Licensed to Southwestern Oregon Comm. College
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/8/2017 05:43 PM
                     Prefontaine Mastrers 2017 - 4/8/2017                      
                                Coos Bay Oregon                                
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Rhodes, Kinnah               Mt. Hood CC            12.68      12.92   10   
  2 LeBlanc, Presley             SW Oregon CC           13.55      13.13    8   
  3 Lofthouse, Lexie             SW Oregon CC           14.03      13.81    6   
  4 Lewis, Hannah                Mt. Hood CC            13.95      14.53    5   
 
Men 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Murasiranwa, Kuda            SW Oregon CC           10.60      11.18   1  10   
  2 Hunt, Bryan                  SW Oregon CC                      11.69   2   8   
  3 angove, Justin           M22 Unattached                        11.82   2   6   
  4 Smith, Chris                 SW Oregon CC           11.80      11.91   1   5   
  5 Krause, Marcus               Multnomah                         12.07   3   4   
  6 Camacho, Isaiah              Multnomah              11.43      12.14   1   3   
  7 MC Clerkin, Carlos           SW Oregon CC           12.66      12.25   1   2   
  8 Robell, Brice                Multnomah                         12.36   2   1   
  9 Cooley, Trever               Multnomah              12.51      12.51   1 
 10 Elliot, Luke                 SW Oregon CC                      12.66   2 
 11 gennarelli, tom          M18 SW Oregon CC                      14.36   3 
 12 Westfall, Ron            M56 Unattached                        14.41   3 
 
Women 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LeBlanc, Presley             SW Oregon CC           27.93      27.38   10   
  2 Lofthouse, Lexie             SW Oregon CC           28.98      28.84    8   
  3 Ward, Meghan                 Multnomah              32.50      34.03    6   
  4 Erickson, Kathy          W60 Portland Mas           42.00      42.72    5   
 
Men 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Dorn, Andre                  Mt. Hood CC            22.21      23.41   1  10   
  2 Kreutzer, Cole               SW Oregon CC                      23.85   2   8   
  3 Smith, Chris                 SW Oregon CC                      25.20   2   6   
  4 Westfall, Ron            M56 Unattached                        30.78   2   5   
 
Women 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rodriguez, Madison           SW Oregon CC         1:00.00    1:04.84   10   
  2 Ward, Meghan                 Multnomah            1:15.70    1:15.48    8   
 
Men 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dorn, Andre                  Mt. Hood CC            49.21      51.20   10   
  2 George, Cole                 SW Oregon CC                      54.27    8   
  3 Kochis, Michael              Multnomah              54.77      54.54    6   
  4 Gardner, Travis              Multnomah                         57.66    5   
  5 Hawks, Williams              Mt. Hood CC            55.00      58.43    4   
  6 Gennarelli, Tom          M18 SW Oregon CC                    1:07.93    3   
 
Women 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Norquist, Leah               Multnomah            2:19.10    2:36.24   10   
  2 Carrier, Sarah               Multnomah            2:44.00    2:49.53    8   
  3 Valtkamp, Erica              Mt. Hood CC                     3:05.29    6   
  4 McVee, Amy               W58 Portland Mas                    3:26.72    5   
 
Men 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 bolin, tony              M17 Unattached                      2:06.80   1  10   
  2 Salter, Jon                  Mt. Hood CC                     2:06.98   1   8   
  3 Larabee, Daniel              Multnomah            2:04.22    2:10.65   1   6   
  4 Coe, Caleb                   Mt. Hood CC          2:06.00    2:11.45   1   5   
  5 Kochis, Robert               Multnomah            2:12.63    2:12.63   1   4   
  6 Sheridan, Cas            M18 SW Oregon CC                    2:15.13   2   3   
  7 Derbyshire, Alex         M18 Mt. Hood CC                     2:27.86   2   2   
  8 Rome, Donell                 Mt. Hood CC                     2:37.22   1   1   
 
Women 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Norquist, Leah               Multnomah            4:54.03    5:29.96   10   
  2 Carrier, Sarah               Multnomah            5:25.59    5:39.59    8   
  3 Kerr, Yimei              W18 SW Oregon CC                    6:10.47    6   
 
Men 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bolin, Tony              M17 Unattached                      4:20.68   10   
  2 Larabee, Daniel              Multnomah            4:11.18    4:22.59    8   
  3 Olivera, Bobby           M30 Jaccuzi Boys         4:20.00    4:25.21    6   
  4 Baker, Austin            M24 Unattached           4:23.00    4:27.14    5   
  5 Sheridan, Cas            M18 SW Oregon CC                    4:45.28    4   
  6 Thornburg, Terek             Mt. Hood CC                     4:54.43    3   
  7 Kochis, Robert               Multnomah            4:35.03    5:00.70    2   
 
Men 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Olivera, Bobby           M30 Jaccuzi Boys        16:00.00   16:10.06   10   
 
Women 100 Short Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rhodes, Kinnah               Mt. Hood CC            17.00      16.86   10   
  2 Simedru, Rachel          W19 Unattached             17.18      17.54    8   
 
Men 110 Short Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stark, Drae                  SW Oregon CC                      15.85   10   
  2 Golding, Brian               Mt. Hood CC            16.12      16.22    8   
  3 Ziegler, Zach                SW Oregon CC           16.50      16.83    6   
  4 Angove, Justin           M22 Unattached                        17.27    5   
 
Women 400 Long Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mariscal, Breanna            SW Oregon CC         1:14.19    1:13.59   10   
 
Men 400 Long Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Golding, Brian               Mt. Hood CC                       58.23   10   
  2 Ziegler, Zach                SW Oregon CC           57.25      58.50    8   
 
Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Valtkamp, Erica              Mt. Hood CC                    13:14.30   10   
 
Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Salter, Jon                  Mt. Hood CC                    10:54.63   10   
  2 Council, Keegan              Multnomah                      11:04.37    8   
  3 Derbyshire, Alex         M18 Mt. Hood CC                    12:00.17    6   
  4 Rome, Donell                 Mt. Hood CC                    12:00.64    5   
 
Women 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SW Oregon CC  'A'                                   50.50      52.78   10   
     1) Ryan, Alexa                     2)                                
     3) Lofthouse, Lexie                4) LeBlanc, Presley               
 
Men 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SW Oregon CC  'A'                                   44.67      45.25   10   
     1) Stark, Drae                     2) Kreutzer, Cole                 
     3) Hunt, Brian                     4) Murasiranwa, Kuda              
  2 Multnomah  'A'                                      45.68      45.59    8   
     1) Camacho, Isaiah                 2) Krause, Marcus                 
     3) Kochis, Michael                 4) Gardner, Travis                
 
Men 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Multnomah  'A'                                    3:36.94    3:48.42   10   
     1) Krause, Marcus                  2) Kochis, Michael                
     3) Larabee, Daniel                 4) Camacho, Isaiah                
  2 Multnomah  'B'                                               4:02.52    8   
     1) Cooley, Trever                  2) Council, Keegan                
     3) Gardner, Travis                 4) Kochis, Robert                 
 
Women High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Silver, Stormy               SW Oregon CC           1.47m      1.52m    4-11.75  10   
  2 Kam, Maile                   Multnomah              1.44m      1.42m    4-07.75   7   
  2 Lewis, Hannah                Mt. Hood CC            1.35m      1.42m    4-07.75   7   
  4 hoppie, carla            W60 Unattached                        1.22m    4-00.00   5   
 
Men High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Mitchell, Mike               SW Oregon CC           1.80m      1.78m    5-10.00  10   
  2 Elliot, Luke                 SW Oregon CC           1.80m      1.77m    5-09.75   8   
  3 Crawford, Thomas             SW Oregon CC                      1.73m    5-08.00   6   
 
Women Long Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Lofthouse, Lexie             SW Oregon CC           4.78m      4.64m   15-02.75  10   
  2 Kam, Maile                   Multnomah                         4.19m   13-09.00   8   
 
Men Long Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Barrow, Jaron                Mt. Hood CC            7.00m      6.81m   22-04.25  10   
  2 Stark, Drae                  SW Oregon CC           6.40m      6.80m   22-03.75   8   
  3 Kreutzer, Cole               SW Oregon CC           6.37m      6.40m   21-00.00   6   
  4 Mitchell, Mike               SW Oregon CC           6.05m      6.25m   20-06.25   4.50
  4 Krause, Marcus               Multnomah              6.14m      6.25m   20-06.25   4.50
  6 Robell, Brice                Multnomah              6.08m      6.20m   20-04.25   3   
  7 yangell-iholts, Caleb    M39 Unattached                        5.89m   19-04.00   2   
  8 Elliot, Luke                 SW Oregon CC           5.44m      5.80m   19-00.50   1   
  9 Lindsey, Caleb           M21 Unattached             6.17m      5.69m   18-08.00 
 10 Crawford, Thomas             SW Oregon CC           5.59m      5.54m   18-02.25 
 11 Hawks, Williams              Mt. Hood CC            5.25m      5.52m   18-01.50 
 12 Hunt, Bryan                  SW Oregon CC                      5.51m   18-01.00 
 13 Cooley, Trever               Multnomah              5.86m      5.38m   17-08.00 
 14 Westfall, Ron            M56 Unattached                        4.61m   15-01.50 
 
Men Triple Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Barrow, Jaron                Mt. Hood CC           13.58m     13.53m   44-04.75  10   
  2 Stark, Drae                  SW Oregon CC          13.25m     13.25m   43-05.75   7   
  3 Kreutzer, Cole               SW Oregon CC          12.99m    J13.25m   43-05.75   7   
  4 Hawks, Williams              Mt. Hood CC           11.86m     11.48m   37-08.00   5   
 
Women Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Seeley, Allison          W24 Northwest Sp                     10.97m   36-00.00  10   
  2 Pettingill, Mackenzie        Mt. Hood CC            9.70m     10.37m   34-00.25   8   
  3 Thurman, Savannah            SW Oregon CC          10.76m     10.16m   33-04.00   6   
  4 Hermann, Grace               SW Oregon CC           9.81m      9.95m   32-07.75   5   
  5 Simedru, Rachel          W19 Unattached             9.88m      8.64m   28-04.25   4   
  6 Warner, Rebekha              Mt. Hood CC            9.32m      8.60m   28-02.75   3   
  7 hoppie, carla            W60 Unattached                        8.20m   26-11.00   2   
 
Men Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Salgado, Brian               Mt. Hood CC           15.15m     15.24m   50-00.00  10   
  2 Newdall, Lincoln             SW Oregon CC          13.15m     13.11m   43-00.25   8   
  3 Burton, Ray              M61 Portland Tra          14.09m     12.95m   42-06.00   6   
  4 Deeter, Bill             M70 Unattached            12.48m     12.41m   40-08.75   5   
  5 Spears, Joshua               Mt. Hood CC           11.57m     11.75m   38-06.75   4   
  6 Jennings, Dylan              SW Oregon CC          10.29m     10.44m   34-03.00   3   
  7 McKenzie, Nick           M21 Unattached            10.50m      9.78m   32-01.00   2   
  8 Westfall, Ron            M56 Unattached                        9.17m   30-01.00   1   
  9 Lewellen, Harvey         M87 PMTC                              8.71m   28-07.00 
 10 Simonich, Nick               SW Oregon CC           9.51m      8.45m   27-08.75 
 11 Sabin, Wayne             M84 PMTC                              7.51m   24-07.75 
 
Women Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Thurman, Savannah            SW Oregon CC          36.80m     35.98m     118-00  10   
  2 Pettingill, Mackenzie        Mt. Hood CC           33.98m     33.63m     110-04   8   
  3 Simedru, Rachel          W19 Unattached            30.58m     33.59m     110-02   6   
  4 Trimble, Caley               SW Oregon CC          32.72m     32.31m     106-00   5   
  5 Warner, Rebekha              Mt. Hood CC           24.86m     32.24m     105-09   4   
  6 Black, Michaella             SW Oregon CC          29.35m     30.43m      99-10   3   
  7 Seeley, Allison          W24 Northwest Sp                     30.10m      98-09   2   
  8 Larson, Madison              SW Oregon CC          30.50m     27.90m      91-06   1   
  9 Brock, Marilyn           W77 PMTC                             12.12m      39-09 
 
Men Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Burton, Ray              M61 Portland Tra                     50.49m     165-08  10   
  2 Newdall, Lincoln             SW Oregon CC                     41.19m     135-02   8   
  3 Spears, Joshua               Mt. Hood CC                      40.68m     133-05   6   
  4 Salgado, Brian               Mt. Hood CC                      38.81m     127-04   5   
  5 George, Cole                 SW Oregon CC                     38.33m     125-09   4   
  6 Deeter, Bill             M70 Unattached                       31.20m     102-04   3   
  7 houck, chase             M18 PMTC                             30.52m     100-01   2   
  8 Jennings, Dylan              SW Oregon CC                     29.88m      98-00   1   
  9 george, krvin            M18 Unattached                       29.36m      96-04 
 10 McKenzie, Nick           M21 Unattached                       29.35m      96-03 
 11 Simonich, Nick               SW Oregon CC                     26.84m      88-01 
 12 Napier, Conner               SW Oregon CC                     22.33m      73-03 
 13 Sabin, Wayne             M84 PMTC                             18.38m      60-04 
 
Women Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Seeley, Allison          W24 Northwest Sp                     39.18m     128-06  10   
  2 Simedru, Rachel          W19 Unattached            36.10m     35.50m     116-06   8   
  3 Warner, Rebekha              Mt. Hood CC           21.29m     27.82m      91-03   6   
  4 Black, Michaella             SW Oregon CC          27.30m     25.19m      82-08   5   
  5 Trimble, Caley               SW Oregon CC          23.16m     21.77m      71-05   4   
 
Men Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Burton, Ray              M61 Portland Tra                     53.09m     174-02  10   
  2 Salgado, Brian               Mt. Hood CC                      41.30m     135-06   8   
  3 McKenzie, Nick           M21 Unattached                       39.90m     130-11   6   
  4 Deeter, Bill             M70 Unattached                       37.03m     121-06   5   
  5 Spears, Joshua               Mt. Hood CC                      33.12m     108-08   4   
  6 Lewellen, Harvey         M87 PMTC                             27.64m      90-08   3   
  7 Simonich, Nick               SW Oregon CC                     24.36m      79-11   2   
  8 Sabin, Wayne             M84 PMTC                             22.56m      74-00   1   
 
Women Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Rispler, Taylor              Mt. Hood CC           39.14m     38.38m     125-11  10   
  2 Hermann, Grace               SW Oregon CC          39.32m     35.75m     117-03   8   
  3 Black, Michaella             SW Oregon CC          28.27m     28.22m      92-07   6   
  4 Trimble, Caley               SW Oregon CC          30.41m     28.03m      91-11   5   
  5 Simedru, Rachel          W19 Unattached            29.71m     26.84m      88-01   4   
  6 Brock, Marilyn           W77 PMTC                              8.25m      27-01   3   
 
Men Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Davis, Kiante                SW Oregon CC                     48.46m     159-00  10   
  2 houck, chase             M18 PMTC                             43.05m     141-03   8   
  3 Burton, Ray              M61 Portland Tra                     34.65m     113-08   6   
  4 Deeter, Bill             M70 Unattached                       22.28m      73-01   5   
  5 Napier, Conner               SW Oregon CC                     21.03m      69-00   4   
 
Women Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Simedn, Rachel           W19 Unattached                       12.05m   39-06.50  10   
 
Men Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Burton, Ray              M61 Portland Tra          19.45m     19.43m   63-09.00  10   
  2 Deeter, Bill             M70 Unattached            14.47m     14.49m   47-06.50   8   
  3 McKenzie, Nick           M21 Unattached            12.00m     13.46m   44-02.00   6   
 
Weight Pentathlon: #2 Men Shot Put Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Burton, Ray              M61 Portland Tra            12.95m   42-06.00    861
  2 Deeter, Bill             M70 Unattached              12.45m   40-10.25    899
 
Weight Pentathlon: #3 Men Discus Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Burton, Ray              M61 Portland Tra            50.49m     165-08    947
  2 Deeter, Bill             M70 Unattached              31.20m     102-04    662
 
Weight Pentathlon: #1 Men Hammer Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Burton, Ray              M61 Portland Tra            53.09m     174-02   1001
  2 Deeter, Bill             M70 Unattached              37.03m     121-06    776
 
Weight Pentathlon: #4 Men Javelin Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Burton, Ray              M61 Portland Tra            34.65m     113-08    574
  2 Deeter, Bill             M70 Unattached              22.28m      73-01    405
 
Weight Pentathlon: #5 Men Weight Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Burton, Ray              M61 Portland Tra            19.43m   63-09.00   1038
  2 Deeter, Bill             M70 Unattached              14.49m   47-06.50    823
 
Men Weight Pentathlon
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Burton, Ray              M61 Portland Tra                       4421   10   
  2 Deeter, Bill             M70 Unattached                         3565    8