls              9.11m   29-10.75 
      8.60m  8.85m  9.11m            
 14 Collins, Darcy            SR Idaho                    8.70m   28-06.50 
      8.70m  8.29m x            
 15 Davis, Petey              JR Great Falls              8.58m   28-01.75 
      FOUL  8.58m  FOUL            
 16 Bailey, Lamborghini       JR Eastern Wash             8.16m   26-09.25 
      8.16m               
 -- Rouse, Ellen              SO Idaho                     FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL      
 
Women Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Bothum, Mykael            SR Idaho                   47.48m     155-09 
      47.48m  45.29m  FOUL  FOUL  46.69m  FOUL
  2 Currier, Lindsay          SR Seattle U.              42.21m     138-06 
      42.21m  FOUL  38.69m  FOUL  FOUL  FOUL
  3 Smith, Kirsten            SO Lewis-Clark             39.71m     130-03 
      FOUL  FOUL  38.75m  37.58m  39.71m  FOUL
  4 Tauvela, Vania            FR Eastern Wash            38.58m     126-07 
      37.31m  38.58m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  5 Zapien, Ana               FR Eastern Wash            37.81m     124-00 
      FOUL  37.81m  35.20m  37.13m  35.73m  FOUL
  6 Sosnowski, Jessica        FR Spokane CC              37.00m     121-05 
      35.44m  33.90m  FOUL  37.00m  36.62m  34.19m
  7 Wordell, Chelsea          SO Unat-Spokane            36.60m     120-01 
      27.59m  35.24m  FOUL  36.60m  FOUL  36.25m
  8 George, Anna              SO Spokane CC              34.35m     112-08 
      34.10m  34.35m  FOUL  32.51m  33.19m  32.60m
  9 Youmans, Melissa          FR Unat-Spokane            33.74m     110-08 
      FOUL  29.03m  30.60m  32.24m  33.74m  32.77m
 10 Deeds, Myriah             FR Lewis-Clark             30.65m     100-07 
      FOUL  30.65m  FOUL         
 11 Willmann, Sondra          FR Spokane CC              28.96m      95-00 
      28.96m  28.73m  24.39m         
 12 Bailey, Lamborghini       JR Eastern Wash            28.34m      93-00 
      FOUL  23.51m  28.34m         
 13 Rodriguez, Adrianna       FR Spokane CC              28.33m      92-11 
      FOUL  28.33m  FOUL         
 14 Davis, Petey              JR Great Falls             27.56m      90-05 
      27.56m  25.82m  25.75m         
 15 Barnes, Allix             FR Great Falls             26.15m      85-09 
      26.15m  19.79m  25.42m         
 16 Coombs, Brittany             Unat-Spokane            24.42m      80-01 
      24.42m  FOUL  FOUL           
 17 Wardsworth, Kelsey        FR Unat-Spokane            21.73m      71-03 
      FOUL  21.73m  21.66m         
 
Women Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Midles, Gabby             SO Idaho                   54.04m     177-03 
      49.39m  FOUL  FOUL  54.04m  53.35m  FOUL
  2 Nutsch, Sarah             FR Idaho                   49.58m     162-08 
      49.58m  48.98m  47.26m  FOUL  45.00m  FOUL
  3 Wordell, Chelsea          SO Unat-Spokane            48.12m     157-10 
      FOUL  42.12m  48.12m  46.25m  FOUL  45.47m
  4 Smith, Kirsten            SO Lewis-Clark             45.13m     148-01 
      FOUL  FOUL  43.43m  FOUL  42.96m  45.13m
  5 Zapien, Ana               FR Eastern Wash            42.69m     140-01 
      40.56m  FOUL  42.69m  FOUL  42.50m  FOUL
  6 Tauvela, Vania            FR Eastern Wash            41.13m     134-11 
      40.25m  FOUL  FOUL  38.63m  40.59m  41.13m
  7 Deishl, Emilee            FR Eastern Wash            40.73m     133-07 
      40.73m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  37.56m
  8 George, Anna              SO Spokane CC              37.95m     124-06 
      FOUL  FOUL  35.73m  37.95m  FOUL  36.92m
  9 Carter, McKenzie             Unattached              37.32m     122-05 
      35.93m  FOUL  36.16m  34.10m  36.97m  37.32m
 10 Daniels, Rebekah          FR Whitworth               30.07m      98-08 
      FOUL  30.07m  FOUL         
 11 Willmann, Sondra          FR Spokane CC              29.58m      97-00 
      29.58m  25.72m  28.87m         
 12 Wardsworth, Kelsey        FR Unat-Spokane            28.45m      93-04 
      FOUL  FOUL  28.45m         
 
Women Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Wordell, Chelsea          SO Unat-Spokane            52.28m     171-06 
      47.66m  FOUL  49.82m  49.05m  49.01m  52.28m
  2 Smith, Kirsten            SO Lewis-Clark             48.18m     158-01 
      43.08m  44.96m  48.18m  FOUL  41.73m  FOUL
  3 Cox, Erica                JR Whitworth               47.24m     155-00 
      45.99m  FOUL  46.84m  FOUL  FOUL  47.24m
  4 Zapien, Ana               FR Eastern Wash            44.69m     146-07 
      41.09m  42.52m  42.79m  44.69m  FOUL  41.58m
  5 Tauvela, Vania            FR Eastern Wash            42.38m     139-00 
      FOUL  39.27m  37.46m  42.38m  41.63m  FOUL
  6 Edwards, Andrea           SO Spokane CC              41.25m     135-04 
      39.27m  41.25m  FOUL  FOUL      
  7 George, Anna              SO Spokane CC              40.49m     132-10 
      FOUL  40.49m  37.39m  38.68m  37.21m  39.14m
  8 Deishl, Emilee            FR Eastern Wash            38.75m     127-01 
      FOUL  36.24m  38.75m  FOUL  FOUL  38.65m
  9 Wardsworth, Kelsey        FR Unat-Spokane            33.20m     108-11 
      33.20m  32.48m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 10 Randall, Brook            FR Spokane CC              27.10m      88-11 
      FOUL  FOUL  27.10m         
 -- Daniels, Rebekah          FR Whitworth                 FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Women Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Brooks, Anna              FR Spokane CC              40.70m     133-06 
      FOUL  FOUL  39.86m  39.90m  FOUL  40.70m
  2 Randall, Brook            FR Spokane CC              40.30m     132-03 
      40.10m  FOUL  38.62m  40.30m  FOUL  FOUL
  3 Rouse, Ellen              SO Idaho                   38.75m     127-01 
      34.89m  37.95m  34.38m  FOUL  38.75m  FOUL
  4 George, Anna              SO Spokane CC              38.55m     126-06 
      FOUL  36.92m  36.01m  36.77m  36.55m  38.55m
  5 Depaolo, Andrea           FR Unat-Spokane            38.17m     125-03 
      34.06m  35.47m  FOUL  36.64m  38.17m  FOUL
  6 Stewart, Richelle         SO Eastern Wash            36.80m     120-09 
      32.88m  36.02m  36.63m  FOUL  32.54m  36.80m
  7 Busick, Rachel            SO Whitworth               36.40m     119-05 
      36.30m  35.17m  FOUL  FOUL  34.93m  36.40m
  8 Deishl, Emilee            FR Eastern Wash            33.83m     111-00 
      33.40m  33.83m  33.39m  FOUL  32.93m  33.83m
  9 Rodriguez, Adrianna       FR Spokane CC              33.64m     110-04 
      31.25m  32.99m  FOUL  FOUL  33.64m  FOUL
 10 Collins, Darcy            SR Idaho                   31.96m     104-10 
      31.96m  30.70m  FOUL           
 11 Goodman, Lindsay          SR Idaho                   31.91m     104-08 
      30.03m  31.91m  31.71m           
 12 Monahan, Clare            JR Seattle U.              29.97m      98-04 
      29.90m  29.97m  FOUL           
 13 Coombs, Brittany             Unat-Spokane            29.69m      97-05 
      FOUL  29.69m  FOUL         
 14 Bateman, Kaytie           FR Seattle U.              27.00m      88-07 
      FOUL  FOUL  27.00m           
 15 Philio, Brittany          FR Seattle U.              25.79m      84-07 
      25.79m  FOUL  FOUL           
 
Men 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Vetter, Michael           SO Spokane CC               10.81   1.6  1 
  2 Wordell, Spencer          FR Spokane CC               10.95   1.6  1 
  3 Peterson, Cody            FR Spokane CC               11.01   1.6  1 
  4 Martin, Malik             FR Spokane CC               11.21   1.6  1 
  5 Maldonado, Brian          FR Spokane CC               11.32   1.6  1 
  6 Lattin, Brandon           JR Eastern Wash             11.55   0.5  2 
  7 Johnson, Christian        NA Unat-Gonzaga             11.55   1.7  3 
  8 Milligan, Collin          FR Spokane CC               11.68   0.5  2 
  9 Moore, Cameron            SR Unattached               11.72   0.5  2 
 10 Sanchez, Efrain           SR Unattached               11.78   0.5  2 
 11 Cobbs, Evander            FR Spokane CC               11.81   0.5  2 
 12 Fry, Mitchell             FR Gonzaga                  11.82   0.5  2 
 13 Nell, Carter              SO Spokane CC               12.02   1.7  3 
 14 Costict, Ladarrious       FR Unat-Spokane             12.09   1.7  3 
 15 Hutchison, Tyler          FR Spokane CC               12.15   0.5  2 
 16 Goranson, Drew            FR Spokane CC               12.17   1.7  3 
 17 Keng, Jason               FR Unat-Spokane             12.94   1.7  3 
 18 Abbas, Ahmed              FR Unat-Spokane             14.47   1.7  3 
 
Men 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Vetter, Michael           SO Spokane CC               22.21   0.7  1 
  2 Peterson, Cody            FR Spokane CC               22.73   0.7  1 
  3 Carpenter, Mike           SR Unattached               22.77   0.7  1 
  4 Victor, Austin            SO Spokane CC               22.81   0.7  1 
  5 Maldonado, Brian          FR Spokane CC               23.05   0.7  1 
  6 Lattin, Brandon           JR Eastern Wash             23.15   0.7  1 
  7 Martin, Malik             FR Spokane CC               23.22  -0.2  2 
  8 Nokes, Jason              FR Spokane CC               23.33   0.7  1 
  9 Ramos, Jimmy              FR Spokane CC               23.49   0.7  1 
 10 Taylor, Aaron             JR Eastern Wash             23.77  -0.2  2 
 11 Johnson, Christian        NA Unat-Gonzaga             23.82   1.8  3 
 12 Fry, Mitchell             FR Gonzaga                  23.89  -0.2  2 
 13 Hutchison, Tyler          FR Spokane CC               24.54   1.8  3 
 14 Milligan, Collin          FR Spokane CC               24.96  -0.2  2 
 15 Makinson, Sebastian       FR Great Falls              25.91   1.8  3 
 16 Keng, Jason               FR Unat-Spokane             26.86   1.8  3 
 17 Abbas, Ahmed              FR Unat-Spokane             30.67   1.8  3 
 
Men 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bofa, Emmanuel            SR Whitworth                49.89  
  2 Nokes, Jason              FR Spokane CC               50.44  
  3 Ramos, Jimmy              FR Spokane CC               50.79  
  4 Jacka, Jeff               FR Idaho                    51.56  
  5 Jones, Josh               SR Eastern Wash             52.15  
  6 Taylor, Aaron             JR Eastern Wash             52.21  
  7 Betonte, Joel             FR Gonzaga                  53.70  
  8 Poshusta, Robert          SR Seattle U.               56.24  
 
Men 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Caseria, Dusty            SR Whitworth              1:51.97  
  2 Price, Travis             FR Great Falls            1:52.87  
  3 Brown, Jasen              SO Unat-Spokane           1:53.01  
  4 Hagmeier, Hans            SO Gonzaga                1:54.10  
  5 Shirley, Tyler            SO Spokane CC             1:54.91  
  6 Pasma, Jonathan              Unattached             1:55.65  
  7 Tylor, Kyle               FR Idaho                  1:56.76  
  8 Auld, Dan                 SO Seattle U.             1:57.25  
  9 Anderson, Alex            FR Lewis-Clark            1:57.64  
 10 Winger, Rustin            SO Seattle U.             1:58.27  
 11 Acosta, Steven            FR Whitworth              1:58.94  
 12 Hardin, Mark              SO Great Falls            2:00.26  
 13 Huynh, Paul               FR Unattached             2:00.70  
 14 Testa, Mickael            SO Lewis-Clark            2:04.67  
 -- Brown, Anthony            FR Spokane CC                 DNF  
 -- Swanson, Jon              FR Central Wash               DNF  
 -- Bofa, Emmanuel            SR Whitworth                  DNF  
 
Men 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Marks, Dave               FR Lewis-Clark            4:04.20  
  2 Esparanza, Fernando       FR Lewis-Clark            4:04.23  
  3 Osborn, Jeff              FR Idaho                  4:05.93  
  4 Wilson, Nick              FR Spokane CC             4:08.15  
  5 Davis, Mark               SO Whitworth              4:08.33  
  6 Gosselin, Matt            FR Gonzaga                4:08.67  
  7 Auld, Chris               SO Seattle U.             4:09.46  
  8 Dennison, Ryan            FR Seattle U.             4:11.27  
  9 Miller, Graham            JR Seattle U.             4:15.82  
 10 Miller, Jake              JR Lewis-Clark            4:16.50  
 11 Gregorio, Jared           FR Gonzaga                4:17.30  
 12 Hill, Timothy             FR Whitworth              4:26.62  
 13 Huynh, Paul               FR Unattached             4:34.61  
 14 Frazier, Riley            SO Great Falls            4:38.98  
 15 Henry, Chris              SR Seattle U.             4:57.57  
 16 McDonald, Bill               Unattached             4:57.57  
 
Men 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Marks, Dave               FR Lewis-Clark           14:37.13  
  2 Gonzales, Andrew          FR Unattached            14:39.81  
  3 Fisher, Michael              University of Mo      14:40.10  
  4 Bejar, Matthew            JR Gonzaga               15:02.53  
  5 Walker, Andrew            NA Unat-Gonzaga          15:10.60  
  6 Boyle, Chris              SO Gonzaga               15:11.23  
  7 Decker, Quinton              University of Mo      15:17.14  
  8 Eldridge, Grant           SO Lewis-Clark           15:18.32  
  9 Jacob, David              FR Spokane CC            15:18.56  
 10 Brown, Anthony            FR Spokane CC            15:20.42  
 11 Withers, Brett            JR Gonzaga               15:21.99  
 12 Miller, Jake              JR Lewis-Clark           15:31.64  
 13 Lance, Ben                FR Gonzaga               15:33.10  
 14 Rothenberger, Lucas       FR Gonzaga               15:33.55  
 15 Huey, Sean                JR Lewis-Clark           15:36.51  
 16 Jenkins, Aaron            SO Whitworth             15:36.54  
 17 Richie, Patrick           FR Gonzaga               15:37.50  
 18 Jimenez, Rigoberto        SO Spokane CC            15:41.11  
 19 Goodrick, Trevin          SO Spokane CC            15:41.84  
 20 Dudley, Tyler             SO Whitworth             15:42.46  
 21 Darling, Kalen            FR Whitworth             15:44.72  
 22 Cesal, Andrew             SO Spokane CC            15:45.67  
 23 Berrian, Trevor           FR Whitworth             15:48.50  
 24 O'Neil, Cameron           SO Gonzaga               15:52.53  
 25 Berge, Ian                JR Gonzaga               15:54.61  
 26 Cantwell, Cullen          JR Great Falls           15:55.67  
 27 Morgan, Michael           NA Unat-Gonzaga          15:56.95  
 28 Hartmeier, Joey           SO Spokane CC            15:59.97  
 29 Stipe, Justin             SO Unat-Spokane          16:09.79  
 30 Sams, Jason               FR Unat-Spokane          16:13.43  
 31 Galvan, Anthony           NA Unat-Gonzaga          16:14.80  
 32 Karafiat, Tony            JR Gonzaga               16:15.45  
 33 Stout, Noah               SR Gonzaga               16:16.78  
 34 Hornung, Andrew           FR Great Falls           16:49.79  
 35 Thompson, Conor           FR Lewis-Clark           17:02.20  
 -- Gallagher, Nicholas       JR Whitworth                  DNF  
 -- Kimpel, Andrew            FR Unattached                 DNF  
 
Men 110 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Victor, Austin            SO Spokane CC               15.18  -1.5  1 
  2 Shalk, Tanner             FR Spokane CC               15.43  -1.5  1 
  3 Ward, Ben                 FR Spokane CC               15.82  -1.5  1 
  4 Robinson, Denzel          FR Unat-Spokane             15.92  -1.5  1 
  5 Lattin, Brandon           JR Eastern Wash             16.62  -1.5  1 
  6 Cardinal, Michael         FR Seattle U.               16.98  -1.0  2 
  7 Poshusta, Robert          SR Seattle U.               17.91  -1.0  2 
 
Men 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Shalk, Tanner             FR Spokane CC               55.23  
  2 Nygard, Brandon           FR Unattached               58.82  
  3 Cardinal, Michael         FR Seattle U.             1:09.47  
 -- Vogel, Dylan              FR Spokane CC                 DNF  
 
Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Coyle, Sean               SO Unat-Spokane           9:47.72  
  2 Smedley, Tanner           FR Lewis-Clark            9:50.36  
  3 Elias, Mitchell           JR Great Falls           10:08.54  
  4 Lunstrum, Lars            FR Idaho                 10:22.35  
  5 Hornung, Andrew           FR Great Falls           10:27.93  
  6 Goade, Taylor             FR Gonzaga               10:30.02  
  7 Keim, Andy                FR Lewis-Clark           10:33.55  
  8 Reyes, Jared              SO Great Falls           10:44.34  
 -- VanDeBrake, Cody          FR Spokane CC                 DNF  
 
Men 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Spokane CC  'A'                                       41.69  
     1) Peterson, Cody FR               2) Victor, Austin SO              
     3) Wordell, Spencer FR             4) Vetter, Michael SO             
  2 Spokane CC  'B'                                       43.43  
 
Men 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Spokane CC  'A'                                     3:27.54  
  2 Lewis-Clark  'A'                                    3:35.24  
     1) Anderson, Alex FR               2) Esparanza, Fernando FR         
     3) Testa, Mickael SO               4) Marks, Dave FR                 
 
Men 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Gonzaga  'A'                                        8:17.63  
     1) Boyle, Chris SO                 2) Lance, Ben FR                  
     3) Richie, Patrick FR              4) Bejar, Matthew JR              
 
Men High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Stelzer, Cody             SR Whitworth                2.00m    6-06.75 
     1.90 1.95 2.00 2.05 
       XO    O  XXO  XXX 
  2 Lee, Colby                FR Idaho                    1.95m    6-04.75 
     1.90 1.95 2.00 
       XO    O  XXX 
  3 Lima, Frank               FR Whitworth               J1.95m    6-04.75 
     1.85 1.90 1.95 2.00 
       XO   XO    O  XXX 
  4 Kreger, Dustin            SO Idaho                    1.90m    6-02.75 
     1.85 1.90 1.95 
       XO   XO  XXX 
  5 Vogel, Dylan              FR Spokane CC               1.85m    6-00.75 
     1.80 1.85 1.95 
       XO  XXO  XXX 
  6 Wordell, Spencer          FR Spokane CC               1.80m    5-10.75 
     1.80 1.90 
        O    X 
 -- Marchand, Will            FR Spokane CC                  NH            
     1.80 
      XXX 
 -- Marler, Jonathan          SR Idaho                       NH            
     1.90 
      XXX 
 
Men Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Pope, Lucas               JR Unattached               4.75m   15-07.00 
     4.75 4.90 
       XO  XXX 
  2 Schooley, Casey           JR Unattached               4.60m   15-01.00 
     4.30 4.45 4.60 4.75 
      XXO    O   XO  XXX 
  3 Goranson, Drew            FR Spokane CC               4.00m   13-01.50 
     3.85 4.00 4.15 
      XXO   XO  XXX 
  4 Decker, Kristoff          FR Whitworth                3.85m   12-07.50 
     3.45 3.60 3.85 4.00 
       XO    O    O  XXX 
 -- Stone, Kyle               FR Spokane CC                  NH            
     4.15 
      XXX 
 -- Sanchez, Efrain           SR Unattached                  NH            
     4.30 
      XXX 
 
Men Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Lee, Colby                FR Idaho                    6.73m  -1.1  22-01.00 
     6.26m(0.6) FOUL(0.5) 6.73m(-1.1) 6.23m(-0.6) FOUL(-1.3) 6.56m(-2.2)
  2 Peterson, Cody            FR Spokane CC               6.54m  +0.0  21-05.50 
     FOUL(+0.0) 6.11m(-0.3) 6.31m(-0.8) 5.95m(-1.0) 6.26m(-1.2) 6.54m(+0.0)
  3 Cobbs, Evander            FR Spokane CC               6.51m  -1.2  21-04.25 
     5.97m(1.1) 6.09m(+0.0) 5.89m(-1.1) 5.84m(-1.7) 6.51m(-1.2) 6.42m(+0.0)
  4 Knudson, Levi             SR Eastern Wash             6.49m  -1.4  21-03.50 
     6.34m(0.3) 6.49m(-1.4) FOUL(0.9) 6.36m(-0.4) 6.31m(+0.0) FOUL(1.1)
  5 Briggs, Colin             FR Idaho                    6.48m  +0.0  21-03.25 
     6.03m(-2.3) 6.36m(-1.1) 6.48m(+0.0) FOUL(+0.0) 6.25m(-1.3) 6.13m(+0.0)
  6 Winant, Shannon           FR Whitworth                6.31m  +0.0  20-08.50 
     FOUL(+0.0) 5.63m(-2.6) 6.31m(+0.0) FOUL(-0.9) 6.17m(-1.4) FOUL(+0.0)
  7 Moore, Cameron            SR Unattached               6.23m  -1.2  20-05.25 
     6.11m(+0.0) 6.23m(-1.2) 6.13m(-1.7) 5.91m(-1.6) 6.02m(-1.0) 6.23m(+0.0)
  8 Vogel, Dylan              FR Spokane CC               6.15m  -2.6  20-02.25 
     6.15m(-2.6) FOUL(-1.4) FOUL(-1.5) FOUL(-1.2) FOUL(-0.8) FOUL(+0.0)
  9 Marchand, Will            FR Spokane CC               6.07m   0.4  19-11.00 
     FOUL(-1.1) FOUL(+0.0) 6.07m(0.4)           
 10 Lattin, Brandon           JR Eastern Wash             5.95m  -0.8  19-06.25 
     5.65m(-2.8) 5.95m(-0.8) 5.67m(-1.1)           
 11 Goranson, Drew            FR Spokane CC               5.76m   0.2  18-10.75 
     5.53m(-1.5) 5.76m(0.2) 5.61m(-0.2)         
 
Men Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Moore, Cameron            SR Unattached              14.11m  -2.5  46-03.50 
     FOUL(+0.0) 13.85m(+0.0) 14.02m(-1.0) 13.79m(0.4) 14.11m(-2.5) 13.92m(-1.5)
  2 Briggs, Colin             FR Idaho                   13.29m  -0.2  43-07.25 
     FOUL(-0.2) FOUL(-0.3) FOUL(-1.9) FOUL(+0.0) 13.29m(-0.2) FOUL(-2.1)
  3 Winant, Shannon           FR Whitworth               13.16m   1.7  43-02.25 
     12.67m(1.0) 12.78m(-0.8) 13.04m(-1.4) FOUL(0.7) 12.70m(-1.6) 13.16m(1.7)
  4 Sanchez, Efrain           SR Unattached              11.35m  +0.0  37-03.00 
     FOUL(+0.0) FOUL(-0.7) 11.35m(+0.0) FOUL(0.7) FOUL(-0.7) FOUL(-1.1)
 
Men Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Kintner, Jeff             SR Whitworth               17.47m   57-03.75 
      FOUL  17.47m  FOUL  17.21m  FOUL  FOUL
  2 Mannucci, Eugenio         JR Idaho                   16.52m   54-02.50 
      15.94m  15.23m  15.93m  15.96m  16.52m  FOUL
  3 Quarless, Danjuma         SR Whitworth               14.95m   49-00.75 
      14.75m  14.58m  14.95m  14.23m  FOUL  FOUL
  4 Jones, Griffon            SO Spokane CC              13.89m   45-07.00 
      13.84m  13.89m  FOUL  12.91m  FOUL  13.66m
  5 Levkiv, Andrey            FR Unattached              13.45m   44-01.50 
      12.77m  13.01m  13.38m  13.15m  13.45m  FOUL
  6 Wolfe, Ryan               SO Unat-Spokane            13.43m   44-00.75 
      13.43m  FOUL  FOUL  FOUL  13.19m  FOUL
  7 Brim, Marlowe             FR Spokane CC              13.40m   43-11.75 
      13.40m  FOUL  13.30m  12.54m  FOUL  FOUL
  8 Rothwell, Kyle            FR Unattached              12.98m   42-07.00 
      FOUL  12.36m  12.27m  FOUL  12.98m  FOUL
  9 Henderson, Robert         FR Unat-Spokane            12.87m   42-02.75 
      FOUL  FOUL  12.87m  FOUL  FOUL  FOUL
 10 Walters, Andrew           FR Great Falls             11.79m   38-08.25 
      11.42m  FOUL  11.79m           
 11 Nell, Carter              SO Spokane CC              10.69m   35-01.00 
      FOUL  10.28m  10.69m           
 -- Uhlorn, Nathan            JR Lewis-Clark               FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Van Fossen, Max           FR Unat-Spokane              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Men Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Whitney, Beau             SR Idaho                   53.13m     174-04 
      48.27m  FOUL  49.09m  FOUL  FOUL  53.13m
  2 Dixon, Jason                 Unattached              50.35m     165-02 
      50.24m  48.99m  FOUL  FOUL  FOUL  50.35m
  3 Comito, Carter            FR Whitworth               49.76m     163-03 
      FOUL  46.36m  FOUL  45.75m  49.76m  FOUL
  4 Jones, Griffon            SO Spokane CC              45.58m     149-06 
      39.33m  42.67m  43.92m  43.31m  42.32m  45.58m
  5 Whitley, Ron              SR Whitworth               45.43m     149-00 
      42.04m  42.17m  44.63m  FOUL  43.51m  45.43m
  6 Levkiv, Andrey            FR Unattached              45.33m     148-09 
      45.33m  FOUL  42.19m  42.11m  41.16m  40.79m
  7 Kintner, Jeff             SR Whitworth               42.96m     140-11 
      FOUL  42.96m  PASS  PASS  PASS  PASS
  8 Henderson, Robert         FR Unat-Spokane            42.35m     138-11 
      39.13m  42.35m  42.00m  39.91m  FOUL  FOUL
  9 Rothwell, Kyle            FR Unattached              42.04m     137-11 
      35.53m  42.04m  FOUL  39.23m  FOUL  39.32m
 10 Couette, Alex             JR Whitworth               41.11m     134-10 
      FOUL  41.11m  FOUL           
 11 Wolfe, Ryan               SO Unat-Spokane            40.03m     131-04 
      37.47m  FOUL  40.03m           
 12 Pierce, Jacob             SO Whitworth               39.34m     129-01 
      39.12m  39.34m  FOUL           
 13 Brim, Marlowe             FR Spokane CC              37.81m     124-00 
      35.98m  36.73m  37.81m           
 14 Walters, Andrew           FR Great Falls             35.12m     115-03 
      34.08m  35.12m  FOUL           
 15 Van Fossen, Max           FR Unat-Spokane            32.16m     105-06 
      FOUL  32.16m  FOUL           
 16 Nell, Carter              SO Spokane CC              31.16m     102-03 
      31.16m  29.31m  FOUL           
 -- Alnassim, Jaime           FR Spokane CC                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Men Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Shanklin, Jake               Unattached              63.61m     208-08 
      FOUL  FOUL  63.03m  FOUL  FOUL  63.61m
  2 Clowe, Tyree              FR Spokane CC              52.48m     172-02 
      FOUL  49.47m  52.48m  FOUL  FOUL  49.51m
  3 Kintner, Jeff             SR Whitworth               51.87m     170-02 
      49.73m  51.26m  FOUL  51.87m  FOUL  FOUL
  4 Couette, Alex             JR Whitworth               49.81m     163-05 
      49.10m  46.80m  48.45m  FOUL  49.81m  48.88m
  5 Whitley, Ron              SR Whitworth               49.27m     161-08 
      49.27m  49.09m  48.25m  FOUL  FOUL  FOUL
  6 Pierce, Jacob             SO Whitworth               48.23m     158-03 
      45.73m  48.23m  FOUL  FOUL  44.37m  44.24m
  7 Alnassim, Jaime           FR Spokane CC              46.28m     151-10 
      46.28m  45.62m  FOUL  44.11m  FOUL  FOUL
  8 Buchanan, Jonathan        FR Unattached              44.82m     147-00 
      43.58m  44.34m  44.82m  FOUL  FOUL  FOUL
  9 Meyer, Jake               FR Lewis-Clark             42.00m     137-09 
      42.00m  FOUL  40.89m  41.07m  41.35m  FOUL
 10 Wheeler, Jeffrey          JR Whitworth               41.60m     136-06 
      41.60m  40.53m  FOUL           
 11 Van Fossen, Max           FR Unat-Spokane            40.50m     132-10 
      FOUL  40.50m  FOUL           
 12 Wolfe, Ryan               SO Unat-Spokane            38.06m     124-10 
      FOUL  FOUL  38.06m            
 13 Brim, Marlowe             FR Spokane CC              31.41m     103-01 
      28.96m  29.02m  31.41m           
 14 Jones, Griffon            SO Spokane CC              27.40m      89-11 
      25.73m  27.40m  FOUL           
 
Men Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Shanklin, Jake               Unattached              63.84m     209-05 
      FOUL  62.89m  FOUL  63.84m  FOUL  FOUL
  2 Whitney, Beau             SR Idaho                   60.63m     198-11 
      60.20m  59.14m  FOUL  FOUL  58.75m  60.63m
  3 Wood, Ben                 SR Idaho                   53.44m     175-04 
      52.75m  FOUL  FOUL  51.01m  53.44m  52.35m
  4 Whitley, Ron              SR Whitworth               52.93m     173-08 
      50.47m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  52.93m
  5 Kintner, Jeff             SR Whitworth               50.71m     166-04 
      50.21m  FOUL  49.97m  FOUL  FOUL  50.71m
  6 Couette, Alex             JR Whitworth               49.61m     162-09 
      46.28m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  49.61m
  7 Schaffer, Mike            SR Unattached              48.92m     160-06 
      48.92m  FOUL  46.52m  FOUL  45.69m  FOUL
  8 Mathews, George           SR Hammer Idaho            46.11m     151-03 
      44.21m  43.77m  FOUL  45.94m  46.11m  44.15m
  9 Pierce, Jacob             SO Whitworth               45.27m     148-06 
      42.10m  FOUL  45.27m  FOUL  43.68m  43.01m
 10 Levkiv, Andrey            FR Unattached              43.79m     143-08 
      42.19m  43.79m  42.88m  FOUL  FOUL  41.36m
 11 Rothwell, Kyle            FR Unattached              43.03m     141-02 
      FOUL  40.42m  43.03m           
 12 Alnassim, Jaime           FR Spokane CC              42.25m     138-07 
      FOUL  FOUL  42.25m         
 13 Meyer, Jake               FR Lewis-Clark             39.81m     130-07 
      29.23m  FOUL  39.81m           
 14 Wheeler, Jeffrey          JR Whitworth               39.71m     130-03 
      37.15m  39.37m  39.71m         
 15 Wolfe, Ryan               SO Unat-Spokane            37.09m     121-08 
      33.64m  37.09m  FOUL         
 16 Brim, Marlowe             FR Spokane CC              30.47m     100-00 
      30.47m  FOUL  FOUL         
 17 Jones, Griffon            SO Spokane CC              28.21m      92-07 
      25.37m  28.21m  27.69m         
 -- Van Fossen, Max           FR Unat-Spokane              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Masterson, Jacob          FR Unattached                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Clowe, Tyree              FR Spokane CC                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Men Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Weidman, Ryan             SO Unat-Spokane            66.31m     217-07 
      66.31m  FOUL  FOUL  FOUL  64.99m  66.31m
  2 Nolen, Wesley             SO Unat-Spokane            60.48m     198-05 
      FOUL  56.16m  FOUL  58.48m  60.48m  FOUL
  3 Hymel, Alexander          JR Whitworth               60.34m     197-11 
      60.34m  58.59m  FOUL  59.39m  59.20m  58.90m
  4 Ingman, Joseph            FR Whitworth               59.31m     194-07 
      59.31m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  54.33m
  5 Hutchinson, Cody          FR Spokane CC              56.97m     186-11 
      FOUL  56.97m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  6 McCoy, Randy                 Unat-Spokane            55.22m     181-02 
      FOUL  53.93m  FOUL  FOUL  53.37m  55.22m
  7 Marler, Jonathan          SR Idaho                   52.80m     173-03 
      49.73m  50.25m  52.80m  FOUL  47.34m  47.96m
  8 Ryan, Jared               SO Spokane CC              52.63m     172-08 
      50.00m  51.98m  FOUL  FOUL  52.10m  52.63m
  9 Burnett-Lewis, Dylan      FR Seattle U.              51.28m     168-03 
      FOUL  51.28m               
 10 Goranson, Drew            FR Spokane CC              51.08m     167-07 
      43.31m  51.08m  43.32m         
 11 Taylor, Joseph            FR Spokane CC              50.72m     166-05 
      47.94m  50.72m  50.16m           
 12 Scherer, Lukas            FR Spokane CC              50.24m     164-10 
      FOUL  FOUL  50.24m         
 13 Burns, Stephen            SO Great Falls             49.81m     163-05 
      46.16m  49.81m  48.35m           
 14 Gonzalez, Ernesto         FR Spokane CC              47.27m     155-01 
      FOUL  FOUL  47.27m         
 15 Taylor, Tim               FR Great Falls             46.95m     154-00 
      46.95m  FOUL  43.78m         
 16 Meyer, Jake               FR Lewis-Clark             42.00m     137-09 
      41.14m  40.57m  42.00m