Licensed to Southwestern Oregon Comm. College
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/28/2018 07:43 AM
                   Prefontaine Masters 2018 reg - 4/28/2018                    
                                     SWOCC                                     
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Cobb, Ryleigh                SW Oregon CC                      14.30   10   
  2 Weatherman, Lillian          SW Oregon CC                      14.31    8   
  3 Collins, Kia                 SW Oregon CC                      15.90    6   
 -- LeBlanc, Presley             SW Oregon CC                         NT  
 
Men 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Blackburn, Bob               Unattached                        13.00   10   
  2 Jacquet-Acea, Russell    M65 club northwe                      14.40    8   
  3 Erickson, Russell        M62 Portland Mas                      14.70    6   
 
Women 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davis, Madison               SW Oregon CC           30.54      31.30   10   
 -- Lofthouse, Lexie             SW Oregon CC           27.86         NT  
 -- Weatherman, Lillian          SW Oregon CC           28.83         NT  
 -- Cobb, Ryleigh                SW Oregon CC           30.13         NT  
 -- LeBlanc, Presley             SW Oregon CC           28.11         NT  
 
Men 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ambrogio, Christian          SW Oregon CC           25.79      25.70   10   
  2 File, Ethan                  SW Oregon CC           26.30      27.60    8   
  3 Kashiwamura, Matthew         SW Oregon CC           29.78      31.20    6   
  4 Erickson, Russell        M62 Portland Mas           30.00      31.50    5   
  5 Herald, Leif             M66 Unattached             32.00      33.90    4   
 -- Omandi, Clinton              SW Oregon CC           25.79         NT  
 -- Rudisill, Carter             SW Oregon CC           23.93         NT  
 -- Evanoff, Everett             SW Oregon CC           25.43         NT  
 
Women 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kreutzer, Brittany           SW Oregon CC                    1:12.00   10   
  2 Davis, Madison               SW Oregon CC         1:13.84    1:16.80    8   
  3 Shook, Samantha              SW Oregon CC                    1:26.10    6   
 -- Gutsch, Lou Mei              SW Oregon CC         1:24.20         NT  
 -- Lopez, Jennifer              SW Oregon CC                         NT  
 -- Hughlett, Erica              SW Oregon CC                         NT  
 
Men 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 George, Cole                 Unat-Sw Oreg                      52.90   10   
  2 Omandi, Clinton              SW Oregon CC           58.06      56.50    8   
  3 Evanoff, Everett             SW Oregon CC           58.31      56.51    6   
  4 Robey, Dustin                Unat-Sw Oreg                      59.20    5   
  5 Kashiwamura, Matthew         SW Oregon CC         1:11.50    1:13.30    4   
  6 Herald, Leif             M66 Unattached           1:12.00    1:16.70    3   
 -- Rudisill, Carter             SW Oregon CC                         NT  
 -- Leever, Aidan                Unat-Sw Oreg                         NT  
 
Women 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sams, Rebecca            W41 Team Jellyfi         2:38.00    2:39.70   10   
  2 Gutsch, Lou Mei              SW Oregon CC         3:19.50    3:14.00    8   
 -- Shook, Samantha              SW Oregon CC                         NT  
 -- Lopez, Jennifer              SW Oregon CC                         NT  
 -- Kreutzer, Brittany           SW Oregon CC                         NT  
 
Men 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- Kreusch, Clyde               Unattached                           NT  
 
Men 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Klepper, Lamont              SW Oregon CC        16:30.00   19:16.37   10   
  2 Powell, John                 Unattached                     28:17.70    8   
 
Men 100 Short Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Blackburn, Bob               Unattached                        22.00   10   
 
Men 110 Short Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jacquet-Acea, Russell    M65 club northwe           17.80      18.20   10   
  2 Gates, David             M51 OTCM                   18.67      18.25    8   
 
Men 300 Long Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jacquet-Acea, Russell    M65 club northwe           50.80      54.20   10   
 
Women 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SW Oregon CC  'A'                                   53.26      55.60   10   
     1) Cobb, Ryleigh                   2) LeBlanc, Presley               
     3) Lofthouse, Lexie                4) Weatherman, Lillian            
 
Men 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SW Oregon CC  'A'                                   42.75      49.00   10   
     1) Ambrogio, Christian             2) File, Ethan                    
     3) Omandi, Clinton                 4) Robey, Dustin                  
 
Women 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- SW Oregon CC  'A'                                 4:46.80         NT  
     1) Davis, Madison                  2) Kreutzer, Brittany             
     3) Lopez, Jennifer                 4) Gutsch, Lou Mei                
 
Men 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- SW Oregon CC  'A'                                 3:40.30         NT  
     1) Ambrogio, Christian             2) Omandi, Clinton                
     3) Cecil, Ryan                     4) Robey, Dustin                  
 
Men High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Yearsley, Zachary        M25 Unattached             1.99m      1.83m    6-00.00  10   
  2 Gates, David             M51 OTCM                   1.45m      1.50m    4-11.00   8   
 -- Kreusch, Clyde               Unattached                           NH            
 
Men Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Gates, David             M51 OTCM                   3.45m      3.00m    9-10.00  10   
 
Men Long Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Blackburn, Bob               Unattached                        5.70m   18-08.50  10   
  2 Ambrogio, Christian          SW Oregon CC           5.51m      5.36m   17-07.00   8   
  3 File, Ethan                  SW Oregon CC           4.60m      4.86m   15-11.50   6   
 
Men Triple Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
 -- Ambrogio, Christian          SW Oregon CC          12.79m       FOUL            
 -- File, Ethan                  SW Oregon CC          12.00m       FOUL            
 
Women Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Collins, Kia                 SW Oregon CC          10.48m     10.95m   35-11.25  10   
 -- Walton, Gyna                 OTCM                                 ND            
 -- Martinez, Destiny            SW Oregon CC           8.93m         ND            
 
Men Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Terry, Bryan                 SW Oregon CC          13.35m     13.46m   44-02.00  10   
  2 Zamora Ajtun, Erick          SW Oregon CC          10.28m     10.93m   35-10.50   8   
  3 Lewellen, Harvey         M89 OTCM                              8.89m   29-02.00   6   
  4 Johnson, Norman          M76 Portland Mas          10.00m      8.15m   26-09.00   5   
 -- Kreusch, Clyde               Unattached                           ND            
 -- Patterson, Jim           M54 Unattached            15.45m         ND            
 
Women Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Collins, Kia                 SW Oregon CC          33.07m     33.07m     108-06  10   
 -- Martinez, Destiny            SW Oregon CC          30.80m         ND            
 -- Walton, Gyna                 OTCM                                 ND            
 -- Martin, Mazie                SW Oregon CC          22.83m         ND            
 
Men Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Terry, Bryan                 SW Oregon CC          37.90m     40.39m     132-06  10   
  2 Zamora Ajtun, Erick          SW Oregon CC          30.69m     39.89m     130-10   8   
  3 George, Cole                 Unat-Sw Oreg                     34.20m     112-02   6   
  4 Robey, Dustin                Unat-Sw Oreg          28.05m     25.97m      85-02   5   
  5 Johnson, Norman          M76 Portland Mas                     24.97m      81-11   4   
  6 Cecil, Ryan                  SW Oregon CC          25.17m     21.60m      70-10   3   
  7 Lewellen, Harvey         M89 OTCM                             20.55m      67-05   2   
 -- Gates, David             M51 OTCM                  32.12m         ND            
 -- Kreusch, Clyde               Unattached                           ND            
 
Women Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Collins, Kia                 SW Oregon CC          34.94m     32.45m     106-05  10   
 -- Martinez, Destiny            SW Oregon CC          23.95m         ND            
 
Men Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Terry, Bryan                 SW Oregon CC          42.52m     39.94m     131-00  10   
  2 Robey, Dustin                Unat-Sw Oreg                     31.45m     103-02   8   
  3 Lewellen, Harvey         M89 OTCM                             28.67m      94-01   6   
 -- Kreusch, Clyde               Unattached                           ND            
 
Women Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Collins, Kia                 SW Oregon CC          31.35m     32.78m     107-06  10   
  2 Martin, Mazie                SW Oregon CC          32.93m     31.84m     104-05   8   
  3 Hughlett, Erica              SW Oregon CC          18.34m     18.34m      60-02   6   
 -- Walton, Gyna                 OTCM                                 ND            
 
Men Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Robey, Dustin                Unat-Sw Oreg          49.03m     47.21m     154-11  10   
  2 Terry, Bryan                 SW Oregon CC                     38.60m     126-08   8   
  3 Zamora Ajtun, Erick          SW Oregon CC                     23.18m      76-00   6   
  4 Lewellen, Harvey         M89 OTCM                             14.99m      49-02   5   
 -- Strep, Richard               Unattached                           ND            
 -- George, Cole                 Unat-Sw Oreg                         ND            
 -- Gates, David             M51 OTCM                  37.38m         ND            
 -- Kreusch, Clyde               Unattached                           ND            
 -- Jacquet-Acea, Russell    M65 club northwe          32.00m         ND            
 
Men Super Weight
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Deeter, Bill             M75 Unattached                        8.75m   28-08.50  10   
 
Weight Pentathlon: #2 Men Shot Put Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Deeter, Bill             M75 Unattached              11.53m   37-10.00    916
  2 Lewellen, Harvey         M89 OTCM                     8.49m   27-10.25    809
 
Weight Pentathlon: #3 Men Discus Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Deeter, Bill             M75 Unattached              29.38m      96-05    707
  2 Lewellen, Harvey         M89 OTCM                    20.55m      67-05    666
 
Weight Pentathlon: #1 Men Hammer Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Deeter, Bill             M75 Unattached              37.38m     122-08    919
  2 Lewellen, Harvey         M89 OTCM                    28.67m      94-01    932
 
Weight Pentathlon: #4 Men Javelin Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Deeter, Bill             M75 Unattached              22.59m      74-01    482
  2 Lewellen, Harvey         M89 OTCM                    14.99m      49-02    392
 
Weight Pentathlon: #5 Men Weight Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lewellen, Harvey         M89 OTCM                    10.50m   34-05.50    745
  2 Deeter, Bill             M75 Unattached               8.20m   26-11.00    456
 
Men Weight Pentathlon
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lewellen, Harvey         M89 OTCM                               3544   10   
  2 Deeter, Bill             M75 Unattached                         3480    8