Licensed to Clackamas Community College
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/21/2018 04:20 PM
       2018 NWAC Track and Field Championships - 5/21/2018 to 5/22/2018        
                   Oregon-Washington Regional Championships                    
                                  Mt Hood  CC                                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 100 Meter Dash
=================================================================================
 Qualifying Mark = 12.69
 American JC: + 11.23  1984        Zelda Johnson, Mt. Sac                      
      NWAACC: % 11.50  1981        Kim Parrish, Mt. Hood                       
        Meet: & 12.00  1995        Taryn Tarver/Jackie Hunter, Lane            
 Season Best: # 12.13  2018        Shayla Noil, Lane                           
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Noil, Shayla              FR Lane CC                12.13      12.15Q  1.0  2 
  2 McGee, Chamerea           FR Clark Colleg           12.42      12.61Q  2.4  1 
  3 Hatchett, Mertece         SO Spokane CC             12.84      12.56q  1.0  2 
  4 Schroeder, Nikole            Green River CC         12.90      12.71q  2.4  1 
  5 Presley, Taylor           FR Mt. Hood CC            12.82      12.82q  2.4  1 
  6 Arlt, Jordyn              SO Spokane CC             13.07      12.84q  2.4  1 
  7 Monzon, Danielle          FR Olympic Coll           12.85      12.87q  1.0  2 
  8 Lofthouse, Alex           SO SW Oregon CC           13.10      13.00q  2.4  1 
  9 Stewart, Lulu             FR Spokane CC             13.04      13.01   1.0  2 
 10 Sawyer, Carlie            FR Spokane CC             13.39      13.04   1.0  2 
 11 LeBlanc, Presley          SO SW Oregon CC           12.96      13.05   1.0  2 
 12 Steigman, Hanna           SO Clackamas CC           13.12      13.17   1.0  2 
 13 Munoz, Cecilia            FR Clackamas CC           12.94      13.18   2.4  1 
 14 Carrell, Emily            FR Spokane CC             13.44      13.26   2.4  1 
 15 Warwick, Parker           FR Spokane CC             13.46      13.34   2.4  1 
 16 Boyle, Grace              FR Clackamas CC           13.47      13.53   1.0  2 
 
Event 2  Men 100 Meter Dash
=================================================================================
 Qualifying Mark = 11.22
 American JC: + 10.05  2009        Ryan Bailey, Rend                           
      NWAACC: % 10.20  1974        Chris Braithwaite, Spokane                  
        Meet: & 10.36  1999        Dusty Lane, Spokane                         
 Season Best: # 10.55  2018        Anthony Albright, Clackamas                 
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
  1 Albright, Anthony         FR Clackamas CC           10.55      10.84Q  0.1  1 
  2 Murasiranwa, Kuda         SO SW Oregon CC           10.67      10.88Q  1.1  2 
  3 Hunt, Bryan               SO SW Oregon CC           10.91      10.86q  0.1  1 
  4 Adekanbi, Oluwadamilol    FR Everett CC             10.72      10.89q  0.1  1 
  5 Botchway, Michael         FR Mt. Hood CC            11.06      10.99q  1.1  2 
  6 Wick, Noland              FR Spokane CC             11.14      11.05q  0.1  1 
  7 Schafer, Sam              SO Spokane CC             11.40      11.13q  1.1  2 
  8 Duncan, Kyle              FR Everett CC             11.03      11.21q  1.1  2 
  9 Schneider, Tychicus       FR Treasure Val           11.29      11.30   0.1  1 
 10 Tistov, Philipp           SO Clark Colleg           11.43      11.47   1.1  2 
 11 Mohamud, Mohamud          FR Everett CC             11.46      11.55   0.1  1 
 12 Fornoff, Thomas           FR Mt. Hood CC            11.38      11.57   0.1  1 
 -- Beard, Connor             FR Spokane CC             11.25        DNF   1.1  2 
 -- Refil, Jilven             SO Clark Colleg           10.69         DQ   1.1  2 
 
Event 3  Women 200 Meter Dash
=================================================================================
 Qualifying Mark = 26.25
 American JC: + 23.12  1984        Zelda Johnson, Mt. Sac                      
      NWAACC: % 23.73  1981        Kim Parrish, Mt. Hood                       
        Meet: & 24.61  5/23/2008   Morgan Cribbs, Clackamas                    
 Season Best: # 24.86  2018        Shayla Noil, Lane                           
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
  1 Noil, Shayla              FR Lane CC                24.86      25.16Q  1.7  2 
  2 Kleefeld, Carly           SO Lane CC                25.25      25.42Q  0.2  1 
  3 Stewart, Lulu             FR Spokane CC             26.54      26.14q  0.2  1 
  4 Schroeder, Nikole            Green River CC         26.88      26.16q  1.7  2 
  5 Lindbo, Chloe             SO Clark Colleg           25.68      26.48q  0.2  1 
  6 LeBlanc, Presley          SO SW Oregon CC           26.53      26.76q  1.7  2 
  7 Lofthouse, Alex           SO SW Oregon CC           26.47      26.76q  1.7  2 
  8 Monzon, Danielle          FR Olympic Coll           27.24      26.81q  0.2  1 
  9 Pitts, Zoey               FR Clark Colleg           26.63      26.99   0.2  1 
 10 Munoz, Cecilia            FR Clackamas CC           27.18      27.08   0.2  1 
 11 Carrell, Emily            FR Spokane CC             27.48      27.50   1.7  2 
 12 Weatherman, Lillian       FR SW Oregon CC           28.44      27.90   0.2  1 
 13 Presley, Taylor           FR Mt. Hood CC            27.09      28.12   1.7  2 
 14 Cobb, Ryleigh             FR SW Oregon CC           30.13      28.61   0.2  1 
 15 Steigman, Hanna           SO Clackamas CC           27.32      29.28   1.7  2 
 
Event 4  Men 200 Meter Dash
=================================================================================
 Qualifying Mark = 22.52
 American JC: + 20.08  1999        Aaron Armstrong, Barton County              
      NWAACC: % 20.96  1999        Dusty Lane, Spokane                         
        Meet: & 20.96  1999        Dusty Lane, Spokane                         
 Season Best: # 21.49  2018        Jordan McNamara, Lane                       
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
  1 McNamara, Jacoby          SO Lane CC                21.49      21.49Q  2.6  2 
  2 Murasiranwa, Kuda         SO SW Oregon CC           21.73      21.95Q  1.9  1 
  3 Refil, Jilven             SO Clark Colleg           22.11      21.54q  2.6  2 
  4 Williams, Jacob           FR Lane CC                22.26      21.90q  2.6  2 
  5 Carter, Kwan              FR Clackamas CC           22.25      22.04q  1.9  1 
  6 Curry, JJ                 FR Spokane CC             22.16      22.08q  1.9  1 
  7 Adekanbi, Oluwadamilol    FR Everett CC             21.86      22.24q  1.9  1 
  8 Botchway, Michael         FR Mt. Hood CC            22.33      22.25q  2.6  2 
  9 Root, Noah                SO Clark Colleg           22.13      22.35   2.6  2 
 10 Rogozinski, Nick          FR Lane CC                22.36      22.50   1.9  1 
 11 Wick, Noland              FR Spokane CC             22.85      22.73   2.6  2 
 12 Duncan, Kyle              FR Everett CC             22.48      22.74   1.9  1 
 13 Tistov, Philipp           SO Clark Colleg           22.89      22.79   2.6  2 
 14 Schafer, Sam              SO Spokane CC             22.76      22.90   2.6  2 
 15 Moreno, Angel             FR SW Oregon CC           22.85      23.32   1.9  1 
 
Event 6  Men 400 Meter Dash
============================================================================
 Qualifying Mark = 50.71
 American JC: + 44.52  5/3/1997    Tyree Washington, S Bernardino Valley       
      NWAACC: % 46.31  2004        Melvin Jenkins, Highline                    
        Meet: & 46.31  2004        Melvin Jenkins, Highline                    
 Season Best: # 46.99  2018        Jordan NcNamara, Lane                       
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 McNamara, Jacoby          SO Lane CC                46.99      49.09Q  1 
  2 Simpson, Caleb            FR Spokane CC             51.38      49.99Q  2 
  3 Curry, JJ                 FR Spokane CC             51.28      49.78q  1 
  4 Williams, Jacob           FR Lane CC                49.91      50.00q  2 
  5 Mootz, Demario            SO Lane CC                50.06      50.23q  1 
  6 Rogozinski, Nick          FR Lane CC                51.00      50.31q  2 
  7 Barnes, Taylor            FR Everett CC             50.21      50.37q  1 
  8 Root, Noah                SO Clark Colleg           50.26      50.48q  2 
  9 DeGuzman, Jarod           SO Olympic Coll           51.66      50.67   2 
 10 Williams, Damian          SO Lane CC                49.01      50.88   2 
 11 Moreno, Angel             FR SW Oregon CC           51.85      51.22   1 
 12 VanBeek, Gerrit           FR Everett CC             51.24      51.60   1 
 13 Junt, Darren              FR Olympic Coll           52.66      51.99   2 
 14 Waddell, Jerrell Jae      FR Mt. Hood CC            51.79      52.39   1 
 15 Trousdale, Joel           FR Olympic Coll           52.92      52.66   2 
 16 Poppe, Jordan             FR Lane CC                53.13      52.82   1 
 
Event 11  Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
 Qualifying Mark = 13:01.56
      NWAACC: % 10:45.11  4/19/2014   Micaela Kostrcka, Spokane                
        Meet: & 11:13.10  5/21/2012   Mikel Elliott, Spokane                   
 Season Best: # 10:45.11  2018        Micaela Kostecka, Spokane                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Kostecka, Micaela         SO Spokane CC          10:45.11   11:43.15   10   
  2 Baerny, Olivia            FR Lane CC             12:00.26   11:52.68    8   
  3 Henry, Rebekah            SO Spokane CC          12:14.51   12:01.80    6   
  4 Knudsen, Aubrianne        FR Spokane CC          12:16.42   12:01.95    5   
  5 Gonzalez, Naomi           SO Treasure Val        12:23.81   12:14.73    4   
  6 Thornton, Elizabeth       FR Spokane CC          12:57.86   12:37.70    3   
  7 Botsford, Suzy            SO Clackamas CC        13:01.27   12:45.23    2   
  8 Adkins, Emma              SO Treasure Val        13:03.58   12:47.93    1   
  9 Tanselli, McKenna         FR Clackamas CC        13:01.39   13:11.33  
 
Event 12  Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
 Qualifying Mark = 10:17.07
 American JC: +  8:49.70  1983        Nathan Morris, Lane                      
      NWAACC: %  8:49.7h  1983        Nathan Morris, Lane                      
        Meet: &  9:05.11  1988        Bret Goller, Highline                    
 Season Best: # 10:00.50  2018        Devin Sellers, Clackamas                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sellers, Devin            SO Clackamas CC        10:00.50    9:49.06#  10   
  2 Lilly, Benjen             FR Treasure Val        10:37.37    9:58.01#   8   
  3 Rice, Marcus              FR Spokane CC          10:18.27   10:09.22    6   
  4 Vargas, Miguel            FR Spokane CC          10:29.88   10:09.23    5   
  5 Westerman, Cody           FR Spokane CC          10:32.83   10:17.30    4   
  6 Bourgios, Nicolas         FR Olympic Coll        10:46.64   10:32.96    3   
  7 Davis, Ben                FR Clackamas CC        10:29.24   10:39.38    2   
  8 Nechiporuk, Matthew          Green River CC      11:00.22   10:53.91    1   
  9 Ha, Michael               SO Everett CC          11:18.76   11:21.56  
 10 Klepper, Lamont           FR SW Oregon CC        10:58.09   11:31.37  
 
Event 15  Women 10000 Meter Run
================================================================================
 Qualifying Mark = 44:40.05
 American JC: + 34:29.36  2014        Jessica Mildes, Spokane                  
      NWAACC: % 34:29.36  2014        Jessica Mildes, Spokane                  
        Meet: & 36:35.42  5/22/2008   Janae Larson, Clark                      
 Season Best: # 38:16.41  2018        Delia Deleon, Treasure Valley            
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Deleon, Delia             FR Treasure Val        38:16.41   40:03.30   10   
  2 Urtiaga, Natalia          FR Clark Colleg        42:01.24   40:47.69    8   
  3 Veltkamp, Erica           SO Mt. Hood CC         42:09.76   41:54.79    6   
  4 Farden, Emily             FR Spokane CC          41:32.25   42:31.47    5   
  5 Morin, Emily              SO Lane CC             43:12.53   43:38.86    4   
  6 Engblom, Annika           FR Spokane CC          44:28.41   45:15.15    3   
  7 Guzman, Shyla             FR Spokane CC          44:22.23   46:50.54    2   
 
Event 16  Men 10000 Meter Run
================================================================================
 Qualifying Mark = 34:26.64
 American JC: + 29:03.00  1987        Kirk Pfeifer, Grossmont                  
      NWAACC: % 29:36.33  2007        Jordan McNamara, Lane                    
        Meet: & 30:30.91  1981        Orly Waller, Bellevue                    
 Season Best: # 30:56.54  2018        Michael Martin, Lane                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Green, Ethan              FR Spokane CC          32:55.67   33:16.71   10   
  2 Martin, Michael           SO Lane CC             30:56.54   33:17.91    8   
  3 Lewis, Hayden             FR Treasure Val        34:47.58   34:12.23    6   
  4 Giachetti, Ben            SO Spokane CC          34:26.10   34:39.35    5   
  5 Roquel, Santos            FR Clackamas CC        36:35.54   35:25.33    4   
  6 Castellanos, Angel        FR Clackamas CC        35:06.60   36:24.32    3   
  7 Baldwin, Noah                Green River CC      38:27.70   38:54.98    2   
 
Event 17  Women 100 Meter Hurdles
=================================================================================
 Qualifying Mark = 15.71
 American JC: + 13.13  1995        Nichole Belcher, Essex                      
      NWAACC: % 13.89  1982        Kay Garnett, Bellevue                       
        Meet: & 13.89  1982        Kay Garnett, Bellevue                       
 Season Best: # 14.69  2018        Mertece Hatchett, Spokane                   
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Hatchett, Mertece         SO Spokane CC             14.69    # 14.47Q  1.4  1 
  2 Lindbo, Chloe             SO Clark Colleg           14.82    # 14.54Q  2.0  2 
  3 Kalda, Natalie            SO Spokane CC             15.35      14.88q  2.0  2 
  4 Arlt, Jordyn              SO Spokane CC             15.88      15.35q  2.0  2 
  5 Fisher, Bethany           FR Spokane CC             15.83      15.45q  1.4  1 
  6 Dewing, Taylor            FR Everett CC             15.71      15.88q  1.4  1 
  7 Warwick, Parker           FR Spokane CC             16.39      16.15q  2.0  2 
  8 Tucker, Kellie            FR Treasure Val           16.85      16.47q  1.4  1 
  9 Sterling, Taylor             Green River CC         17.25      16.56   2.0  2 
 10 May, Makenna              FR Mt. Hood CC            17.21      16.89   1.4  1 
 
Event 18  Men 110 Meter Hurdles
=================================================================================
 Qualifying Mark = 15.63
 American JC: + 13.49  1991        Eugene Swift, Merritt                       
      NWAACC: % 14.00  2016        Josh Turner, Mt. Hood                       
        Meet: & 14.00  2016        Josh Turner, Mt. Hood                       
 Season Best: # 14.85  2018        Tony Sparrow, Clark                         
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
  1 Ralston, Darion           FR Spokane CC             15.29      15.11Q  1.9  2 
  2 Wilder, Antoine           FR Clark Colleg           15.16      15.19Q  1.4  1 
  3 Gloden, Jordan            FR Clackamas CC           15.02      15.25q  1.4  1 
  4 Dewolfe, Austin           FR Mt. Hood CC            15.35      15.69q  1.9  2 
  5 Derkach, David               Green River CC         16.18      15.99q  1.9  2 
  6 Daniels, Isaiah           FR Lane CC                15.81      16.02q  1.4  1 
  7 Davis, Anthony            FR Clark Colleg           16.19      16.13q  1.9  2 
  8 Walker, J.J.              FR Clackamas CC           16.86      16.53q  1.4  1 
  9 Dick, Elliot              SO Everett CC             17.16      16.90   1.9  2 
 10 Sturman, Jacob            FR Treasure Val           17.38      17.22   1.4  1 
 11 Simonson, Luke            FR Spokane CC             16.31      17.37   1.4  1 
 12 Beard, Connor             FR Spokane CC             17.26      17.80   1.9  2 
 
Event 19  Women 400 Meter Hurdles
============================================================================
 Qualifying Mark = 1:08.04
 American JC: +   58.96  1984        Margaret Hemmans, El Camino               
      NWAACC: % 1:00.22  1985        Anita Sartin, Bellevue                    
        Meet: & 1:00.22  1985        Anita Sartin, Bellevue                    
 Season Best: # 1:02.45  2018        Essence Foster, Clackamas                 
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Foster, Essence           FR Clackamas CC         1:02.45    1:03.54Q  1 
  2 Kalda, Natalie            SO Spokane CC           1:03.85    1:03.73Q  2 
  3 Mace, Gabriella           SO Lane CC              1:07.18    1:05.44q  1 
  4 Fisher, Bethany           FR Spokane CC           1:04.77    1:05.55q  2 
  5 Pitts, Zoey               FR Clark Colleg         1:05.76    1:05.69q  1 
  6 Nahimana, Therese         FR Mt. Hood CC          1:07.57    1:06.63q  2 
  7 Evelyn-Wahl, Micaela         Green River CC       1:13.27    1:10.37q  1 
  8 Nguyen, Frances              Green River CC       1:12.79    1:12.16q  1 
  9 McArdle, Dylan            SO Olympic Coll         1:14.36    1:12.88   2 
 10 Arlt, Jordyn              SO Spokane CC           1:11.43    1:15.82   2 
 
Event 20  Men 400 Meter Hurdles
============================================================================
 Qualifying Mark = 57.22
 American JC: + 49.29  1994        Eric Thomas, Blinn                          
      NWAACC: % 50.60  1983        Mike Ewing, Lane                            
        Meet: & 51.92  1997        Dusty Lane, Spokane                         
 Season Best: # 54.50  2018        Antoine Wilder, Clark                       
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Wilder, Antoine           FR Clark Colleg           54.50      55.73Q  1 
  2 Albertin, Austin          FR Spokane CC             54.91      57.08Q  2 
  3 Sturman, Jacob            FR Treasure Val           59.73      57.16q  1 
  4 Gloden, Jordan            FR Clackamas CC           56.95      57.29q  1 
  5 Derkach, David               Green River CC         59.19      57.95q  1 
  6 Dewolfe, Austin           FR Mt. Hood CC            56.93      58.24q  2 
  7 Ferte, Ethan              FR Clackamas CC         1:01.11      58.48q  1 
  8 Aguilera, Nolberto        FR Mt. Hood CC            59.63      58.72q  1 
  9 Ralston, Darion           FR Spokane CC             59.49      59.32   2 
 10 Guerrero, Omar            FR Clackamas CC           59.38      59.46   2 
 11 Daniels, Isaiah           FR Lane CC              1:00.32      59.52   2 
 12 Moore, Alex               FR Mt. Hood CC          1:00.78      59.78   2 
 13 Dick, Elliot              SO Everett CC           1:01.44    1:01.09   2 
 
Event 27  Women Pole Vault
==========================================================================================
 Qualifying Mark = 3.19M/10-05.5
 Starting Height = 2.89M/9-05.75
 Progression = 2.89M, 3.04M, 3.19M, 3.29M, 3.39M, 3.49M, 3.59M,
 3.69M, 3.74M, 3.79M, 3.84M, 3.89M
 American JC: + 14-04  2001        Becky Holliday, Clackamas CC                
      NWAACC: % 14-04  2001        Becky Holliday, Clackamas CC                
        Meet: & 14-04  2001        Becky Holiday, Clackamas                    
 Season Best: # 12-06  2018        Morgan Fossen, Lane                         
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
Finals
  1 Perry, Alexis             SO Spokane CC          11-07.75      3.50m   11-05.75  10   
  2 Fossen, Morgan            SO Lane CC             12-06.00     J3.50m   11-05.75   8   
  3 Smith, Alyssa             FR Clackamas CC        11-03.75      3.30m   10-10.00   6   
  4 Chapman, Cheyenne         FR Treasure Val        10-00.50      3.15m   10-04.00   5   
 
Event 28  Men Pole Vault
==========================================================================================
 Qualifying Mark = 4.38M/14-04.5
 Starting Height = 4.08m/13-04.5
 Progression = 4.08M, 4.23M, 4.38M, 4.48, 4,58M, 4.68M, 4.78M,
 4.88M, 4.98M, 5.08M, 5.18M, 5.28m, 5.33m
 American JC: +    18-00  2000        Dason Phelps, Paradise Valley            
      NWAACC: % 17-04.50  2017        Justin Petz, Lane                        
        Meet: & 17-04.50  2017        Justin Petz, Lane                        
 Season Best: # 16-02.75  2018        Corey Sledge, Lane                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sledge, Corey             SO Lane CC             16-02.75      5.00m   16-04.75  10   
  2 Aiello, Bai               FR Lane CC             15-07.75      4.95m   16-02.75   8   
  3 Roddewig, Sam             SO Spokane CC          15-01.75      4.35m   14-03.25   6   
  4 Wirth, Nathan             FR Lane CC             14-01.25     J4.35m   14-03.25   5   
  5 Walker, J.J.              FR Clackamas CC        13-11.25      4.05m   13-03.50   4   
 -- Neumann, Cade             FR Spokane CC          13-09.25         NH            
 -- Ferte, Ethan              FR Clackamas CC        12-04.50         NH            
 -- King, Michael             FR Clackamas CC        12-07.50         NH            
 -- Delgado, Marcus           FR Treasure Val        12-07.50         NH            
 
Event 29  Women Long Jump
===============================================================================================
 Qualifying Mark = 5.12M/16-09.75
 American JC: + 21-03.50  5/21/1983   Shelia Nicks, Sequoia                    
      NWAACC: %    19-09  1994        Trisha Hough, Lane                       
        Meet: &    19-09  1994        Trisha Hough, Lane                       
 Season Best: # 18-01.75  2018        Lydia Pavlenko, Clackamas                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Pavlenko, Lydia           SO Clackamas CC        18-01.75      5.53m   1.3  18-01.75  10   
  2 Hatchett, Mertece         SO Spokane CC          17-04.25      5.39m   2.2  17-08.25   8   
  3 Foster, Essence           FR Clackamas CC        16-11.50      5.22m   1.5  17-01.50   6   
  4 Curran, Sarah             SO Lane CC             16-09.75      5.06m   1.8  16-07.25   5   
  5 Welk, Bayley              FR Spokane CC          16-08.75      5.03m   0.3  16-06.00   4   
  6 Stewart, Lulu             FR Spokane CC          16-10.50     J5.03m   2.5  16-06.00   3   
  7 Monzon, Danielle          FR Olympic Coll        16-11.50      4.96m   1.7  16-03.25   2   
  8 Nelson, Maggie            SO Spokane CC          17-02.25     J4.96m  +0.0  16-03.25   1   
  9 Sawyer, Carlie            FR Spokane CC          16-06.00      4.82m   0.1  15-09.75 
 10 Dewing, Taylor            FR Everett CC          16-11.25      4.66m  -1.3  15-03.50 
 11 Buckley, Courtney         FR Clackamas CC        15-07.50      4.61m  -1.6  15-01.50 
 11 Tucker, Kellie            FR Treasure Val        16-02.50      4.61m   1.4  15-01.50 
 13 Flynn, Maria              FR Olympic Coll        13-04.75      4.15m   0.5  13-07.50 
 
Event 30  Men Long Jump
===============================================================================================
 Qualifying Mark = 6.75M/22-01.75
 American JC: +    26-11  5/17/1985   Vernon George, Odessa                    
      NWAACC: %    25-10  1971        Terry Metcalf, Everett                   
        Meet: &    25-10  1971        Terry Metcalf, Everett                   
 Season Best: # 24-04.50  2018        Jakobe Ford, Everett                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Ford, Jakobe              FR Everett CC          24-04.50      7.33m   NWI  24-00.75  10   
  2 Williams, Jacob           FR Lane CC             23-04.50      6.93m   NWI  22-09.00   8   
  3 Carter, Kwan              FR Clackamas CC        21-06.00     J6.93m   NWI  22-09.00   6   
  4 Tran, David               SO Clark Colleg        21-11.50      6.87m   NWI  22-06.50   5   
  5 Simonson, Luke            FR Spokane CC          22-02.50      6.70m   NWI  21-11.75   4   
  6 Warren, Kainen            FR Lane CC             21-10.75      6.64m   NWI  21-09.50   3   
  7 Labhart, Scout            FR Mt. Hood CC         22-01.50      6.59m   NWI  21-07.50   2   
  8 Williams, Ramontre'       FR Mt. Hood CC         21-09.50      6.55m   NWI  21-06.00   1   
  9 Owens, Keyshawn           FR Spokane CC          21-08.25      6.53m   NWI  21-05.25 
 10 Hunt, Bryan               SO SW Oregon CC        21-04.00      6.28m   NWI  20-07.25 
 11 Carver, Troy              SO Clackamas CC        21-07.50      6.23m   NWI  20-05.25 
 11 Diggs, Isaiah             SO Clackamas CC        21-07.25      6.23m   NWI  20-05.25 
 13 Ukai, Koshi               SO Olympic Coll        21-03.25      6.16m   NWI  20-02.50 
 14 Steffen, Joshua           FR Olympic Coll                      6.04m   NWI  19-09.75 
 -- Meade, Devin              FR Clackamas CC        21-11.50       FOUL                 
 -- Taylor, Able              FR Lane CC             22-02.50       FOUL                 
 
Event 34  Men Discus Throw
==========================================================================================
 Qualifying Mark = 40.94M/134-04
 American JC: + 207-05  2016        Brian Williams, Iowa Central               
      NWAACC: % 177-10  2005        Jason Dixon, Spokane                       
        Meet: & 173-04  2003        Jason Dixon, Spokane                       
 Season Best: # 164-11  2018        Colton Paller, Olympic                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Paller, Colton            SO Olympic Coll        64-11.50     44.43m     145-09  10   
  2 Peoples, Garrett          FR Spokane CC          42-07.25     42.96m     140-11   8   
  3 Terry, Bryan              FR SW Oregon CC        32-09.25     42.49m     139-05   6   
  4 Huskey, Mike              SO Olympic Coll        40-08.75     41.04m     134-08   5   
  5 Cole, Sam                 FR Clackamas CC        25-10.50     39.20m     128-07   4   
  6 Schafer, Sam              SO Spokane CC          24-05.50     38.14m     125-01   3   
  7 Tatom, Briggs             FR Clackamas CC        23-06.50     38.09m     125-00   2   
  8 Sunia, Aleki              SO Lane CC             13-11.50     37.17m     121-11   1   
  9 Linson, Devan             FR Mt. Hood CC         25-02.25     36.48m     119-08 
 10 Huff, Dakota              FR Spokane CC            119-05     34.75m     114-00 
 11 Cason, Jacob              FR Mt. Hood CC           110-03     34.41m     112-11 
 12 Jennings, Dylan           SO SW Oregon CC        06-09.75     32.67m     107-02 
 12 Gladson, Jordan           FR Clackamas CC        07-11.50     32.67m     107-02 
 14 Lynch, Casey              FR Olympic Coll          109-02     31.12m     102-01 
 15 Sousou, Elijah            FR Olympic Coll          122-11     30.05m      98-07 
 16 Zamora Ajtun, Erick       FR SW Oregon CC          105-11     28.90m      94-10 
 
Event 36  Men Hammer Throw
==========================================================================================
 Qualifying Mark = 44.12M/144-09
 American JC: + 217-05  2012        Remy Conatser, Saddleback                  
      NWAACC: % 202-10  1995        Scott Boothby, Clark                       
        Meet: & 199-00  2003        Paul Etter, Clackamas                      
 Season Best: # 162-00  2018        Nick McKenzie, Clackamas                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Paller, Colton            SO Olympic Coll        55-04.50     48.58m     159-04  10   
  2 McKenzie, Nick            SO Clackamas CC        62-00.75     47.79m     156-09   8   
  3 Cole, Sam                 FR Clackamas CC        58-05.75     47.44m     155-08   6   
  4 Sunia, Aleki              SO Lane CC             58-06.75     46.48m     152-06   5   
  5 Terry, Bryan              FR SW Oregon CC        39-10.50     45.10m     147-11   4   
  6 Linson, Devan             FR Mt. Hood CC         46-01.50     42.80m     140-05   3   
  7 Huskey, Mike              SO Olympic Coll        38-01.75     39.86m     130-09   2   
  8 Munyon, Marty             FR Spokane CC            152-11     39.79m     130-06   1   
  9 Gladson, Jordan           FR Clackamas CC        21-03.75     39.24m     128-09 
 10 Tatom, Briggs             FR Clackamas CC        25-00.75     37.71m     123-09 
 11 Huff, Dakota              FR Spokane CC          23-11.25     36.73m     120-06 
 12 O’neill, Carson           FR Spokane CC          08-06.25     33.87m     111-01 
 13 Wyndham, Colton           FR Clackamas CC          123-03     33.80m     110-11 
 14 Sousou, Elijah            FR Olympic Coll          112-05     32.87m     107-10 
 15 Cason, Jacob              FR Mt. Hood CC         11-07.75     32.48m     106-07 
 -- Peoples, Garrett          FR Spokane CC          45-02.50       FOUL            
 
Event 37  Women Javelin Throw
==========================================================================================
 Qualifying Mark = 37.94M/124-06
 American JC: + 169-05  1999        Trina Rogers, Clackamas                    
      NWAACC: % 169-05  1999        Trina Rogers, Clackamas                    
        Meet: & 169-05  1999        Trina Rogers, Clackamas                    
 Season Best: # 145-10  2018        Maggie Nelson, Spokane                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Nelson, Maggie            SO Spokane CC          45-10.25     45.16m     148-02  10   
  2 Buchanan, Grace           FR Mt. Hood CC         30-07.50     39.18m     128-06   8   
  3 Reed, Jessica             FR Spokane CC            110-07     38.84m     127-05   6   
  4 Ovall, Riley              FR Lane CC             26-10.25     37.24m     122-02   5   
  5 Castillo, Bailey          FR Olympic Coll          118-11     37.20m     122-00   4   
  6 Burns, Trudy              FR Lane CC             18-03.50     34.66m     113-08   3   
  7 Weidman, Cyisa            FR Spokane CC          24-04.50     33.80m     110-11   2   
  8 Nahimana, Therese         FR Mt. Hood CC           116-08     33.33m     109-04   1   
  9 Perry, Alexis             SO Spokane CC          03-07.50     31.66m     103-10 
 10 Collins, Kia              FR SW Oregon CC          106-07     30.67m     100-07 
 11 Mayberry, Sierra          SO Clark Colleg        03-04.75     30.53m     100-02 
 12 Raines, Samantha          FR Olympic Coll        93-09.50     24.88m      81-07 
 13 Fisher, Bethany           FR Spokane CC          01-01.25     22.21m      72-10 
 
Event 39  Women Shot Put
==========================================================================================
 Qualifying Mark = 11.90M/39-00.5
 American JC: + 53-06.25  2016        Janeah Stewart, Iowa Central             
      NWAACC: %    48-04  1981        Jenny Lempke, Wenatchee Valley           
        Meet: &    48-04  1981        Jenny Lempke, Wenatchee Valley           
 Season Best: #    41-06  2018        Kaitlyn Paller, Olympic                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Paller, Kaitlyn           FR Olympic Coll        41-06.00     12.09m   39-08.00  10   
  2 Olson, Diane              FR Olympic Coll        38-02.75     11.64m   38-02.25   8   
  3 Borsz, Kate               FR Lane CC             36-04.75     11.41m   37-05.25   6   
  4 Harris, Khaliya           FR Olympic Coll        38-09.00     11.36m   37-03.25   5   
  5 Nelson, Maggie            SO Spokane CC          37-02.50     11.32m   37-01.75   4   
  6 Pinkerton, Brenna         FR Lane CC             37-10.75     11.03m   36-02.25   3   
  7 Collins, Kia              FR SW Oregon CC        33-11.50     10.56m   34-07.75   2   
  8 Reed, Jessica             FR Spokane CC          35-11.25     10.23m   33-06.75   1   
  9 Buchanan, Grace           FR Mt. Hood CC         30-05.00     10.01m   32-10.25 
 10 Cox, Alyssa               FR Spokane CC          31-00.00      9.36m   30-08.50 
 11 Medley, Alicia               Green River CC      26-10.00      8.91m   29-02.75 
 12 Martinez, Destiny         FR SW Oregon CC        29-03.75      8.68m   28-05.75 
 
Event 41  Women Heptathlon
================================================================================
 Qualifying Mark = 3000 POINTS
 American JC: +  5673  2002        Hyleas Fountain, Barton County              
      NWAACC: %  4988  2004        Katie Miller, Clark                         
        Meet: &  4988  2004        Katie Miller, Clark                         
 Season Best: #  4498  2018        Chloe Lindbo, Clark                         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lindbo, Chloe             SO Clark Colleg                       4498#  10   
  2 Foster, Essence           FR Clackamas CC                       4290    8   
  3 Fisher, Bethany           FR Spokane CC                         4238    6   
  4 Nelson, Maggie            SO Spokane CC                         4171    5   
  5 Pavlenko, Lydia           SO Clackamas CC                       4044    4   
  6 Lane, Olivia              SO Lane CC                            4039    3   
  7 Perry, Alexis             SO Spokane CC                         3821    2   
  8 Sharp, Jillian            FR Clackamas CC                       2936    1   
 
Event 41  Heptathlon: #1 Women 100 Meter Hurdles Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lindbo, Chloe             SO Clark Colleg             15.13   NWI    825
  2 Foster, Essence           FR Clackamas CC             15.86   NWI    732
  3 Fisher, Bethany           FR Spokane CC               15.89   NWI    728
  4 Perry, Alexis             SO Spokane CC               16.84   NWI    615
  5 Lane, Olivia              SO Lane CC                  17.11   NWI    584
  6 Pavlenko, Lydia           SO Clackamas CC             17.89   NWI    500
  7 Nelson, Maggie            SO Spokane CC               18.01   NWI    487
  8 Sharp, Jillian            FR Clackamas CC             18.36   NWI    452
 
Event 41  Heptathlon: #2 Women High Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Pavlenko, Lydia           SO Clackamas CC             1.63m    5-04.25    771
  2 Lindbo, Chloe             SO Clark Colleg             1.60m    5-03.00    736
  3 Foster, Essence           FR Clackamas CC             1.57m    5-01.75    701
  4 Lane, Olivia              SO Lane CC                  1.51m    4-11.50    632
  5 Nelson, Maggie            SO Spokane CC               1.48m    4-10.25    599
  6 Fisher, Bethany           FR Spokane CC               1.42m    4-07.75    534
  7 Sharp, Jillian            FR Clackamas CC             1.39m    4-06.75    502
  8 Perry, Alexis             SO Spokane CC               1.33m    4-04.25    439
 
Event 41  Heptathlon: #3 Women Shot Put Heptathlon
=================================================================================
 American JC: + 52-05                                                          
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nelson, Maggie            SO Spokane CC              10.65m   34-11.25    572
  2 Fisher, Bethany           FR Spokane CC               9.06m   29-08.75    468
  3 Lindbo, Chloe             SO Clark Colleg             8.21m   26-11.25    413
  4 Lane, Olivia              SO Lane CC                  8.11m   26-07.25    406
  5 Foster, Essence           FR Clackamas CC             7.91m   25-11.50    394
  6 Pavlenko, Lydia           SO Clackamas CC             7.78m   25-06.25    385
  7 Sharp, Jillian            FR Clackamas CC             7.59m   24-11.00    373
  8 Perry, Alexis             SO Spokane CC               7.42m   24-04.25    362
 
Event 41  Heptathlon: #4 Women 200 Meter Dash Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lindbo, Chloe             SO Clark Colleg             25.68   NWI    825
  2 Foster, Essence           FR Clackamas CC             26.24   NWI    776
  3 Fisher, Bethany           FR Spokane CC               26.63   NWI    743
  4 Perry, Alexis             SO Spokane CC               26.88   NWI    722
  5 Lane, Olivia              SO Lane CC                  27.30   NWI    687
  6 Pavlenko, Lydia           SO Clackamas CC             27.50   NWI    671
  7 Nelson, Maggie            SO Spokane CC               28.90   NWI    562
  8 Sharp, Jillian            FR Clackamas CC             30.29   NWI    462
 
Event 41  Heptathlon: #5 Women Long Jump Heptathlon
======================================================================================
 American JC: + 21-03.50                                                       
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Pavlenko, Lydia           SO Clackamas CC             5.53m   NWI  18-01.75    709
  2 Nelson, Maggie            SO Spokane CC               5.24m   NWI  17-02.25    626
  3 Foster, Essence           FR Clackamas CC             5.17m   NWI  16-11.50    606
  4 Fisher, Bethany           FR Spokane CC               4.90m   NWI  16-01.00    532
  5 Perry, Alexis             SO Spokane CC               4.76m   NWI  15-07.50    495
  6 Lane, Olivia              SO Lane CC                  4.72m   NWI  15-06.00    485
  7 Lindbo, Chloe             SO Clark Colleg             4.65m   NWI  15-03.25    466
  8 Sharp, Jillian            FR Clackamas CC             4.55m   NWI  14-11.25    441
 
Event 41  Heptathlon: #6 Women Javelin Throw Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nelson, Maggie            SO Spokane CC              43.89m     144-00    742
  2 Perry, Alexis             SO Spokane CC              29.57m      97-00    468
  3 Pavlenko, Lydia           SO Clackamas CC            29.27m      96-00    463
  4 Lane, Olivia              SO Lane CC                 27.85m      91-04    436
  5 Fisher, Bethany           FR Spokane CC              27.46m      90-01    429
  6 Lindbo, Chloe             SO Clark Colleg            26.15m      85-09    404
  7 Sharp, Jillian            FR Clackamas CC            24.98m      81-11    382
  8 Foster, Essence           FR Clackamas CC            21.24m      69-08    312
 
Event 41  Heptathlon: #7 Women 800 Meter Run Heptathlon
=======================================================================
 American JC: + 2:03.90                                                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lindbo, Chloe             SO Clark Colleg           2:19.62     829
  2 Lane, Olivia              SO Lane CC                2:21.07     809
  3 Fisher, Bethany           FR Spokane CC             2:21.45     804
  4 Foster, Essence           FR Clackamas CC           2:24.07     769
  5 Perry, Alexis             SO Spokane CC             2:27.83     720
  6 Nelson, Maggie            SO Spokane CC             2:39.16     583
  7 Pavlenko, Lydia           SO Clackamas CC           2:42.43     545
  8 Sharp, Jillian            FR Clackamas CC           3:04.52     324
 
Event 42  Men Decathlon
================================================================================
 Qualifying Mark = 5000 POINTS
 American JC: +  7532  2000        David Lemen, Clackamas                      
      NWAACC: %  7532  2000        David Lemen, Clackamas                      
        Meet: &  7532  2000        David Lemen, Clackamas                      
 Season Best: #  6145              JJ Walker, Clackamas                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walker, J.J.              FR Clackamas CC                       6145#  10   
  2 Simonson, Luke            FR Spokane CC                         5779    8   
  3 Beard, Connor             FR Spokane CC                         5339    6   
  4 Ralston, Darion           FR Spokane CC                         5206    5   
  5 Guerrero, Omar            FR Clackamas CC                       5060    4   
  6 Roddewig, Sam             SO Spokane CC                         4973    3   
  7 Davis, Anthony            FR Clark Colleg                       4371    2   
 
Event 42  Decathlon: #1 Men 100 Meter Dash Decathlon
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Beard, Connor             FR Spokane CC               11.25   NWI    806
  2 Davis, Anthony            FR Clark Colleg             11.45   NWI    763
  3 Simonson, Luke            FR Spokane CC               11.47   NWI    759
  4 Walker, J.J.              FR Clackamas CC             11.48   NWI    757
  5 Guerrero, Omar            FR Clackamas CC             11.77   NWI    697
  6 Ralston, Darion           FR Spokane CC               11.79   NWI    693
  7 Roddewig, Sam             SO Spokane CC               11.82   NWI    687
  8 Lopez, Tony               FR Lane CC                  12.21   NWI    610
 
Event 42  Decathlon: #2 Men Long Jump Decathlon
======================================================================================
 American JC: + 26-11                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Simonson, Luke            FR Spokane CC               6.77m   NWI  22-02.50    760
  2 Walker, J.J.              FR Clackamas CC             6.34m   NWI  20-09.75    661
  3 Lopez, Tony               FR Lane CC                  6.21m   NWI  20-04.50    632
  4 Roddewig, Sam             SO Spokane CC               6.11m   NWI  20-00.50    610
  5 Ralston, Darion           FR Spokane CC               6.08m   NWI  19-11.50    604
  6 Beard, Connor             FR Spokane CC               6.04m   NWI  19-09.75    595
  7 Davis, Anthony            FR Clark Colleg             5.97m   NWI  19-07.00    580
  8 Guerrero, Omar            FR Clackamas CC             5.86m   NWI  19-02.75    556
 
Event 42  Decathlon: #3 Men Shot Put Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Guerrero, Omar            FR Clackamas CC            10.63m   34-10.50    524
  2 Walker, J.J.              FR Clackamas CC            10.29m   33-09.25    503
  3 Lopez, Tony               FR Lane CC                  9.92m   32-06.50    481
  4 Beard, Connor             FR Spokane CC               9.89m   32-05.50    479
  5 Simonson, Luke            FR Spokane CC               9.72m   31-10.75    469
  6 Davis, Anthony            FR Clark Colleg             9.37m   30-09.00    448
  7 Roddewig, Sam             SO Spokane CC               9.21m   30-02.75    438
  8 Ralston, Darion           FR Spokane CC               7.44m   24-05.00    333
 
Event 42  Decathlon: #4 Men High Jump Decathlon
=================================================================================
 American JC: +  7-08                                                          
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Walker, J.J.              FR Clackamas CC             1.88m    6-02.00    696
  2 Beard, Connor             FR Spokane CC               1.73m    5-08.00    569
  3 Simonson, Luke            FR Spokane CC               1.70m    5-07.00    544
  4 Roddewig, Sam             SO Spokane CC               1.67m    5-05.75    520
  4 Guerrero, Omar            FR Clackamas CC             1.67m    5-05.75    520
  6 Davis, Anthony            FR Clark Colleg             1.64m    5-04.50    496
  6 Ralston, Darion           FR Spokane CC               1.64m    5-04.50    496
 -- Lopez, Tony               FR Lane CC                     NH            
 
Event 42  Decathlon: #5 Men 400 Meter Dash Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Simonson, Luke            FR Spokane CC               52.38     708
  2 Walker, J.J.              FR Clackamas CC             52.43     706
  3 Guerrero, Omar            FR Clackamas CC             52.90     686
  4 Ralston, Darion           FR Spokane CC               54.63     614
  5 Roddewig, Sam             SO Spokane CC               54.86     604
  6 Beard, Connor             FR Spokane CC               54.97     600
  7 Davis, Anthony            FR Clark Colleg             57.81     491
 -- Lopez, Tony               FR Lane CC                    DNF  
 
Event 42  Decathlon: #6 Men 110 Meter Hurdles Decathlon
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Ralston, Darion           FR Spokane CC               15.44   NWI    797
  2 Simonson, Luke            FR Spokane CC               16.31   NWI    698
  3 Davis, Anthony            FR Clark Colleg             16.60   NWI    667
  4 Roddewig, Sam             SO Spokane CC               16.81   NWI    644
  5 Walker, J.J.              FR Clackamas CC             16.86   NWI    639
  6 Beard, Connor             FR Spokane CC               17.26   NWI    597
  7 Guerrero, Omar            FR Clackamas CC             20.18   NWI    335
 
Event 42  Decathlon: #7 Men Discus Throw Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Davis, Anthony            FR Clark Colleg            31.18m     102-03    488
  2 Roddewig, Sam             SO Spokane CC              29.30m      96-01    451
  3 Simonson, Luke            FR Spokane CC              28.15m      92-04    428
  4 Walker, J.J.              FR Clackamas CC            27.85m      91-04    422
  5 Beard, Connor             FR Spokane CC              22.65m      74-04    322
  6 Guerrero, Omar            FR Clackamas CC            21.45m      70-04    299
  7 Ralston, Darion           FR Spokane CC              21.16m      69-05    294
 
Event 42  Decathlon: #8 Men Pole Vault Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Walker, J.J.              FR Clackamas CC             4.05m   13-03.50    631
  2 Ralston, Darion           FR Spokane CC               3.45m   11-03.75    469
  2 Simonson, Luke            FR Spokane CC               3.45m   11-03.75    469
  4 Guerrero, Omar            FR Clackamas CC             3.35m   10-11.75    444
  5 Beard, Connor             FR Spokane CC               3.25m   10-08.00    418
 -- Roddewig, Sam             SO Spokane CC                  NH            
 -- Davis, Anthony            FR Clark Colleg                NH            
 
Event 42  Decathlon: #9 Men Javelin Throw Decathlon
=================================================================================
 American JC: + 248-05                                                         
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Walker, J.J.              FR Clackamas CC            47.82m     156-11    556
  2 Beard, Connor             FR Spokane CC              43.80m     143-08    497
  3 Davis, Anthony            FR Clark Colleg            39.73m     130-04    438
  4 Simonson, Luke            FR Spokane CC              39.51m     129-07    435
  5 Guerrero, Omar            FR Clackamas CC            39.02m     128-00    428
  6 Roddewig, Sam             SO Spokane CC              36.39m     119-05    390
  7 Ralston, Darion           FR Spokane CC              33.68m     110-06    351
 
Event 42  Decathlon: #10 Men 1500 Meter Run Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Roddewig, Sam             SO Spokane CC             4:48.21     629
  2 Walker, J.J.              FR Clackamas CC           4:57.47     574
  3 Guerrero, Omar            FR Clackamas CC           4:58.12     571
  4 Ralston, Darion           FR Spokane CC             5:00.76     555
  5 Simonson, Luke            FR Spokane CC             5:08.99     509
  6 Beard, Connor             FR Spokane CC             5:18.78     456
 -- Davis, Anthony            FR Clark Colleg               DNF  
 
                    Women - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
    1) Spokane CC                  96        2) Lane CC                    45   
    3) Clackamas CC                37        4) Olympic College            29   
    5) Treasure Valley CC          20        6) Clark College              18   
    7) Mt. Hood CC                 15        8) SW Oregon CC                2   
 
                     Men - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
    1) Spokane CC                  74        2) Clackamas CC               63   
    3) Lane CC                     48        4) Olympic College            30   
    5) Treasure Valley CC          14        6) SW Oregon CC               10   
    6) Everett CC                  10        8) Clark College               7   
    9) Mt. Hood CC                  6       10) Green River CC              3