Licensed to Community College of Spokane
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/21/2018 04:16 PM
                Spokane Memorial Meet - 4/20/2018 to 4/21/2018                 
                              Duane & Dusty Open                               
                        Spokane Falls Community College                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Vann, Alanna                 Montana                  13.00  -4.0  1 
  2 Moronkola, Imani             Washington S             13.04  -4.0  1 
  3 Carter, Nicole               Idaho                    13.06  -4.0  1 
  4 Hatchett, Mertece            Spokane CC               13.08  -4.0  1 
  5 Dustin, Maddy                Idaho                    13.31  -4.0  1 
  6 Olson, Cordelia              Washington S             13.39  -4.0  1 
  7 Carrell, Emily               Spokane CC               13.49  -4.0  1 
  8 Perry, Alexis                Spokane CC               13.55  -4.0  1 
  9 Duncan, Annie                Lewis-Clark              13.97  -1.4  2 
 10 Welk, Bayley                 Spokane CC               14.22  -1.4  2 
 11 Vowles, Sammy                Gonzaga                  14.26  -1.4  2 
 12 Kondo, Anji                  Mukogawa For             14.28  -1.4  2 
 13 Bacher, Gianna               Gonzaga                  14.43  -1.4  2 
 14 Gallegos, Kaylene            Lewis-Clark              14.46  -1.4  2 
 
Event 2  Men 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Wick, Noland                 Spokane CC               11.21  -1.7  1 
  2 Curry, JJ                    Spokane CC               11.24  -2.0  2 
  3 Punsalen, Miguel             Eastern Wash             11.40  -1.7  1 
  4 Weeks, Sam                   Lewis-Clark              11.41  -1.7  1 
  5 McCaw, Rikki                 Idaho                    11.43  -1.7  1 
  6 Harrison, Cole               Eastern Wash             11.44  -1.7  1 
  7 Hites, Tristan               Lewis-Clark              11.48  -1.7  1 
  8 Field, Alan                  Spokane CC               11.57  -2.0  2 
  9 Beard, Connor                Spokane CC               11.58  -1.7  1 
 10 Schafer, Sam                 Spokane CC               11.60  -2.0  2 
 11 Owens, Keyshawn              Spokane CC               11.73  -2.0  2 
 12 Blakeley, Tyler              Lewis-Clark              11.84   NWI  3 
 13 Pennow, Louis                Lewis-Clark              11.85  -2.0  2 
 14 Fields, Nehemiah             Spokane CC               11.90  -2.0  2 
 15 Roussos, Nik                 Lewis-Clark              12.05  -2.0  2 
 16 Novich, Dillon               Lewis-Clark              12.16   NWI  3 
 17 Neumann, Cade                Spokane CC               12.21   NWI  3 
 18 Sarmiento, Kennedy           Unattached               12.32   NWI  3 
 19 Roddewig, Sam                Spokane CC               12.37   NWI  3 
 20 Teasley, Shelton             Spokane CC               12.61   NWI  3 
 21 Sarmiento, Griffey           Unattached               12.64   NWI  3 
 
Event 3  Women 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hamm, Kendra                 Unattached               25.92   NWI  1 
  2 Hove, Kaylee                 Idaho                    25.93   NWI  1 
  3 Brown, Kelly                 Spokane CC               26.68   NWI  1 
  4 Dustin, Maddy                Idaho                    26.80   NWI  1 
  5 Tyndall, Hana                Idaho                    27.26   NWI  1 
  6 Day, Janessa                 Eastern Wash             27.32   NWI  1 
  7 Stewart, Lulu                Spokane CC               28.00   NWI  1 
  8 Carson, Madison              Lewis-Clark              28.77  -1.6  3 
  9 Bacher, Gianna               Gonzaga                  29.41  -1.6  3 
 10 Gallegos, Kaylene            Lewis-Clark              30.24  -1.6  3 
 11 Dillon, Megan                Gonzaga                  30.64  -1.6  3 
 12 Dawson, Lexi                 Spokane CC               31.28  -1.6  3 
 -- Olson, Cordelia              Washington S                NT  -1.2  2 
 -- Sawyer, Carlie               Spokane CC                  NT  -1.2  2 
 -- Vasquez, Brianna             Gonzaga                     NT  -1.2  2 
 -- Moronkola, Imani             Washington S                NT  -1.2  2 
 -- Fields, Kendra               Eastern Wash                NT  -1.2  2 
 -- Duncan, Annie                Lewis-Clark                 NT  -1.2  2 
 -- Welk, Bayley                 Spokane CC                  NT  -1.2  2 
 
Event 4  Men 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Curry, JJ                    Spokane CC               22.53  -2.3  1 
  2 Wick, Noland                 Spokane CC               22.93  -2.3  1 
  3 Harrison, Cole               Eastern Wash             23.19  -2.3  1 
  4 Punsalen, Miguel             Eastern Wash             23.51  -2.3  1 
  5 Owens, Keyshawn              Spokane CC               23.54  -4.0  2 
  6 Weeks, Sam                   Lewis-Clark              23.62  -2.3  1 
  7 Field, Alan                  Spokane CC               23.68  -4.0  2 
  8 Beard, Connor                Spokane CC               24.01  -4.0  2 
  9 Okuno, Ryo                   Bigfoot TC               24.27  -2.3  1 
 10 Thieme, Falk                 Lewis-Clark              24.29  -4.0  2 
 11 Parker, Anthony              Spokane CC               24.43  -4.0  2 
 12 Fields, Nehemiah             Spokane CC               24.46  -3.3  3 
 13 Pennow, Louis                Lewis-Clark              24.53  -4.0  2 
 14 Novich, Dillon               Lewis-Clark              25.09  -3.3  3 
 15 Rives, Mika                  Lewis-Clark              25.20  -3.3  3 
 16 Maltba, Corbin               Lewis-Clark              25.35  -3.3  3 
 17 Teasley, Shelton             Spokane CC               26.80  -3.3  3 
 
Event 5  Women 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jensen, Ariel                Lewis-Clark              59.47  
  2 Day, Janessa                 Eastern Wash           1:03.87  
  3 Stark, Courtney              Spokane CC             1:04.93  
  4 Fields, Kendra               Eastern Wash           1:05.38  
  5 Dawson, Lexi                 Spokane CC             1:09.61  
 
Event 6  Men 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Porterfield, Quintin         Eastern Wash             50.00   1 
  2 Allen, Corey                 Washington S             50.48   1 
  3 Ellenwood, Dean              Idaho                    51.15   1 
  4 Nienhuis, Jake               Washington S             51.28   1 
  5 Albertin, Austin             Spokane CC               51.39   2 
  6 Kjarmo, Cody                 Washington S             51.51   1 
  7 Lanning, Owen                Lewis-Clark              53.49   2 
 
Event 7  Women 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tyrrell, Lily                Eastern Wash           2:12.04   1 
  2 Saxton, Rebecca              Lewis-Clark            2:13.20   1 
  3 Hagen, Erin                  Idaho                  2:14.51   1 
  4 Thacker, Malaina             Idaho                  2:16.73   1 
  5 Wesseling, Emily             Idaho                  2:17.97   1 
  6 Hardarson, Rosa              Montana                2:21.67   1 
  7 Wynne, Breya                 Washington S           2:27.49   2 
  8 Vasquez, Brianna             Gonzaga                2:30.28   2 
  9 Fraher, Claren               Gonzaga                2:30.54   1 
 10 Stark, Courtney              Spokane CC             2:37.62   2 
 11 Smith, Brazee                Gonzaga                2:38.21   2 
 12 Glenski, Megan               Gonzaga                2:40.15   2 
 13 Morris, Emma                 Gonzaga                2:44.26   2 
 
Event 8  Men 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Atkin, Sam                   American Dis           1:53.13   1 
  2 Black, Christopher           Idaho                  1:54.48   1 
  3 O'Neal, Brock                Eastern Wash           1:56.86   1 
  4 Medellin, Will               Spokane CC             1:57.00   1 
  5 Anderson, Josiah             Idaho                  1:58.13   1 
  6 Smith, Kinsly                Gonzaga                1:58.50   2 
  7 Cardenas, Fabian             Idaho                  1:58.71   1 
  8 Ondo, Louie                  Lewis-Clark            1:59.53   2 
  9 Whited, Drew                 Eastern Wash           1:59.59   2 
 10 Briant, Laithan              Lewis-Clark            2:00.12   2 
 11 Haney, Cooper                Lewis-Clark            2:01.29   2 
 12 Munoz-Maines, Javier         Unat-Gonzaga           2:05.64   2 
 
Event 9  Women 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Weber, Emily                 Just Athleti           4:37.22   1 
  2 Story, Kara                  Idaho                  4:45.54   1 
  3 Lewis, Sam                   Just Athleti           4:49.53   1 
  4 Beatty, Kiyena               Washington S           4:54.92   1 
  5 Piercy, Aimee                Gonzaga                4:58.33   1 
  6 Gillett, Claire              Gonzaga                4:58.72   2 
  7 Slavoski, Elena              Gonzaga                5:02.62   2 
  8 Dilmore, Faith               Unattached             5:03.74   1 
  9 Manley, Claire               Unattached-            5:05.20   2 
 10 Legard, Ally                 Gonzaga                5:07.95   1 
 11 Redfield, Alexis             Washington S           5:07.97   3 
 12 McCarthy, Caroline           Gonzaga                5:10.69   2 
 13 Albrecht, Jenny              Gonzaga                5:11.04   2 
 14 Knudsen, Aubrianne           Spokane CC             5:11.39   3 
 15 Gilbert, Kelly               Gonzaga                5:12.99   3 
 16 Arreola, Ashley              Eastern Wash           5:13.24   3 
 17 Evans, Olivia                Gonzaga                5:17.15   2 
 18 Glenski, Megan               Gonzaga                5:18.11   2 
 19 Hawley, Sarah                Gonzaga                5:25.90   3 
 20 Boyle, Erin                  Gonzaga                5:27.99   3 
 21 Thornton, Elizabeth          Spokane CC             5:30.16   3 
 22 Cook, Emily                  Gonzaga                5:32.07   3 
 23 Bruns, Michaela              Gonzaga                5:37.57   3 
 24 Corrigan, Kaelah             Eastern Wash           5:40.11   2 
 25 Hansen, Rachel               Gonzaga                5:45.66   3 
 
Event 10  Men 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Higgins, Jenner              Idaho                  4:03.82   1 
  2 Weakland, Thomas             Lewis-Clark            4:04.52   1 
  3 Rehm, Dominic                Eastern Wash           4:07.87   1 
  4 Fred, Austin                 Idaho                  4:08.31   1 
  5 Guermali, Yacine             Unat-Gonzaga           4:08.89   1 
  6 Walde, Alex                  Unat-Gonzaga           4:09.26   1 
  7 Sloan, Jack                  Eastern Wash           4:13.00   2 
  8 Simpson, Hunter              Gonzaga                4:16.92   2 
  9 Rzewnicki, Bradley           Unat-Gonzaga           4:20.10   2 
 10 Nicol, Mason                 Eastern Wash           4:20.46   2 
 11 Gilbert, David               Lewis-Clark            4:20.70   2 
 12 Eastwood, Coby               Gonzaga                4:20.71   2 
 13 Christner, Jacob             Eastern Wash           4:22.77   2 
 14 Smith, Colton                Lewis-Clark            4:34.98   2 
 -- Tadesse, Nathan              Washington S               DNF   1 
 
Event 11  Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Stinger, Desi                Washington S          11:32.23  
  2 Richards, Pia                Washington S          11:41.98  
  3 Melville, Tracy              Western Wash          11:47.62  
  4 Henry, Rebekah               Spokane CC            12:35.29  
 
Event 12  Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Schrag, Kennan               Washington S           9:31.17  
  2 Dean, Cameron                Washington S           9:35.78  
  3 Price, Ronan                 Eastern Wash           9:55.35  
  4 Westerman, Cody              Spokane CC            10:41.22  
 -- Fred, Austin                 Idaho                      DNF  
 
Event 13  Women 100 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hatchett, Mertece            Spokane CC               15.31  -3.0  1 
  2 Kalda, Natalie               Spokane CC               15.47  -3.0  1 
  3 Hamm, Kendra                 Unattached               15.81  -3.0  1 
  4 Fisher, Bethany              Spokane CC               15.93  -3.0  1 
  5 Warwick, Parker              Spokane CC               16.39  -1.7  2 
  6 Arlt, Jordyn                 Spokane CC               16.58  -3.0  1 
  7 Duncan, Annie                Lewis-Clark              17.10  -1.7  2 
  8 Perry, Alexis                Spokane CC               17.82  -1.7  2 
  9 Kohlman, Cierra              Eastern Wash             19.18  -1.7  2 
 10 Nelson, Maggie               Spokane CC               19.28  -1.7  2 
 
Event 14  Men 110 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Doucette, Ben                Unattached               15.73  -4.5  1 
  2 Boozer, Joel                 Lewis-Clark              15.81  -4.5  1 
  3 Ralston, Darion              Spokane CC               16.57  -4.5  1 
  4 Roussos, Nik                 Lewis-Clark              16.67  -1.7  2 
  5 Okuno, Ryo                   Bigfoot TC               16.69  -4.5  1 
  6 Carsten-Hill, Isiah          Spokane CC               16.72  -4.5  1 
  7 Roddewig, Sam                Spokane CC               17.59  -1.7  2 
 
Event 15  Women 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kalda, Natalie               Spokane CC             1:03.85   1 
  2 Sapp, Jenny                  Lewis-Clark            1:05.40   1 
  3 Fisher, Bethany              Spokane CC             1:06.68   1 
  4 Svastisalee, Deja            Western Wash           1:08.67   1 
  5 Rickey, Olivia               Eastern Wash           1:09.13   1 
  6 Arlt, Jordyn                 Spokane CC             1:11.92   2 
  7 Foster, Molly                Gonzaga                1:14.69   2 
  8 Kohlman, Cierra              Eastern Wash           1:14.91   2 
 
Event 16  Men 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Baxter, Mack                 Unattached               53.34  
  2 Albertin, Austin             Spokane CC               57.87  
  3 Ralston, Darion              Spokane CC               59.49  
  4 Carsten-Hill, Isiah          Spokane CC             1:01.26  
  5 Sarmiento, Kennedy           Unattached             1:01.61  
  6 Sarmiento, Griffey           Unattached             1:06.26  
 
Event 17  Women 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Lewis-Clark  'A'                                      49.75  
     1) Mayer, Cierra                   2) Brouwers, Mattie               
     3) Carson, Madison                 4) McManus, Maisie                
  2 Spokane CC  'A'                                       50.06  
     1) Perry, Alexis                   2) Kalda, Natalie                 
     3) Arlt, Jordyn                    4) Stewart, Lulu                  
  3 Spokane CC  'B'                                       50.93  
     1) Warwick, Parker                 2) Sawyer, Carlie                 
     3) Dawson, Lexi                    4) Carrell, Emily                 
  4 Lewis-Clark  'B'                                      51.87  
     1) Gallegos, Kaylene               2) Bryan, Jazzmin                 
     3) Litton, McKinley                4) Sapp, Jenny                    
 
Event 18  Men 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Spokane CC  'A'                                       43.40  
     1) Beard, Connor                   2) Simpson, Caleb                 
     3) Curry, JJ                       4) Wick, Noland                   
  2 Lewis-Clark  'A'                                      43.84  
     1) Pennow, Louis                   2) Weeks, Sam                     
     3) Hites, Tristan                  4) Thieme, Falk                   
  3 Spokane CC  'B'                                       44.99  
     1) Field, Alan                     2) Schafer, Sam                   
     3) Owens, Keyshawn                 4) Carsten-Hill, Isiah            
  4 Lewis-Clark  'B'                                      45.30  
     1) Roussos, Nik                    2) Lanning, Owen                  
     3) Boozer, Joel                    4) Novich, Dillon                 
 
Event 19  Women 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Lewis-Clark  'A'                                    3:55.55  
     1) Brouwers, Mattie                2) Bryan, Jazzmin                 
     3) Jensen, Ariel                   4) McManus, Maisie                
  2 Lewis-Clark  'B'                                    4:09.36  
     1) Mayer, Cierra                   2) Sapp, Jenny                    
     3) Saxton, Rebecca                 4) Litton, McKinley               
 -- Spokane CC  'A'                                         DNF  
     1) Perry, Alexis                   2) Fisher, Bethany                
     3) Arlt, Jordyn                    4) Brown, Kelly                   
 
Event 20  Men 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Lewis-Clark  'A'                                    3:29.96  
     1) Hites, Tristan                  2) Lanning, Owen                  
     3) Weakland, Thomas                4) Blakeley, Tyler                
  2 Spokane CC  'B'                                     3:32.56  
     1) Hiebert, Bailey                 2) Beard, Connor                  
     3) Medellin, Will                  4) Roddewig, Sam                  
  3 Lewis-Clark  'B'                                    3:40.01  
     1) Rives, Mika                     2) Briant, Laithan                
     3) Haney, Cooper                   4) Ondo, Louie                    
 
Event 21  Women High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Hamm, Kendra                 Unattached               1.50m    4-11.00 
  2 McCurdy, Maegan              Unattached               1.45m    4-09.00 
 
Event 22  Men High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Sheeran, Beau                Washington S             2.05m    6-08.75 
 -- Romero, Antonio              Spokane CC                  NH            
 
Event 23  Women Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Perry, Alexis                Spokane CC               3.42m   11-02.50 
  1 Woest, Chloe                 Idaho                    3.42m   11-02.50 
  3 Watkins, Cecilia             Idaho                    3.25m   10-08.00 
  4 Carson, Madison              Lewis-Clark              3.10m   10-02.00 
 
Event 24  Men Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Mjelde, Tucker               Washington S             4.95m   16-02.75 
  2 Maltba, Corbin               Lewis-Clark              4.35m   14-03.25 
  2 Bennett, Bryce               Spokane CC               4.35m   14-03.25 
  4 Simon, Cody                  Unattached               4.20m   13-09.25 
 -- Taylor, Kaleb                Una-Spok                    NH            
 -- Roddewig, Sam                Spokane CC                  NH            
 -- Rives, Mika                  Lewis-Clark                 NH            
 
Event 25  Women Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Meade, Rechelle              Idaho                    5.71m  -1.0  18-09.00 
  2 Newman, Lauren               Washington S             5.46m  -0.2  17-11.00 
  3 McCurdy, Maegan              Unattached               5.38m  +0.0  17-08.00 
  4 Hatchett, Mertece            Spokane CC               5.29m   0.9  17-04.25 
  5 Hamm, Kendra                 Unattached               5.28m   1.5  17-04.00 
  6 Carson, Madison              Lewis-Clark              5.11m  +0.0  16-09.25 
  7 Sawyer, Carlie               Spokane CC               5.01m   1.9  16-05.25 
  8 Welk, Bayley                 Spokane CC               4.89m   0.5  16-00.50 
  9 Fisher, Bethany              Spokane CC               4.87m   1.6  15-11.75 
 10 Stewart, Lulu                Spokane CC               4.79m   0.2  15-08.75 
 11 Kohlman, Cierra              Eastern Wash             4.34m   0.7  14-03.00 
 
Event 26  Men Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Magee, Jonny                 Idaho                    6.57m  +0.0  21-06.75 
  2 Thieme, Falk                 Lewis-Clark              6.54m  -2.3  21-05.50 
  3 Owens, Keyshawn              Spokane CC               6.35m  +0.0  20-10.00 
  4 Porterfield, Quintin         Eastern Wash             6.27m   2.6  20-07.00 
  5 Field, Alan                  Spokane CC               6.09m   0.6  19-11.75 
  6 Lanning, Owen                Lewis-Clark              5.97m   1.1  19-07.00 
  7 Okuno, Ryo                   Bigfoot TC               5.84m   0.5  19-02.00 
  8 Schafer, Sam                 Spokane CC               5.62m  -2.3  18-05.25 
 -- Simonson, Luke               Spokane CC                FOUL                 
 
Event 27  Women Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Moreland, Karina             Unattached              11.38m   3.1  37-04.00 
  2 Richardson, Reed             Unattached              10.53m  -4.0  34-06.75 
  3 Welk, Bayley                 Spokane CC              10.36m   0.9  34-00.00 
  4 Curlanis, Lauren             Idaho                   10.35m   1.4  33-11.50 
  5 Sawyer, Carlie               Spokane CC              10.03m   0.2  32-11.00 
 
Event 28  Men Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Johnson Jr., Montineze       Unattached              14.01m   0.6  45-11.75 
  2 Stone, Jeremiah              Washington S            13.62m  +0.0  44-08.25 
 
Event 29  Women Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Ringel, Hannah               Idaho                   13.91m   45-07.75 
  2 Tukuafu, Lovely              Washington S            12.19m   40-00.00 
  3 Nelson, Maggie               Spokane CC              11.32m   37-01.75 
  4 Ross, Nyirenda               Unattached              10.74m   35-03.00 
  5 Reed, Jessica                Spokane CC               9.68m   31-09.25 
  6 Cox, Alyssa                  Spokane CC               8.83m   28-11.75 
 
Event 30  Men Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Allen, Andrew                Una-Spok                14.10m   46-03.25 
  2 Mitchell, Quinn              Idaho                   14.07m   46-02.00 
  3 O’neill, Carson              Spokane CC              13.66m   44-09.75 
  4 Peoples, Garrett             Spokane CC              13.57m   44-06.25 
  5 Chan, Tony                   Eastern Wash            13.19m   43-03.25 
  6 Granchukoff, Andrew          Una-Spok                13.13m   43-01.00 
  7 Law, Jonathan                Eastern Wash            12.76m   41-10.50 
  8 Hroma, Matthew               Lewis-Clark             11.41m   37-05.25 
  9 Munyon, Marty                Spokane CC              10.42m   34-02.25 
 10 Beard, Connor                Spokane CC              10.06m   33-00.25 
 -- Huff, Dakota                 Spokane CC                FOUL            
 
Event 31  Women Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Warren, Delaney              Lewis-Clark             39.71m     130-03 
  2 Valladarez, Savannah         Lewis-Clark             37.98m     124-07 
  3 Carlson, Alison              Lewis-Clark             35.46m     116-04 
  4 Ringel, Hannah               Idaho                   34.84m     114-04 
  5 Reed, Jessica                Spokane CC              33.12m     108-08 
  6 Osika, Jocie                 Idaho                   32.40m     106-03 
  7 Ross, Nyirenda               Unattached              31.84m     104-05 
  8 Cox, Alyssa                  Spokane CC              24.30m      79-09 
 
Event 32  Men Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Bauman, Matthew Pete         Idaho                   43.19m     141-08 
  2 Mitchell, Quinn              Idaho                   42.85m     140-07 
  3 Peoples, Garrett             Spokane CC              42.83m     140-06 
  4 Schafer, Sam                 Spokane CC              36.93m     121-02 
  5 Hroma, Matthew               Lewis-Clark             36.56m     119-11 
  6 Huff, Dakota                 Spokane CC              34.44m     113-00 
  7 Skogen, Tyler                Una-Spok                34.38m     112-09 
  8 Woodward, Noah               Spokane CC              23.78m      78-00 
 
Event 33  Women Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Bell, Stacia                 Washington S            49.28m     161-08 
  2 Tukuafu, Lovely              Washington S            41.00m     134-06 
  3 Warren, Delaney              Lewis-Clark             40.21m     131-11 
  4 Ringel, Hannah               Idaho                   39.70m     130-03 
  5 Jones, Reille                Eastern Wash            39.00m     127-11 
  6 Ross, Nyirenda               Unattached              38.48m     126-03 
  7 Osika, Jocie                 Idaho                   37.91m     124-04 
  8 Cox, Alyssa                  Spokane CC              27.46m      90-01 
  9 Weidman, Cyisa               Spokane CC              26.63m      87-04 
 
Event 34  Men Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Skogen, Tyler                Una-Spok                49.12m     161-02 
  2 Allen, Andrew                Una-Spok                49.10m     161-01 
  3 Mitchell, Quinn              Idaho                   47.72m     156-07 
  4 Skinner, Brian               Idaho                   45.49m     149-03 
  5 Leitis, Lukas                Eastern Wash            45.45m     149-01 
  6 Munyon, Marty                Spokane CC              39.68m     130-02 
  7 Peoples, Garrett             Spokane CC              39.51m     129-07 
  8 Chan, Tony                   Eastern Wash            39.01m     128-00 
  9 Huff, Dakota                 Spokane CC              32.51m     106-08 
 10 O’neill, Carson              Spokane CC              30.38m      99-08 
 
Event 35  Women Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Nelson, Maggie               Spokane CC              44.45m     145-10 
  2 Behrens, Makenna             Idaho                   41.22m     135-03 
  3 McDonnell, Kristen           Washington S            40.30m     132-03 
  4 Hardy, Sierrah               Eastern Wash            38.43m     126-01 
  5 Crawford, Calahan            Washington S            37.06m     121-07 
  6 Weidman, Cyisa               Spokane CC              33.42m     109-08 
  7 Perry, Alexis                Spokane CC              31.58m     103-07 
  8 Fisher, Bethany              Spokane CC              29.88m      98-00 
  9 Reed, Jessica                Spokane CC              27.93m      91-08 
 10 Kohlman, Cierra              Eastern Wash            25.43m      83-05 
 
Event 36  Men Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Weidman, Ryan                Bigfoot TC              61.46m     201-08 
  2 Granchukoff, Andrew          Una-Spok                56.52m     185-05 
  3 Woodward, Noah               Spokane CC              55.35m     181-07 
  4 Skinner, Brian               Idaho                   48.88m     160-04 
  5 Simonson, Luke               Spokane CC              34.02m     111-07 
  6 Roddewig, Sam                Spokane CC              33.96m     111-05 
  7 Hroma, Matthew               Lewis-Clark             31.33m     102-09 
  8 Bennett, Bryce               Spokane CC              30.82m     101-01 
 
Event 37  Women 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jensen, Ariel                Lewis-Clark           17:41.07  
  2 Rutto, Carolyne              Eastern Wash          17:53.65  
  3 Rich, Whitney                Unattached            17:53.81  
  4 Manley, Claire               Unattached-           17:54.10  
  5 Dittmann, Katherine          Washington S          18:33.73  
  6 King-Shaw, Samantha          Washington S          18:39.10  
  7 Ledwith, Gracie              Unattached            18:41.63  
  8 Rogers, Jenna                Gonzaga               18:45.24  
  9 Ripple, Monica               Gonzaga               18:47.89  
 10 Gilbert, Kelly               Gonzaga               18:48.21  
 11 Mans, Celie                  Idaho                 19:08.64  
 12 Albrecht, Jenny              Gonzaga               19:12.14  
 13 Kiplagat, Joyce              Eastern Wash          19:35.90  
 14 Knudsen, Aubrianne           Spokane CC            19:39.41  
 15 Boyle, Erin                  Gonzaga               19:40.23  
 16 Farden, Emily                Spokane CC            19:52.46  
 17 Thornton, Elizabeth          Spokane CC            20:39.99  
 18 Guzman, Shyla                Spokane CC            21:02.62  
 19 Herring, Natalie             Lewis-Clark           21:20.33  
 20 VonBargen, Jessie            Lewis-Clark           21:30.58  
 21 Engblom, Annika              Spokane CC            21:37.29  
 
Event 38  Men 5000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Perrin, Jake                 Unat-Gonzaga          14:23.14   1 
  2 Ado, Amir                    Unattached            14:27.40   1 
  3 Watkins, Matthew             Washington S          14:42.79   1 
  4 Finney, Jake                 Washington S          14:43.27   1 
  5 Guermali, Yacine             Unat-Gonzaga          14:49.06   1 
  6 Green, Ethan                 Spokane CC            14:53.11   1 
  7 Stucker, Dwain               Unattached            14:59.75   2 
  8 Schultz, Drew                Unattached            15:06.94   1 
  9 Cooper, Andrew               Washington S          15:11.41   1 
 10 Walde, Alex                  Unat-Gonzaga          15:12.09   2 
 11 Simpson, Hunter              Gonzaga               15:12.36   1 
 12 Olsen, Cole                  Lewis-Clark           15:14.57   1 
 13 Arce, Dominic                Unat-Gonzaga          15:23.28   1 
 14 Thompson, Kyle               Gonzaga               15:23.89   2 
 15 O'Leary, Ciaran              Unat-Gonzaga          15:28.03   2 
 16 Munoz-Maines, Javier         Unat-Gonzaga          15:34.54   2 
 17 Rzewnicki, Bradley           Unat-Gonzaga          15:37.50   2 
 18 Eastwood, Coby               Gonzaga               15:49.61   2 
 19 Thompson, Daniel             Unat-Gonzaga          15:49.76   2 
 20 Kitzan, Isaac                Eastern Wash          15:59.49   1 
 21 Vargas, Miguel               Spokane CC            16:13.45   2 
 22 Egberg, Colton               Eastern Wash          16:17.66   2 
 23 Johnson, Dylan               Lewis-Clark           16:25.24   2 
 24 Hart, Weston                 Unattached            16:29.41   2 
 25 Westerman, Cody              Spokane CC            16:49.20   2 
 26 Giachetti, Ben               Spokane CC            17:10.22   2 
 27 Cabrera, Jevan               Unattached            18:39.49   2