Licensed to Southwestern Oregon Comm. College
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/13/2013 05:20 PM
                   Prefontaine Masters Meet 2013 - 4/13/2013                   
                     Southwestern Oregon Community College                     
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Mouser, Shawna               SW Oregon CC           12.84      13.94   10   
  2 Stephan, Laura               Portland Mas                      23.86    8   
  3 Brock, Marilyn               Portland Mas           26.00      25.38    6   
 
200 Meter Dash Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Phillips, Linda              Portland Mas           32.00      34.08   10   
  2 Stephan, Laura               Portland Mas                      58.39    8   
  3 Brock, Marilyn               Portland Mas                    1:02.72    6   
 
400 Meter Dash Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Phillips, Linda              Portland Mas         1:16.00    1:19.37   10   
 
800 Meter Run Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Derrick, Ashley              Unattached                      2:48.23   10   
  2 Hunt, Tracey                 SW Oregon CC                    3:02.37    8   
 
1500 Meter Run Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hunt, Tracey                 SW Oregon CC                    6:08.00   10   
 
100 Yard Hurdles Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pfaff, Holly                 SW Oregon CC                      17.61   10   
  2 Hill, Natasha                SW Oregon CC           17.20      18.16    8   
 
4x100 Yard Relay Women
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SW Oregon CC  'A'                                   52.20      57.17   10   
     1) Elmgren, Taylor                 2) Hill, Natasha                  
     3) Northrup, Kelsa                 4) Bruder, Kylee                  
 
High Jump Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bruder, Kylee                SW Oregon CC         5-04.00    4-10.00    9   
  1 Pfaff, Holly                 SW Oregon CC         4-10.25    4-10.00    9   
  3 Thompson, Dawn               Unattached                      4-02.00    6   
 
Pole Vault Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bruder, Kylee                SW Oregon CC        10-00.00    8-06.00   10   
 
Long Jump Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bruder, Kylee                SW Oregon CC        15-00.00   15-04.75   10   
  2 Elmgren, Taylor              SW Oregon CC        15-08.75   15-04.00    8   
  3 Hill, Natasha                SW Oregon CC        16-02.00   15-01.75    6   
  4 Northrup, Kelsa              SW Oregon CC        15-03.00   14-09.75    5   
  5 Pfaff, Holly                 SW Oregon CC                   14-09.00    4   
  6 Mouser, Shawna               SW Oregon CC        15-10.50   14-03.50    3   
  7 Phillips, Linda              Portland Mas        12-05.75   11-01.00    2   
 
Triple Jump Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Elmgren, Taylor              SW Oregon CC        33-04.00   33-11.00   10   
  2 Bruder, Kylee                SW Oregon CC        30-00.00   32-05.00    8   
  3 Hill, Natasha                SW Oregon CC                   30-10.00    6   
  4 Thompson, Dawn               Unattached                     25-09.25    5   
 
Shot Put Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lankster, Nneeka             SW Oregon CC        34-02.00   36-06.00   10   
  2 DeVault, McKenzie            SW Oregon CC        35-02.00   33-11.00    8   
  3 Pfaff, Holly                 SW Oregon CC                   28-08.00    6   
  4 Charboneau, Laura            Unattached          29-10.25   25-10.00    5   
 
Discus Throw Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 DeVault, McKenzie            SW Oregon CC          122-08     112-01   10   
  2 Lankster, Nneeka             SW Oregon CC          100-02     104-02    8   
  3 Starheim, Melissa            SW Oregon CC                   74-02.50    6   
  4 Charboneau, Laura            Unattached          59-08.75      63-01    5   
  5 Phillips, Linda              Portland Mas        49-02.75      50-09    4   
 
Hammer Throw Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lankster, Nneeka             SW Oregon CC           91-06     113-00   10   
  2 Charboneau, Laura            Unattached             85-00      97-10    8   
 
Javelin Throw Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Elmgren, Taylor              SW Oregon CC        03-08.25   98-05.50   10   
  2 Starheim, Melissa            SW Oregon CC                      94-02    8   
  3 DeVault, McKenzie            SW Oregon CC                      78-05    6   
  4 Cardoza, Nicole              SW Oregon CC           90-02      66-10    5   
  5 Phillips, Linda              Portland Mas        65-07.75   57-00.50    4   
  6 Brock, Marilyn               Portland Mas        35-01.50      31-07    3   
 
Weight Throw Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Charboneau, Laura            Unattached                     24-11.50   10   
 
100 Meter Dash Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bourland, Hunter             SW Oregon CC           11.22      11.23   1  10   
  2 Kainz, Shaquille             SW Oregon CC                      11.71   2   8   
  3 Gardener, PJ                 Unattached                        11.86   2   6   
  4 Berry, Mark                  Unattached             12.14      12.51   1   5   
  5 Warren, Mark                 Unattached             12.10      12.57   1   4   
  6 Yearsley, Zac                SW Oregon CC           11.50      12.64   1   3   
  7 Wilson Sr., Thaddeus         Pacific Coas           12.87      12.82   1   2   
  8 Huarcaya, Luis               Peru                   12.78      13.24   1   1   
  9 Phillips, Mark               Portland Mas           13.50      14.46   1 
 10 Ying, Richard                Portland Mas           15.00      15.16   2 
 11 Bandara, Herath              Portland Mas           14.00      15.45   1 
 12 Hewitt, Bob                  Portland Mas           15.50      15.88   2 
 13 Kirkpatrick, Douglas         Unattached             15.00      16.41   2 
 14 Banister, Ora                Portland Mas           16.00      17.57   2 
 15 Stephan, Paul                Portland Mas                      18.60   2 
 16 Brock, Woody                 Portland Mas           19.00      19.66   2 
 
200 Meter Dash Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Graf, Anthony                Unattached             28.03      26.71   1  10   
  2 Huarcaya, Luis               Peru                   26.82      26.98   1   8   
  3 Phillips, Mark               Portland Mas           29.00      30.58   1   6   
  4 Ying, Richard                Portland Mas           32.00      31.66   1   5   
  5 Hewitt, Bob                  Portland Mas           34.00      35.12   1   4   
  6 Banister, Ora                Portland Mas           35.00      36.97   2   3   
  7 Kirkpatrick, Douglas         Unattached             31.00      39.57   1   2   
  8 Stephan, Paul                Portland Mas                      40.23   2   1   
  9 Brock, Woody                 Portland Mas           41.00      41.04   2 
 
400 Meter Dash Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kainz, Shaquille             SW Oregon CC           50.71      54.65   10   
  2 Tripp, Bradley               SW Oregon CC                      56.64    8   
  3 Jimenez, Ruben               SW Oregon CC                    1:00.89    6   
  4 Andrews, Mike                Portland Mas                    1:02.96    5   
  5 Brock, Woody                 Portland Mas         1:36.00    1:37.85    4   
 
800 Meter Run Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chase, Russel                SW Oregon CC         2:15.00    2:18.73   10   
  2 Jimenez, Ruben               SW Oregon CC         2:10.00    2:31.84    8   
 
1500 Meter Run Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jimenez, Ruben               SW Oregon CC         4:26.00    5:11.48   10   
  2 Chase, Russel                SW Oregon CC                    5:40.00    8   
 
1 Mile Run Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jimenez, Ruben               SW Oregon CC                    5:20.39   10   
  2 Collins, Anthony             Unattached                      5:22.13    8   
  3 Chase, Russel                SW Oregon CC                    5:53.17    6   
 
5000 Yard Run Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mc Donald, Cody              Unattached                     15:38.97   10   
  2 Chase, Russel                SW Oregon CC                   15:53.46    8   
  3 Collins, Anthony             Unattached                     17:10.83    6   
  4 Amaral, Chris                Unattached                     22:17.29    5   
 
110 Yard Hurdles Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilson Sr., Thaddeus         Pacific Coas           14.99      15.11   10   
  2 Robinson, Kevin              SW Oregon CC                      15.43    8   
  3 Huarcaya, Luis               Peru                   16.35      16.81    6   
 
300 Yard Hurdles Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilson Sr., Thaddeus         Pacific Coas                      48.44   10   
 
4x100 Yard Relay Men
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SW Oregon CC  'A'                                   44.63      45.08   10   
     1) Kainz, Shaquille                2) Robinson, Kevin                
     3) Hood, Sean                      4) Bourland, Hunter               
  2 Portland Masters  'A'                                          57.05    8   
     1) Bandara, Herath                 2)                                
  3 Portland Masters  'B'                                        1:09.00    6   
     1) Hewitt, Bob                     2)                                
 
4x400 Yard Relay Men
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SW Oregon CC  'A'                                 3:42.50    4:26.97   10   
     1) Kainz, Shaquille                2) Thomas, Kyle                   
     3) Mc Donald, Cody                 4) Robinson, Kevin                
  2 Portland Masters  'A'                                        4:42.26    8   
     1) Andrews, Mike                   2)                                
 
High Jump Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Robinson, Kevin              SW Oregon CC                    6-02.00   10   
  2 Yearsley, Zac                SW Oregon CC                    6-00.00    8   
  3 Rangle, Jose                 SW Oregon CC                    5-08.00    6   
 
Pole Vault Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Yearsley, Zac                SW Oregon CC        13-00.00   13-00.00   10   
  2 Messerle, Chase              SW Oregon CC        14-03.00   12-06.00    8   
  3 Ying, Richard                Portland Mas         8-00.00    7-06.00    6   
 
Long Jump Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Robinson, Kevin              SW Oregon CC        20-05.00   21-00.00   10   
  2 Bourland, Hunter             SW Oregon CC        22-00.00   20-05.00    8   
  3 Hood, Sean                   SW Oregon CC                   19-08.00    6   
  4 Rangle, Jose                 SW Oregon CC        20-00.00   18-05.50    5   
  5 McGirr, Chance               SW Oregon CC                   18-02.50    4   
  6 Wilson Sr., Thaddeus         Pacific Coas        16-04.25   16-00.00    3   
  7 Hewitt, Bob                  Portland Mas        12-05.75   12-06.00    2   
  8 Cartwright, Monty            Unattached                      9-04.00    1   
  9 Kirkpatrick, Douglas         Unattached          13-01.50    9-03.00  
 10 White, Lamar                 Portland Mas                    7-06.00  
 
Triple Jump Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hood, Sean                   SW Oregon CC        41-01.50   42-00.00   10   
  2 Yeoman, Michael              Unattached          38-10.25   37-10.00    8   
  3 Cartwright, Monty            Unattached                     21-10.00    6   
  4 Kirkpatrick, Douglas         Unattached          19-08.25   19-07.00    5   
 -- Rangle, Jose                 SW Oregon CC        40-00.00        DNF  
 
Shot Put Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Deeter, Bill                 Unattached          41-11.50   39-00.00   10   
  2 Pacheio, Jovenn              Unattached                     38-02.00    8   
  3 Sabin, Wayne                 Portland Mas                   34-06.00    6   
  4 Hewitt, Bob                  Portland Mas        29-06.50   33-00.50    5   
  5 Calvo, Eric                  SW Oregon CC        37-00.00   32-11.50    4   
  6 Walker, Trent                SW Oregon CC        34-05.00   32-05.00    3   
  7 White, Lamar                 Portland Mas                   30-05.00    2   
  8 Garcia, Andrew               SW Oregon CC        30-00.00   29-10.50    1   
  9 Allison, Tom                 Unattached                     29-03.50  
 
Discus Throw Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Deeter, Bill                 Unattached          37-04.75     119-03   10   
  2 Calvo, Eric                  SW Oregon CC          116-05  103-04.50    8   
  3 Pacheio, Jovenn              Unattached                        98-03    6   
  4 Bandara, Herath              Portland Mas                      88-01    5   
  5 Sabin, Wayne                 Portland Mas                   86-07.50    4   
  6 Walker, Trent                SW Oregon CC          100-04      84-02    3   
  7 Garcia, Andrew               SW Oregon CC                      78-10    2   
  8 Banister, Ora                Portland Mas           85-00   71-03.50    1   
  9 White, Lamar                 Portland Mas                      67-11  
 
Hammer Throw Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Deeter, Bill                 Unattached          17-10.50     107-06   10   
  2 Sabin, Wayne                 Portland Mas                  100-09.50    8   
  3 Garcia, Andrew               SW Oregon CC           85-00   84-07.50    6   
  4 Allison, Tom                 Unattached                        77-01    5   
  5 Calvo, Eric                  SW Oregon CC          100-00      75-03    4   
 
Javelin Throw Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McGirr, Chance               SW Oregon CC          165-00     142-11   10   
  2 Phillips, Mark               Portland Mas          131-03     120-11    8   
  3 Calvo, Eric                  SW Oregon CC          165-03     110-04    6   
  4 Bandara, Herath              Portland Mas          105-00   98-10.50    5   
  5 Garcia, Andrew               SW Oregon CC                   90-01.50    4   
  6 Hewitt, Bob                  Portland Mas        88-07.25      85-07    3   
  7 Deeter, Bill                 Unattached          78-02.75      67-10    2   
  8 Sabin, Wayne                 Portland Mas                      65-03    1   
 
Weight Throw Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sabin, Wayne                 Portland Mas                   45-01.50   10   
  2 Deeter, Bill                 Unattached          46-07.50   40-09.00    8   
  3 Garcia, Andrew               SW Oregon CC                   22-07.00    6   
 
Super Weight Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sabin, Wayne                 Portland Mas                      8.99m   10   
  2 Deeter, Bill                 Unattached                        7.01m    8   
 -- McDonald, Dave               Unattached                          DNF