Licensed to Southwestern Oregon Comm. College
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/9/2012 09:54 AM
                           2012 Masters Prefontaine                            
                                 Coos Bay, Or                                  
                                    Results                                    
 
Women 50 Yard Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Brock, Marilyn               Portland Mas                       9.81   10   
  2 Nelson, Nancy                Unattached                        11.47    8   
  3 Kane, Marie                  Unattached                        12.73    6   
 
Women 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mouser, Shawna               SW Oregon CC                      13.29   10   
  2 Stein, Kylie                 SW Oregon CC                      14.76    8   
  3 Phillips, Linda              PMTC                              15.88    6   
  4 maxwell, karen               Unattached                        15.94    5   
  5 Leighton, Barbara            Philadelphia                      17.30    4   
  6 Nelson, Nancy                Unattached                        19.19    3   
  7 Kane, Marie                  Unattached                        24.65    2   
  8 Brock, Marilyn               Portland Mas                      24.68    1   
 
Women 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hossley, Kristina            SW Oregon CC           27.16      27.89   1  10   
  2 Mouser, Shawna               SW Oregon CC           27.58      28.48   1   8   
  3 Durham, Jeanesa              SW Oregon CC           28.16      30.83   1   6   
  4 Phillips, Linda              PMTC                   30.80      32.38   1   5   
  5 maxwell, karen               Unattached             31.00      33.91   1   4   
  6 Leighton, Barbara            Philadelphia           37.60      38.75   2   3   
  7 Nelson, Nancy                Unattached                        41.00   2   2   
  8 Brock, Marilyn               Portland Mas         1:00.00      58.07   2   1   
 
Women 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nelson, Nancy                Unattached                      1:10.17   10   
  2 Phillips, Linda              PMTC                 1:12.22    1:13.72    8   
  3 Mouser, Shawna               SW Oregon CC                    1:35.30    6   
 
Women 5000 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ray, Mercy                   Unattached                     18:59.41   10   
  2 Brainard, Alycia             SW Oregon CC                   21:48.70    8   
 
Women 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 James, Emily                 SW Oregon CC         2:30.90    2:33.70   10   
  2 Pfaff, Holly                 SW Oregon CC         2:37.75    2:33.94    8   
  3 Schell, Morgan               SW Oregon CC         2:35.00    2:48.27    6   
  4 Leighton, Barbara            Philadelphia         3:38.19    3:36.10    5   
 
Women 1600 Yard Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 James, Emily                 SW Oregon CC                    5:58.58   10   
  2 Schell, Morgan               SW Oregon CC                    6:14.03    8   
  3 Kollars, Theresa             Unattached                      6:43.63    6   
 
Women 10000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ray, Suzanne                 Unattached                     43:01.29   10   
  2 Groesz, Jeanette             Unattached                     46:55.52    8   
 
Women 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hossley, Kristina            SW Oregon CC                      16.74   10   
  2 Durham, Jeanesa              SW Oregon CC                      18.20    8   
  3 maxwell, karen               Unattached                        19.93    6   
  4 Moore, Becca                 SW Oregon CC                      21.29    5   
  5 Pfaff, Holly                 SW Oregon CC                      21.76    4   
 
Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mouser, Shawna               SW Oregon CC                   14:54.85   10   
 
Women 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SW Oregon CC  'A'                                   52.07      52.19   10   
     1) Jackson, Kimberly               2) Mouser, Shawna                 
     3) Durham, Jeanesa                 4) Hossley, Kristina              
 
Women 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SW Oregon CC  'A'                                 4:23.77    4:34.66   10   
     1) James, Emily                    2) Schell, Morgan                 
     3) Mouser, Shawna                  4) Durham, Jeanesa                
 
Women High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hossley, Kristina            SW Oregon CC           1.45m      1.53m   10   
  2 Durham, Jeanesa              SW Oregon CC           1.39m      1.36m    7   
  2 Pfaff, Holly                 SW Oregon CC           1.36m      1.36m    7   
  4 Moore, Becca                 SW Oregon CC           1.33m      1.30m    5   
  5 Nelson, Nancy                Unattached                        0.94m    4   
 -- Elmgren, Taylor              SW Oregon CC                         NH  
 
Women Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hossley, Kristina            SW Oregon CC           4.87m      4.75m   10   
  2 Moore, Becca                 SW Oregon CC           4.59m      4.69m    8   
  3 Mouser, Shawna               SW Oregon CC           4.26m      4.59m    6   
  4 Winslow, Rachel              SW Oregon CC           4.28m      4.34m    5   
  5 Nelson, Brook                SW Oregon CC           4.32m      4.08m    4   
  6 Pfaff, Holly                 SW Oregon CC           4.93m      3.98m    3   
  7 Nichols, Jean                Unattached                        3.64m    2   
  8 Nelson, Nancy                Unattached                        2.66m    1   
 
Women Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lohof, Cary Ann              SW Oregon CC          10.13m     10.10m   10   
  2 Nelson, Brook                SW Oregon CC           9.37m      9.51m    8   
  3 Moore, Becca                 SW Oregon CC           8.98m      9.49m    6   
  4 Nelson, Nancy                Unattached                        4.54m    5   
 
Women Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hutchens, Courtney           SW Oregon CC          10.15m      9.96m   10   
  2 Durham, Jeanesa              SW Oregon CC           9.16m      8.91m    8   
  3 Alvarez, Andrea              SW Oregon CC           7.49m      7.69m    6   
  4 Pfaff, Holly                 SW Oregon CC                      7.60m    5   
 
Women Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Francis, Hannah              SW Oregon CC          39.90m     22.83m   10   
  2 Alvarez, Andrea              SW Oregon CC          20.75m     21.77m    8   
 
Women Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hutchens, Courtney           SW Oregon CC          34.81m     35.74m   10   
  2 Durham, Jeanesa              SW Oregon CC          34.20m     34.04m    8   
  3 Pfaff, Holly                 SW Oregon CC          18.02m     19.60m    6   
  4 Kane, Marie                  Unattached             2.52m     10.41m    5   
  5 Brock, Marilyn               Portland Mas                      8.53m    4   
 
Men 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Scolville, Ryan              SW Oregon CC           10.92      11.59   10   
  2 Hatley, Brandon              SW Oregon CC           11.60      11.83    8   
  3 Gill, Chris                  SW Oregon CC           11.63      11.89    6   
  4 Lucero, Jake                 SW Oregon CC                      12.09    5   
  5 Hawkins, Robbie              SW Oregon CC                      12.83    4   
  6 Ying, Richard                Portland Mas           15.00      15.17    3   
  7 Dickinson, Eric              Unattached                        15.98    2   
  8 Brock, Woody                 Portland Mas           22.00      19.35    1   
 
Men 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Guthrie, Terry               Unattached             22.80      22.65   10   
  2 Scolville, Ryan              SW Oregon CC           22.60      23.80    8   
  3 Gill, Chris                  SW Oregon CC           24.00      24.51    6   
  4 Ying, Richard                Portland Mas           32.00      32.20    5   
  5 Dickinson, Eric              Unattached                        34.15    4   
  6 Brock, Woody                 Portland Mas           43.00      40.44    3   
 
Men 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Guthrie, Terry               Unattached             49.90      49.42   10   
  2 Taylor, William              Unattached                        50.37    8   
  3 andrews, mike                Portland Mas           58.50    1:01.17    6   
  4 Dickinson, Eric              Unattached                      1:19.25    5   
  5 Brock, Woody                 Portland Mas         1:40.00    1:34.05    4   
 
Men 5000 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thomas, Matthew              Bowerman Ath                   17:03.67   10   
  2 Hodge, Charles               Southern Oregon                21:30.01    8   
  3 Collins, Anthony             Unattached                     21:51.33    6   
  4 Couture, Charles             Unattached                     23:01.95    5   
  5 Amaral, Chris                Unattached                     34:23.40    4   
 
Men 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schafer, Bob                 Unattached                      2:39.74   10   
  2 Hodge, Charles               Southern Oregon                 2:51.33    8   
 
Men 1600 Yard Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kollars, Steve               Unattached                      5:29.58   10   
  2 Hodge, Charles               Southern Oregon                 6:00.19    8   
  3 Schafer, Bob                 Unattached                      6:00.99    6   
 
Men 10000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fanelli, Mike                Greater Phil                   42:02.31   10   
 
Men 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lucero, Jake                 SW Oregon CC           17.20      17.14   10   
 
Men 400 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Von Linsowe, Clint           SW Oregon CC         1:01.00    1:02.57   10   
 
Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Collins, Anthony             Unattached                     12:09.39   10   
 
Men 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SW Oregon CC  'A'                                   44.32      45.43   10   
     1) Dixon, Rex                      2) Hatley, Brandon                
     3) Gill, Chris                     4) Scolville, Ryan                
 
Men High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Yeasley, Zach                Unattached                        1.83m   10   
  2 Gill, Chris                  SW Oregon CC                      1.63m    8   
  3 Hatley, Brandon              SW Oregon CC                      1.53m    6   
  4 Toll, Mike                   Unattached                        1.37m    5   
 
Men Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Yeasley, Zach                Unattached                        3.66m   10   
  2 Ying, Richard                Portland Mas           2.59m      2.59m    8   
 -- Dixon, Rex                   SW Oregon CC                         NH  
 -- Lucero, Jake                 SW Oregon CC           3.65m         NH  
 -- Darrah, Austin               SW Oregon CC           3.81m         NH  
 
Men Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walker, Kermit               Unattached                        3.46m   10   
 
Men Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Yeasley, Zach                Unattached                        5.81m   10   
  2 Gill, Chris                  SW Oregon CC                      5.48m    8   
  3 Hawkins, Robbie              SW Oregon CC           5.46m      5.40m    6   
  4 Toll, Mike                   Unattached                        5.11m    5   
 
Men Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Yeasley, Zach                Unattached                       12.28m   10   
  2 Walker, Kermit               Unattached                        7.09m    8   
  3 Nelson, Dale                 Unattached                        4.67m    6   
 
Men Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Deeter, Bill                 Unattached            12.78m     12.12m   10   
  2 Huhn, Jerry                  Unattached            11.86m     12.03m    8   
  3 Lawson, Bob                  Unattached                        9.14m    6   
  4 Perez, Gilbert               Unattached                        8.92m    5   
 
Men Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Deeter, Bill                 Unattached            42.21m     36.45m   10   
  2 Huhn, Jerry                  Unattached            41.13m     35.95m    8   
  3 Johnson, Norman              Portland Mas          32.74m     31.02m    6   
 
Men Hammer Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Huhn, Jerry                  Unattached            36.50m     37.10m   10   
  2 Deeter, Bill                 Unattached                       32.45m    8   
  3 Lawson, Bob                  Unattached                       30.60m    6   
  4 Perez, Gilbert               Unattached                       27.46m    5   
 
Men Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hawkins, Robbie              SW Oregon CC                     41.03m   10   
  2 Lucero, Jake                 SW Oregon CC                     39.88m    8   
  3 Gill, Chris                  SW Oregon CC                     39.30m    6   
  4 Taylor, William              Unattached                       24.07m    5   
 
Men Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Huhn, Jerry                  Unattached            43.23m     41.82m   10   
  2 Backstrand, Jim              Unattached            35.00m     34.98m    8   
  3 Von Linsowe, Clint           SW Oregon CC                     29.97m    6   
  4 Lawson, Bob                  Unattached                       21.90m    5   
  5 Deeter, Bill                 Unattached                       21.68m    4   
  6 Perez, Gilbert               Unattached                       17.88m    3   
 
Men Weight Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Huhn, Jerry                  Unattached                       16.84m   10   
  2 Deeter, Bill                 Unattached                       12.10m    8   
  3 Lawson, Bob                  Unattached                       11.80m    6   
  4 Perez, Gilbert               Unattached                       10.35m    5