Licensed to Northwest Nazerene University
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/20/2013 09:22 PM
                   NNU Invite 2013 - 4/20/2013 to 4/21/2013                    
                                 Nampa, Idaho                                  
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Booth, Kadie                 Eastern Oreg             12.56   0.1  3 
  2 DeGrange, Nichole            College of I             12.58   0.1  3 
  3 Lange, Lexis                 College of I             12.63   0.1  3 
  4 Beame, Brittany              College of I             12.84   0.1  3 
  5 Bull, Hailey                 College of I             12.86   0.1  3 
  6 Sullivan, Megan              Eastern Oreg             12.88   0.1  3 
  7 Escobar, Allison             Eastern Oreg             12.96   1.7  2 
  8 Lentz, Hannah                College of I             13.12   1.7  2 
  9 Sever, Brittany              Northwest Na             13.16   1.7  2 
 10 Case, Jessica                Northwest Na             13.82   1.7  2 
 11 McKay, Anna rose             Treasure Val             13.83   1.7  2 
 12 Rodriguez, Andrea            Treasure Val             14.16   1.0  1 
 13 Messick, Mekenzie            College of I             14.19   1.0  1 
 14 Hawwa, Nashfa                College of I             14.25   1.7  2 
 15 Harris, Alice                Northwest Na             14.43   1.0  1 
 
Women 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 DeGrange, Nichole            College of I             25.70   2.1  2 
  2 Booth, Kadie                 Eastern Oreg             25.74   2.1  2 
  3 Sullivan, Megan              Eastern Oreg             26.01   2.1  2 
  4 Lange, Lexis                 College of I             26.04   2.1  2 
  5 Baldovino, Talissa           Eastern Oreg             26.52   2.1  2 
  6 Beame, Brittany              College of I             26.65   2.1  2 
  7 Escobar, Allison             Eastern Oreg             26.85   2.9  1 
  8 Wiedmeier, Morgan            Northwest Na             26.98   2.1  2 
  9 Cox, Courtney                Unat-Treasur             27.51   2.9  1 
 10 McKay, Anna rose             Treasure Val             27.99   2.9  1 
 11 Sever, Brittany              Northwest Na             28.18   2.9  1 
 12 Harris, Alice                Northwest Na             29.42   2.9  1 
 13 Hawwa, Nashfa                College of I             29.48   2.9  1 
 14 Messick, Mekenzie            College of I             29.80   2.9  1 
 
Women 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rippy, Shanna                Northwest Na             58.24  
  2 Baldovino, Talissa           Eastern Oreg             58.48  
  3 Wiedmeier, Morgan            Northwest Na           1:01.16  
  4 Cox, Courtney                Unat-Treasur           1:01.91  
  5 Alderman, Sam                Unat-Boise S           1:02.74  
  6 Swabb, kevyn                 Treasure Val           1:03.35  
 
Women 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Avalos, Breana               Boise State            2:16.42  
  2 Opatz, Marissa               Boise State            2:16.91  
  3 Engelhardt, Jordan           College of I           2:20.18  
  4 Harwood, Christine           Northwest Na           2:20.60  
  5 Field, Aleisha               Treasure Val           2:22.81  
  6 Knapp, Jamie                 Boise State            2:23.85  
  7 Miller, Marie                Northwest Na           2:27.36  
  8 Williams, Alyssa             Boise State            2:31.71  
  9 Field, Emily                 Boise State            2:31.82  
 10 Smith, Elynn                 College of I           2:35.59  
 11 Fleming, Susanna             Treasure Val           2:36.23  
 12 Graham, Jessica              Treasure Val           2:37.11  
 13 Ciampi, Christina            Northwest Na           2:42.23  
 14 Wilsey, Hailie               Treasure Val           2:43.60  
 15 Lotspeich, Irene             Treasure Val           2:44.55  
 16 Vanderwilt, Dominique        Treasure Val           2:45.91  
 
Women 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Powell, Jordan               Northwest Na           4:51.83  
  2 Strodel, Cara                Boise State            4:54.55  
  3 Gregoire, Hayley             Boise State            4:58.28  
  4 Steemers, Jodine             Unattached             4:58.46  
  5 Zehrung, Danielle            Boise State            4:59.98  
  6 Neufeld, Sarah               College of I           5:01.15  
  7 Crookham, Madison            College of I           5:01.70  
  8 Fleming, Susanna             Treasure Val           5:01.80  
  9 Carlson, Jenna               Boise State            5:01.97  
 10 Allen, Jocelyn               College of I           5:05.24  
 11 Maki, Myja                   College of I           5:06.26  
 12 Getty, Angeline              College of I           5:07.91  
 12 Gomez, Samantha              Boise State            5:07.91  
 14 Wisenor, Amanda              Unattached B           5:19.34  
 15 Lewinski, Ruth               College of I           5:23.50  
 16 Hamre, Rachel                College of I           5:26.09  
 17 Holland, Rebecca             Northwest Na           5:29.58  
 18 Perrone, Breanna             Unattached B           5:30.27  
 19 Lotspeich, Irene             Treasure Val           5:30.33  
 20 Vanderwilt, Dominique        Treasure Val           5:33.82  
 21 Cushing, Claire              College of I           5:34.98  
 22 Verhage, Melissa             Northwest Na           5:50.59  
 23 Munger, Matti                Northwest Na           5:53.46  
 
Women 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Steemers, Jodine             Unattached            18:35.98  
  2 MacCarthy, Leigh Ann         Eastern Oreg          18:49.49  
  3 Wilson, Kailey               Eastern Oreg          19:49.84  
  4 Roe, Christy                 Eastern Oreg          19:55.90  
  5 Holland, Rebecca             Northwest Na          21:03.34  
 
Women 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Smith, Marie                 Northwest Na             14.86   0.1  2 
  2 Borden, Hannah               Northwest Na             15.52   0.1  2 
  3 Olivo, Irene                 Eastern Oreg             15.61   0.1  2 
  4 Pridgen, Laura               Northwest Na             15.74   0.1  2 
  5 Thomas, Tiana                College of I             15.89   0.1  2 
  6 Schroeder, Courtney          Northwest Na             16.20   0.1  2 
  7 Kost, Emma                   Eastern Oreg             16.66   0.1  2 
  8 Curtis, Kathryn              Northwest Na             17.84   1.9  1 
  9 Alletag, Stevee              College of I             18.06   1.9  1 
 
Women 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sibert, Jasmine              College of I           1:03.59   2 
  2 Olivo, Irene                 Eastern Oreg           1:03.64   2 
  3 Borden, Hannah               Northwest Na           1:05.28   2 
  4 Evans, Natalie               Northwest Na           1:05.89   2 
  5 Thomas, Tiana                College of I           1:08.09   2 
  6 Fagen, Talitha               Eastern Oreg           1:08.97   1 
  7 Kost, Emma                   Eastern Oreg           1:09.02   1 
  8 Curtis, Kathryn              Northwest Na           1:09.87   1 
  9 Alletag, Stevee              College of I           1:11.57   2 
 
Women 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Preciado, Anna               Boise State           11:23.72  
  2 Bradshaw, Hailey             Northwest Na          11:51.36  
  3 MacCarthy, Leigh Anne        Eastern Oreg          11:53.52  
  4 Hansen, Laura                Eastern Oreg          12:08.54  
 
Women 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 College of Idaho  'A'                                 48.13  
  2 Eastern Oregon  'A'                                   49.10  
  3 Northwest Nazarene  'A'                               49.24  
  4 Northwest Nazarene  'B'                               51.48  
  5 Treasure Valley CC  'A'                               54.15  
 
Women 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Northwest Nazarene  'A'                             4:01.08  
  2 Northwest Nazarene  'B'                             4:22.22  
  3 Treasure Valley CC  'A'                             4:23.58  
  4 Treasure Valley CC  'B'                             4:35.04  
 
Women High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pridgen, Laura               Northwest Na             1.54m  
  2 Schroeder, Courtney          Northwest Na            J1.54m  
  3 Barker, Ashlee               Eastern Oreg            J1.54m  
  4 Dauz, Laura                  Eastern Oreg             1.49m  
  5 Sarver, Lexi                 Northwest Na            J1.49m  
  5 Crew, Candace                College of I            J1.49m  
  7 Clow, Ellie                  Eastern Oreg             1.44m  
  8 Lentz, Hannah                College of I             1.39m  
 -- Sibert, Jasmine              College of I                NH  
 
Women Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fagen, Talitha               Eastern Oreg             3.36m  
  2 Lange, Lexis                 College of I             3.00m  
  3 Despain, Leah                Unattached               2.80m  
 
Women Long Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Jewett, Jasmyn               Unattached               5.51m   3.4 
  2 Bull, Hailey                 College of I             5.06m   1.7 
  3 Lentz, Hannah                College of I             5.01m   3.0 
  4 Barker, Ashlee               Eastern Oreg             4.98m   1.4 
  5 Case, Jessica                Northwest Na             4.57m   2.1 
  6 Elsner, Emily                Eastern Oreg             4.46m   1.1 
 
Women Triple Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Jewett, Jasmyn               Unattached              11.99m   0.4 
  2 Bull, Hailey                 College of I            11.07m   3.5 
  3 Crew, Candace                College of I             9.94m   1.2 
  4 Sarver, Lexi                 Northwest Na             9.80m   2.2 
  5 Elsner, Emily                Eastern Oreg             9.42m   3.8 
 
Women Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Umu, Vessie                  Northwest Na            12.40m  
  2 Dranginis, Carly             Northwest Na            12.12m  
  3 VanValey, Taylor             Northwest Na            11.57m  
  4 Aguilar, Jessica             College of I            11.28m  
  5 Abbott, Emily                Eastern Oreg            11.09m  
  6 Forza, AnnaMarie             Northwest Na            10.35m  
  7 Curtis, Caitlin              Northwest Na            10.13m  
  8 Campbell, Rachel             College of I             9.64m  
  9 Gordillo, Jasmine            Unattached               9.30m  
 10 Rodriguez, Andrea            Treasure Val             9.15m  
 
Women Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dranginis, Carly             Northwest Na            40.41m  
  1 Curtis, Caitlin              Northwest Na            40.41m  
  3 Sosnowski, Jessica           Eastern Oreg            39.99m  
  4 Johnson, Kassandra           Northwest Na            36.53m  
  5 Gordillo, Jasmine            Unattached              35.71m  
  6 Umu, Vessie                  Northwest Na            34.95m  
  7 Campbell, Rachel             College of I            31.38m  
  8 Abbott, Emily                Eastern Oreg            30.21m  
 -- Aguilar, Jessica             College of I              FOUL  
 -- VanValey, Taylor             Northwest Na              FOUL  
 
Women Hammer Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dranginis, Carly             Northwest Na            48.81m  
  2 Hedrick, Alicia              Northwest Na            46.88m  
  3 Sosnowski, Jessica           Eastern Oreg            44.88m  
  4 Warrington, Jasmine          Northwest Na            43.23m  
  5 Abbott, Emily                Eastern Oreg            41.21m  
  6 Curtis, Caitlin              Northwest Na            40.98m  
  7 Umu, Vessie                  Northwest Na            40.88m  
  8 VanValey, Taylor             Northwest Na            39.48m  
  9 Johnson, Kassandra           Northwest Na            34.49m  
 
Women Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Randall, Brooke              Eastern Oreg            45.73m  
  2 Forza, AnnaMarie             Northwest Na            38.25m  
  3 Hurliman, Kelsea             Eastern Oreg            36.99m  
  4 Gordillo, Jasmine            Unattached              29.69m  
  5 Crew, Candace                College of I            29.18m  
  6 Aguilar, Jessica             College of I            27.99m  
  6 Sibert, Jasmine              College of I            27.99m  
 
Men 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Christie, Rimar              Northwest Na             10.66   1.2  2 
  2 Henderson, Cody              Northwest Na             11.13   1.2  2 
  3 Kamstra, Mitch               Unat-Northwe             11.34   0.9  1 
  4 Fronk, John                  College of I             11.37   1.2  2 
  5 Sepe, Derek                  Northwest Na             11.40   1.2  2 
  6 Bertram, Andrew              Northwest Na             11.50   0.9  1 
  7 Wirtz, Alex                  College of I             11.66   0.9  1 
  8 Colby, Cameron               Northwest Na             11.69   1.2  2 
  9 Reich, Alex                  Northwest Na             11.72   1.2  2 
 10 Abon, Tino                   Bsu TC                   11.79   1.2  2 
 11 Davis, Aaron                 Boise State              11.81   1.2  2 
 12 Williams, Shevon             Treasure Val             11.95   0.9  1 
 13 Williams, Tyler              Treasure Val             12.08   0.9  1 
 
Men 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Christie, Rimar              Northwest Na             21.62  -1.4  3 
  2 Henderson, Cody              Northwest Na             22.28  -1.4  3 
  3 Morelli, Steven              Bsu TC                   22.90  -1.4  3 
  4 Wilson, Grant                Eastern Oreg             22.92  -1.3  2 
  5 Oswalt, Jacob                Northwest Na             22.99  -1.4  3 
  6 Fronk, John                  College of I             23.02  -1.3  2 
  7 Coulter, Collin              Northwest Na             23.08  -1.3  2 
  8 Peeples, Bryon               Eastern Oreg             23.18  -1.3  2 
  9 Weeks, Kale                  Treasure Val             23.21  -1.3  2 
 10 Harris, David                Northwest Na             23.36  -1.4  3 
 11 Sepe, Derek                  Northwest Na             23.45  -1.3  2 
 12 Siegel, Zach                 Unat-Treasur             23.57   1.3  1 
 13 Reich, Alex                  Northwest Na             23.63   1.3  1 
 14 Bertram, Andrew              Northwest Na             23.67  -1.3  2 
 15 Wirtz, Alex                  College of I             23.77   1.3  1 
 16 Colby, Cameron               Northwest Na             24.11  -1.3  2 
 17 Williams, Tyler              Treasure Val             24.34   1.3  1 
 18 Abon, Tino                   Bsu TC                   24.58  -1.4  3 
 19 Williams, Shevon             Treasure Val             25.51   1.3  1 
 
Men 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wesson, Manoah               Unattached               48.57   3 
  2 Curtis, Andrew               Northwest Na             49.20   3 
  3 Watson, Tyler                Eastern Oreg             50.14   3 
  4 Hershey, Evan                College of I             50.59   3 
  5 Hampton, Nick                Unattached               50.96   2 
  6 Saxton, Sean                 College of I             51.02   2 
  7 Wilson, Grant                Eastern Oreg             51.07   2 
  8 Weeks, Kale                  Treasure Val             51.19   2 
  9 Roelle, Hans                 Eastern Oreg             51.41   2 
 10 Coulter, Collin              Northwest Na             51.75   2 
 11 Peeples, Bryon               Eastern Oreg             52.53   3 
 12 Lujan, Zach                  Unattached               53.12   3 
 13 Siegel, Zach                 Unat-Treasur             53.28   1 
 14 Shields, Taylor              Unattached               55.09   1 
 
Men 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Basterrechea, Austin         College of I           1:55.12  
  2 Leyva, Aaron                 Unattached B           1:55.55  
  3 Webb, Justin                 Northwest Na           1:55.91  
  4 Rackleff, Tyler              Boise State            1:56.16  
  5 June, Tyler                  Boise State            1:58.74  
  6 Brush, Kyle                  Boise State            1:59.43  
  7 Capell, Curtis               Northwest Na           1:59.70  
  8 Compagnone, Ryan             Bsu TC                 2:00.37  
  9 Ranck, Miles                 College of I           2:00.84  
 10 Horner, Houston              Treasure Val           2:02.80  
 11 DeBruler, Camden             College of I           2:04.21  
 12 Merioles, Josh               Northwest Na           2:06.60  
 13 Knapp, Donny                 Bsu TC                 2:08.78  
 14 Baxter, Cody                 Treasure Val           2:10.19  
 15 Nelson, Brian                Eastern Oreg           2:11.36  
 16 Castillo, Salome             Eastern Oreg           2:12.12  
 17 Young, Coby                  Treasure Val           2:23.44  
 -- McFadden, Joe                Boise State                DNF  
 
Men 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Updike, Isaac                Eastern Oreg           4:03.53  
  2 Brush, Kyle                  Boise State            4:04.72  
  3 Roeper, Christopher          College of I           4:06.13  
  4 Meeker, Jake                 College of I           4:07.97  
  5 McFadden, Joe                Boise State            4:07.98  
  6 Downen, Travis               Unattached B           4:08.40  
  7 Horner, Houston              Treasure Val           4:10.14  
  8 Janssen, Derek               College of I           4:13.67  
  9 Williams, Dan                College of I           4:14.29  
 10 Seely, Zach                  Eastern Oreg           4:15.15  
 11 Neumann, Ryan                Unattached B           4:16.09  
 12 Nelson, Levi                 Bsu TC                 4:17.29  
 13 Knapp, Donny                 Bsu TC                 4:19.29  
 14 Titus, Gus                   Eastern Oreg           4:21.96  
 15 Goodwin, Matt                College of I           4:21.99  
 16 Baxter, Cody                 Treasure Val           4:23.99  
 17 Castillo, Salome             Eastern Oreg           4:24.33  
 18 Nelson, Brian                Eastern Oreg           4:25.38  
 19 Young, Coby                  Treasure Val           5:00.04  
 
Men 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shriver, Kody                Eastern Oreg          15:46.07  
  2 Coxen, Kody                  Eastern Oreg          16:08.41  
  3 Wise, Joshua                 Eastern Oreg          16:12.36  
  4 Canchola, Eli                Eastern Oreg          16:17.18  
  5 Hernandez, Carlos            Eastern Oreg          16:20.37  
  6 Jaggi, Ryan                  Unat-Treasur          16:38.82  
  7 Breckenridge, Chris          Bsu TC                16:47.06  
  8 Martinez, Alex               Eastern Oreg          16:56.03  
  9 King, Tyler                  Treasure Val          18:04.21  
 
Men 110 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 McLaughlin, Kyle             Northwest Na             15.30   3.7 
  2 Rosenau, Ryan                Eastern Oreg             15.41   3.7 
  3 Basterrechea, Austin         College of I             15.63   3.7 
  4 Galloway, Lane               Eastern Oreg             16.20   3.7 
  5 Bolin, Joseph                College of I             16.92   3.7 
  6 Conklin, Luke                Northwest Na             17.17   3.7 
  7 Mueller, Bobby               Bsu TC                   17.21   3.7 
 
Men 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rosenau, Ryan                Eastern Oreg             55.03  
  2 Bolin, Joseph                College of I             57.30  
  3 McLaughlin, Kyle             Northwest Na             57.39  
  4 Updike, Isaac                Eastern Oreg           1:00.87  
  5 Seely, Zach                  Eastern Oreg           1:02.34  
  6 Titus, Gus                   Eastern Oreg           1:05.87  
 
Men 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gordon, Michael              Northwest Na           9:51.32  
  2 Byrd, Ryan                   Boise State            9:51.38  
  3 Muvange, Egide               Unat-Treasur          10:32.20  
  4 Rankin, Matt                 Northwest Na          10:54.89  
 
Men 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Northwest Nazarene  'B'                               43.57  
  2 College of Idaho  'A'                                 44.16  
  3 Northwest Nazarene  'C'                               44.32  
 -- Treasure Valley CC  'A'                                 DNF  
 -- Northwest Nazarene  'A'                                 DNF  
 
Men 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Northwest Nazarene  'A'                             3:24.42  
  2 Northwest Nazarene  'B'                             3:38.38  
 
Men High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Townsend, Roddrick           Unattached B             2.00m  
  1 Basterrechea, Austin         College of I             2.00m  
  3 Kamstra, Mitch               Unat-Northwe             1.95m  
  4 Simpson, Travis              Eastern Oreg            J1.95m  
  5 Miller, Asa                  Eastern Oreg            J1.95m  
  6 Galbraith, Andrew            Northwest Na            J1.95m  
  7 Conklin, Luke                Northwest Na             1.85m  
  8 McLaughlin, Kyle             Northwest Na             1.80m  
  9 Leget, James                 Unattached               1.75m  
 
Men Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Serrano, Nathan              Boise State              4.35m  
  2 Kilgore, Greyson             Northwest Na            J4.35m  
  3 Shields, Taylor              Unattached               3.90m  
  4 Conklin, Luke                Northwest Na             3.75m  
  5 Li, Christian                College of I            J3.75m  
 
Men Long Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Simpson, Travis              Eastern Oreg             6.73m   0.3 
  2 Kamstra, Mitch               Unat-Northwe             6.59m   2.3 
  3 England, Eric                Unattached               6.55m   3.9 
  4 Fronk, John                  College of I             6.46m   1.3 
  5 Rosenau, Ryan                Eastern Oreg             6.43m   1.2 
  6 Predmore, Richard            Northwest Na             6.42m   2.5 
  6 Larlee, Stephen              Northwest Na             6.42m  +0.0 
  8 Galloway, Lane               Eastern Oreg             6.34m   1.8 
 
Men Triple Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 England, Eric                Unattached              14.83m   1.5 
  2 Simpson, Travis              Eastern Oreg            14.06m   0.5 
  3 Larlee, Stephen              Northwest Na            14.03m   NWI 
  4 Predmore, Richard            Northwest Na            13.88m   1.4 
  5 Galloway, Lane               Eastern Oreg            13.80m   1.2 
 
Men Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 White, Reid                  Northwest Na            14.18m  
  2 Wilcox, Jake                 Eastern Oreg            14.07m  
  3 Hendryx, Carson              Eastern Oreg            13.80m  
  4 Yarbrough, Tanner            Eastern Oreg            12.68m  
  5 Woods, Jeremiah              Northwest Na            11.85m  
 
Men Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rima, Kevin                  Northwest Na            47.88m  
  2 Wickham, Brian               Eastern Oreg            44.42m  
  3 Wilcox, Jake                 Eastern Oreg            42.00m  
  4 Kilgore, Greyson             Northwest Na            41.32m  
  5 Bruck, Tyler                 Eastern Oreg            40.71m  
  6 White, Reid                  Northwest Na            40.66m  
  7 Hendryx, Carson              Eastern Oreg            39.50m  
  8 Yarbrough, Tanner            Eastern Oreg            38.17m  
  9 Williams, Elmer              Northwest Na            37.41m  
 10 Woods, Jeremiah              Northwest Na            35.65m  
 11 Silva, Matt                  Northwest Na            31.85m  
 -- Fuller, Justin               Eastern Oreg              FOUL  
 
Men Hammer Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wickham, Brian               Eastern Oreg            53.06m  
  2 Hendryx, Carson              Eastern Oreg            51.80m  
  3 Van Fossen, Max              Eastern Oreg            51.65m  
  4 White, Reid                  Northwest Na            45.26m  
  5 Bruck, Tyler                 Eastern Oreg            44.04m  
  6 Silva, Matt                  Northwest Na            40.49m  
  7 Williams, Elmer              Northwest Na            40.12m  
  8 Fuller, Justin               Eastern Oreg            39.97m  
  9 Woods, Jeremiah              Northwest Na            36.92m  
 10 Yarbrough, Tanner            Eastern Oreg            36.29m  
 
Men Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Saldana, Pancho              Eastern Oreg            60.44m  
  2 Putnam, Nathan               Unattached              59.39m  
  3 Talbot, Nathan               Unat-Northwe            51.26m  
  4 Conklin, Luke                Northwest Na            48.06m  
  5 Woods, Jeremiah              Northwest Na            46.75m  
  6 Basterrechea, Austin         College of I            44.48m  
  7 Li, Christian                College of I            32.76m