Licensed to Community College of Spokane
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/6/2015 08:41 PM
                         Sasquatch Carnival - 5/6/2015                         
                        Spokane Falls Community College                        
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Roberts, Sydney              Spokane CC               12.66  -1.5 
  2 Burgess, Jaida               Spokane CC               13.03  -1.5 
 
Women 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Fields, Kendra               Eastern Wash             27.63   1.0 
  2 Cockle, Holly                Spokane CC               28.35   1.0 
 
Women 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Callan, Maggie               Whitworth                59.48  
  2 Gevers, Gabrielle            Whitworth                59.76  
  3 Busch, Cassianna             Whitworth                59.90  
  4 Monson, Paige                Eastern Wash           1:02.05  
  5 Fields, Kendra               Eastern Wash           1:02.47  
  6 Cockle, Holly                Spokane CC             1:04.66  
 
Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Leland, Kayla                Whitworth              2:12.16  
  2 McKay, Katie                 Whitworth              2:12.52  
  3 Hewett, Taylor               Idaho                  2:14.22  
  4 Balazs, Emma                 Idaho                  2:14.85  
  5 Fristoe, Megan               Spokane CC             2:18.96  
  6 Lynch, Katie                 Eastern Wash           2:21.95  
  7 Jackson, Kaylee              Spokane CC             2:30.43  
 -- Del Medico, Justine          Unat-Spokane               DNF  
 
Women 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Swanson, Brittney            Eastern Wash           5:07.49  
  2 Davidson, Keeley             Eastern Wash           5:07.52  
 
Women 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Walton, Wednesday            Idaho                  1:05.87  
  2 Sherman, Johanna             Eastern Wash           1:07.32  
 
Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Smith, Elizabeth             Spokane CC            12:17.03  
  2 Mildes, Becca                Spokane CC            12:23.67  
 
Women 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Spokane CC  'A'                                       50.03  
     1) Burgess, Jaida                  2) Dugger, Brittany               
     3) Hamm, Kendra                    4) Roberts, Sydney                
 
Women High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Peterson, Katelyn            Idaho                    1.66m    5-05.25 
  2 Dugger, Brittany             Spokane CC               1.61m    5-03.25 
  3 Bellomy, Brooklyn            Eastern Wash             1.56m    5-01.25 
  4 Koon, Selina                 Eastern Wash             1.51m    4-11.50 
  4 Brown, Maddie                Spokane CC               1.51m    4-11.50 
  6 Grunst, Kaitlyn              Eastern Wash             1.46m    4-09.50 
  7 Reilly, Dani                 Spokane CC               1.41m    4-07.50 
 -- Weeks, Michelle              Eastern Wash                NH            
 -- Lockett, Malesha             Spokane CC                  NH            
 
Women Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Clark, Anandae               Eastern Wash             3.70m   12-01.50 
  2 Hauck, Jerrica               Idaho                    3.40m   11-01.75 
  3 Karlin, Mareyna              Idaho                    3.25m   10-08.00 
  3 Knowles, Moriah              Spokane CC               3.25m   10-08.00 
  3 Strand, Makayla              Spokane CC               3.25m   10-08.00 
  3 Weitz, Macey                 Eastern Wash             3.25m   10-08.00 
  7 Madrigal, Chardalise         Eastern Wash             3.10m   10-02.00 
 -- Shellman, Kierstie           Whitworth                   NH            
 -- Kintz, Brita                 Eastern Wash                NH            
 -- Smith, Julia                 Idaho                       NH            
 
Women Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Sandy, Lori                  Whitworth                5.29m  +0.0  17-04.25 
  2 Hamm, Kendra                 Spokane CC               5.25m  -2.0  17-02.75 
  3 Dugger, Brittany             Spokane CC               5.15m  -0.2  16-10.75 
  4 Burgess, Jaida               Spokane CC               5.04m  -1.0  16-06.50 
  5 Brown, Maddie                Spokane CC               4.45m  -1.6  14-07.25 
 
Women Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Butler, Dominique            Eastern Wash            11.85m  -1.8  38-10.50 
  2 Brase, Kayla                 Whitworth               11.15m  -0.1  36-07.00 
  3 Sandy, Lori                  Whitworth               11.12m  -2.9  36-05.75 
  4 Murphy, Megan                Eastern Wash            10.85m  -1.3  35-07.25 
  5 Palmquist, Rachel            Whitworth               10.56m  -2.1  34-07.75 
  6 Burgess, Jaida               Spokane CC              10.21m  -1.5  33-06.00 
  7 Brown, Maddie                Spokane CC               9.64m  -0.4  31-07.50 
 
Women Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Pardo Cofrades, Ana          Unattached              14.81m   48-07.25 
  2 Winder, Adara                Idaho                   14.75m   48-04.75 
  3 Coleman, Kaytlyn             Eastern Wash            14.06m   46-01.50 
  4 Romey, Morgan                Eastern Wash            13.33m   43-09.00 
  5 Robinson, D'Onna             Eastern Wash            12.76m   41-10.50 
  6 Flenoy, Paris                Eastern Wash            12.15m   39-10.50 
  7 Lynch, Crystal               Spokane CC              11.95m   39-02.50 
  8 Quinnett, Chloe              Whitworth               11.56m   37-11.25 
  9 Porter, Lauren               Spokane CC              10.68m   35-00.50 
 10 Ross, Nyirenda               Spokane CC              10.17m   33-04.50 
 11 Kimes, Jozie                 Eastern Wash             9.51m   31-02.50 
 12 Shafer, Jamila               Spokane CC               9.43m   30-11.25 
 
Women Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Bates, Kolcie                Idaho                   45.86m     150-05 
  2 Chaney, Erica                Unattached              43.19m     141-08 
  3 Winder, Adara                Idaho                   40.44m     132-08 
  4 Lynch, Crystal               Spokane CC              39.65m     130-01 
  5 Loop, Kayla                  Eastern Wash            38.44m     126-01 
  6 Weitz, Macey                 Eastern Wash            38.10m     125-00 
  7 Neuenschwander, Elke         Whitworth               36.76m     120-07 
  8 Porter, Lauren               Spokane CC              36.22m     118-10 
  9 Vick, Haley                  Whitworth               34.41m     112-11 
 10 Ross, Nyirenda               Spokane CC              30.48m     100-00 
 11 Quinnett, Chloe              Whitworth               30.17m      99-00 
 12 Eikum, Kayla                 Spokane CC              26.98m      88-06 
 13 Simon, Brianna               Spokane CC              22.21m      72-10 
 -- Shafer, Jamila               Spokane CC                FOUL            
 
Women Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Midles, Olivia               Eastern Wash            57.10m     187-04 
  2 Murillo, Emma                Eastern Wash            55.56m     182-03 
  3 Coleman, Kaytlyn             Eastern Wash            55.40m     181-09 
  4 Forcier, Kelsie              Eastern Wash            55.33m     181-06 
  5 Wardsworth, Katie            Unattached              53.67m     176-01 
  6 Robinson, D'Onna             Eastern Wash            50.91m     167-00 
  7 Kliamovich, Dakota           Whitworth               49.21m     161-05 
  8 Loop, Kayla                  Eastern Wash            47.80m     156-10 
  9 Bates, Kolcie                Idaho                   44.09m     144-08 
 10 Neuenschwander, Elke         Whitworth               41.39m     135-09 
 11 Keefe, Marissa               Eastern Wash            41.05m     134-08 
 12 Vick, Haley                  Whitworth               40.89m     134-02 
 13 Flenoy, Paris                Eastern Wash            40.05m     131-05 
 14 Eikum, Kayla                 Spokane CC              38.74m     127-01 
 15 Carlson, Sierra              Whitworth               38.54m     126-05 
 16 Simon, Brianna               Spokane CC              36.74m     120-06 
 17 Pardo Cofrades, Ana          Unattached              32.08m     105-03 
 18 Quinnett, Chloe              Whitworth               30.85m     101-02 
 19 Ross, Nyirenda               Spokane CC              26.86m      88-01 
 20 Lynch, Crystal               Spokane CC              14.34m      47-00 
 -- Weitz, Macey                 Eastern Wash              FOUL            
 -- Silvieus, Samee              Spokane CC                FOUL            
 
Women Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Lambert, Kelee               Whitworth               40.70m     133-06 
  2 Underwood, Bridgette         Eastern Wash            40.25m     132-01 
  3 Feinauer, Tayler             Idaho                   39.98m     131-02 
  4 McDonnell, Kristen           Spokane CC              38.54m     126-05 
  5 Wynstra, Hannah              Eastern Wash            35.55m     116-08 
  6 Kimes, Jozie                 Eastern Wash            32.66m     107-02 
  7 Silvieus, Samee              Spokane CC              31.61m     103-08 
  8 Porter, Lauren               Spokane CC              31.43m     103-01 
  9 Shafer, Jamila               Spokane CC              31.18m     102-03 
 
Men 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Davide, Bret                 Spokane CC               11.14  -0.6 
  2 Tullos, Alex                 Spokane CC               11.18  -0.6 
  3 Caviezel, Kyle               Eastern Wash             11.24  -0.6 
  4 Bailey, Wes                  Unat-Spokane             11.33  -0.6 
  5 Ohl, Micah                   Eastern Wash             11.36  -0.6 
  6 Mitzimberg, Darian           Unattached               11.53  -0.6 
  7 Woodworth, James             Spokane CC               11.71  -0.6 
 
Men 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Davide, Bret                 Spokane CC               22.43   0.4 
  2 Tullos, Alex                 Spokane CC               22.47   0.4 
  3 Bailey, Wes                  Unat-Spokane             22.99   0.4 
  4 Tobin, Scott                 Spokane CC               23.55   0.4 
  5 Mitzimberg, Darian           Unattached               23.62   0.4 
 
Men 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gosselin, Nicholas           Whitworth                48.58  
  2 Clark, Trevon                Unat-Spokane             49.15  
  3 Hardlund, Alex               Whitworth                49.83  
  4 Nkonde, Boitu                Whitworth                52.11  
  5 Tobin, Scott                 Spokane CC               53.27  
 
Men 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Speidel, Paris               Spokane CC             1:51.33  
  2 Snider, Dallas               Eastern Wash           1:54.22  
  3 Harper, Daniel               Whitworth              1:54.47  
  4 Choate, Morgan               Idaho                  1:55.19  
  5 Kitchens, Austin             Spokane CC             1:56.20  
  6 Vargas, Santos               Unattached             1:56.46  
  7 Marchant, Grant              Spokane CC             1:57.04  
  8 Stark, Nathan                Unattached             1:58.00  
  9 Turpen, Cayle                Idaho                  1:58.17  
 10 Davis, Aaron                 Spokane CC             1:58.99  
 -- Sullivan, Tyler              Unattached                 DNF  
 -- Boersma, Nick                Unat-Spokane               DNF  
 
Men 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kubik, Colin                 Spokane CC             4:02.95  
  2 Kitzan, Isaac                Eastern Wash           4:03.93  
  3 Schofield, Daniel            Spokane CC             4:06.68  
  4 Hombel, Jake                 Spokane CC             4:10.71  
 
Men 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Graham, Thilo                Spokane CC               58.84  
  2 Craig, Kipton                Eastern Wash           1:00.71  
 -- Dahl, Duane                  Eastern Wash               DNF  
 
Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taylor, Nik                  Eastern Wash          10:18.60  
  2 Kubik, Colin                 Spokane CC            10:19.68  
  3 Hombel, Jake                 Spokane CC            10:50.99  
 
Men 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
 -- Spokane CC  'A'                                          DQ  
     1) Davide, Bret                    2) Tullos, Alex                   
     3) Tobin, Scott                    4) Stich, Andrew                  
 
Men High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Panchol, Emmanuel            Idaho                    2.01m    6-07.00 
  2 McGill, Lucas                Whitworth                1.96m    6-05.00 
  3 Hayes, Matt                  Spokane CC               1.91m    6-03.25 
  4 Tobin, Scott                 Spokane CC               1.86m    6-01.25 
 
Men Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Green, Joseph                Whitworth                4.81m   15-09.25 
  2 Kleven, Everett              Whitworth                4.51m   14-09.50 
 -- McGill, Lucas                Whitworth                   NH            
 -- White, Brayden               Idaho                       NH            
 -- Davis, Chase                 Eastern Wash                NH            
 -- Woodworth, James             Spokane CC                  NH            
 
Men Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Bailey, Wes                  Unat-Spokane             6.45m  +0.0  21-02.00 
  2 Jimerson, Brandon            Eastern Wash             5.77m  +0.0  18-11.25 
 
Men Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Tullos, Alex                 Spokane CC              12.52m  -0.7  41-01.00 
  2 Jimerson, Brandon            Eastern Wash            11.99m  -0.8  39-04.00 
 
Men Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Humphrey, Cody               Eastern Wash            17.01m   55-09.75 
  2 Burt, Corey                  Whitworth               16.24m   53-03.50 
  3 Medina, Juan                 Idaho                   15.17m   49-09.25 
  4 Buck, Shawn                  Spokane CC              14.12m   46-04.00 
  5 Beal, Jeremy                 Spokane CC              12.17m   39-11.25 
  6 Waters, Sean                 Spokane CC              11.90m   39-00.50 
  7 Seher, Peter                 Unat-Spokane            11.76m   38-07.00 
  8 McGill, Lucas                Whitworth               11.58m   38-00.00 
 
Men Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Humphrey, Cody               Eastern Wash            46.45m     152-05 
  2 Burt, Corey                  Whitworth               46.21m     151-07 
  3 Saker, Naji                  Whitworth               45.67m     149-10 
  4 Banchero, Evan               Eastern Wash            45.61m     149-08 
  5 Burns, Sean                  Bigfoot Trac            45.32m     148-08 
  6 Homer, Zac                   Idaho                   44.64m     146-05 
  7 Medina, Juan                 Idaho                   43.67m     143-03 
  8 McGill, Lucas                Whitworth               38.05m     124-10 
  9 Buck, Shawn                  Spokane CC              36.01m     118-02 
 10 Waters, Sean                 Spokane CC              33.18m     108-10 
 11 Davis, Martell               Spokane CC              32.41m     106-04 
 -- Seher, Peter                 Unat-Spokane              FOUL            
 -- Mayfield, Scott              Whitworth                 FOUL            
 
Men Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Eager, Brock                 Unattached              58.05m     190-05 
  2 Trumbauer, Zach              Idaho                   55.32m     181-06 
  3 Buck, Shawn                  Spokane CC              54.56m     179-00 
  4 Burns, Sean                  Bigfoot Trac            52.57m     172-06 
  5 Carlson, Kolton              Whitworth               51.91m     170-04 
  6 Beal, Jeremy                 Spokane CC              45.20m     148-03 
  7 Taylor, Alex                 Idaho                   43.51m     142-09 
  8 Homer, Zac                   Idaho                   42.54m     139-07 
  9 Day, Joey                    Spokane CC              38.25m     125-06 
 10 Davis, Martell               Spokane CC              32.23m     105-09 
 
Men Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Bloom, Andrew                Whitworth               60.52m     198-07 
  2 Budden, Cooper               Whitworth               58.95m     193-05 
  3 Mettler, Aaron               Savage TC               56.39m     185-00 
  4 Johnston, Maverick           Whitworth               56.16m     184-03 
  5 Davis, Martell               Spokane CC              55.69m     182-08 
  6 Day, Joey                    Spokane CC              55.35m     181-07 
  7 Coopman, Tyler               Whitworth               54.64m     179-03 
  8 Payne, Joey                  Eastern Wash            54.24m     177-11 
  9 McKern, Connor               Spokane CC              53.40m     175-02 
 10 Pratt, Max                   Eastern Wash            50.55m     165-10 
 11 Stich, Andrew                Spokane CC              48.50m     159-01 
 12 Swanson, James               Eastern Wash            47.95m     157-04 
 13 McGill, Lucas                Whitworth               41.09m     134-10