Licensed To: NWAACC 
                           2008 NWAACC Track & Field                           
                      Mt. Hood CC Saints Open  14-Mar-09                       
 
  1  Female    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 Miller, Rocksi               Lane                36.11m F 2009       
  2 Hess, Sierra              SO Unat-Clackamas C    34.24m F            
  3 Beardsley, Tamara         FR Sw Oregon           33.95m F            
  4 Strot, Kelsey                Mt. Hood            33.66m F            
  5 McLaughlin, Melanie       FR Sw Oregon           32.74m F            
  6 Kneip, Jessica            FR Northwest U.        31.28m F            
  7 Kneip, Cadie              FR Northwest U.        30.98m F            
  8 Santiago, Fatina          JR Cascade College     28.95m F            
  9 Nowak, Kallie             FR Lane                26.22m F            
 10 Robertson, Jessie         FR Lane                23.81m F            
 11 Johnson, Corby            FR Warner Pacific      22.59m F            
 
  2  Male    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Bellitt, Chris               Lane                44.82m F 2009       
  2 Lantz, Anthony            SO Unat-Clackamas C    42.38m F 2009       
  3 Lindgren, Tyler              Lane                39.98m F            
  4 Velasquez, JR             FR Mt. Hood            36.56m F            
  5 Mentzer, Jason            JR Corban              36.35m F            
  6 Pike, Luke                SO Clackamas           35.11m F            
  7 Weber, Adrian             FR Mt. Hood            35.10m F            
  8 Crews, Arthur             20 Unattached          34.95m F            
  9 Perry, Max                FR Unat-Clackamas C    34.50m F            
 10 Gobel, Joseph             SO Unat-Clackamas C    32.67m F            
 11 McNutt, Brett             FR Mt. Hood            31.16m F            
 12 Carnahan, Ben             FR Sw Oregon           30.97m F            
 13 Chau, Bryan               FR Clark               30.52m F            
 14 Paletti, John             FR Mt. Hood            26.43m F            
 15 Hein, Doug                SO Northwest U.        24.16m F            
    Waltman, Jason            FR Northwest U.            ND F            
    Rauschert, Cory           FR Unat-Clackamas C        ND F            
    Thies, Zach               FR Sw Oregon               ND F            
 
  3  Female    Hammer
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Uskoski, Vanessa          20 Unattached          39.40m F 2009       
  2 Beardsley, Tamara         FR Sw Oregon           37.06m F 2009       
  3 Miller, Rocksi               Lane                36.58m F 2009       
  4 Hamilton, Lauren          FR Clark               35.89m F            
  5 Kennedy, Lacey               Unattached          34.32m F            
  6 Kneip, Jessica            FR Northwest U.        33.43m F            
  7 Robertson, Jessie         FR Lane                33.20m F            
  8 Nowak, Kallie             FR Lane                32.78m F            
  9 Powell, Tauni             FR Unat-Clackamas C    31.46m F            
 10 Kneip, Cadie              FR Northwest U.        30.21m F            
 11 Strot, Kelsey                Mt. Hood            29.57m F            
 
  4  Male    Hammer
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Lindgren, Tyler              Lane                52.57m F 2009       
  2 Perry, Max                FR Unat-Clackamas C    48.09m F 2009       
  3 Crews, Arthur             20 Unattached          46.93m F 2009       
  4 Pike, Luke                SO Clackamas           45.91m F 2009       
  5 Lantz, Anthony            SO Unat-Clackamas C    42.95m F            
  6 Mentzer, Jason            JR Corban              39.91m F            
  7 Keller, Braden            FR Clackamas           36.38m F            
  7 Rauschert, Cory           FR Unat-Clackamas C    36.38m F            
  9 Velasquez, JR             FR Mt. Hood            31.42m F            
 10 Petty, Tyler              FR Northwest U.        26.45m F            
 11 Chau, Bryan               FR Clark               23.34m F            
 12 Roach, Bob                FR Unattached          20.11m F            
 13 Hein, Doug                SO Northwest U.        18.07m F            
 
  5  Female    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 Johnson, Kelsea           FR Sw Oregon            1.47m F            
  2 Pitts, Stephany           SO Mt. Hood             1.47m F            
  3 Holton, Brooklyn          FR Clark                1.47m F            
  1 Hehn, Halley              SO Central Washingt     1.47m F            
  5 Nogle, Bailey             FR Clackamas            1.42m F            
  6 Chong, Dianne             FR Sw Oregon            1.32m F            
  8 Phillips, Linda              Portland Masters     1.27m F            
  7 Ciccarelli, Maria         FR Sw Oregon            1.27m F            
    Nelson, Kendra            FR Sw Oregon               NH F            
 
  6  Male    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Butler, Billy             FR Unat-Clackamas C     1.98m F 2009       
  3 Cramer, Robert               Clark                1.93m F 2009       
  2 Meyer, Chris              FR Clackamas            1.93m F 2009       
  4 Molina, Ernest            19 Unattached           1.88m F            
  4 Laubacher, Patrick        FR Central Washingt     1.88m F            
  6 Walker, Dominick          FR Clackamas            1.83m F            
  7 Evans, Cory               FR Unat-Clackamas C     1.78m F            
  8 Smith, Justin             FR Sw Oregon            1.73m F            
  9 Baskett, Bobby            FR Warner Pacific       1.68m F            
    Feemster, Trace           FR Sw Oregon               NH F            
    Howelton, Brian              Mt. Hood                NH F            
    Ojala, Markus                Clackamas               NH F            
 
  7  Female    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Vaughn, Mary              FR Unat-Clackamas C  11-00.00 F 2009       
  2 Schumacher, Terra         FR Mt. Hood          11-00.00 F 2009       
  3 Shafer, Aimee             SO Clackamas          9-06.00 F            
  4 Wessa, Lindsey            FR Northwest U.       9-04.00 F            
  5 Smith, Sarah              FR Sw Oregon          8-05.00 F            
 
  8  Male    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Fegles, Robby             FR Unat-Clackamas C  16-02.00 F 2009       
  2 Brink, Adam               FR Unat-Clackamas C  16-01.00 F 2009       
  3 Hippler, Jack             FR Unat-Clackamas C  15-03.00 F 2009       
  4 Pruitt, Garrett           FR Unat-Clackamas C  14-06.00 F 2009       
  4 Vaughn, KC                FR Mt. Hood          14-06.00 F 2009       
  6 Nordstrom, Tyrel          FR Clackamas         14-00.00 F 2009       
  7 Ericksen, Alex            FR Unat-Clackamas C  13-10.00 F 2009       
  8 Rudelistch, Jessie        SO Unat-Clackamas C  13-08.00 F 2009       
  9 Sorenson, Tom                Cocc (central Or  13-06.00 F            
 10 Kowalko, Caleb            SO Warner Pacific    13-00.00 F            
 10 Streed, Connor            FR Warner Pacific    13-00.00 F            
 12 Yaden, Jon                FR Warner Pacific    12-06.00 F            
 13 Moore, Cody               FR Warner Pacific    12-00.00 F            
    Helland, Sam              SO Unat-Clackamas C        NH F            
    Lair, Josh                FR Clackamas               NH F            
    VanAsch, Brett            JR Warner Pacific          NH F            
    Elliott, Scott            FR Lane                    NH F            
 
  9  Female    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Johnson, Kelsea           FR Sw Oregon            5.00m F            
  2 Lamping, Leanne           FR Clark                4.96m F            
  3 Tune, Kim                 FR Mt. Hood             4.95m F            
  4 Kent, Kandra              FR Clark                4.91m F            
  5 Bolden, diamond           16 Unattached           4.78m F            
  6 Chong, Dianne             FR Sw Oregon            4.49m F            
  7 Bird, Stacy               SO Mt. Hood             4.46m F            
  8 Heckeroth, Courtney       FR Clackamas            4.44m F            
  9 Iveans, Kyla              FR Sw Oregon            4.40m F            
 10 Phillips, Linda              Portland Masters     3.87m F            
    Hehn, Halley              SO Central Washingt        ND F            
 
 10  Male    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Hansen, James             19 Unattached           6.54m F 2009       
  2 Ragland, Chris            FR Sw Oregon            6.25m F            
  3 Jackson, Freddy           16 Unattached           6.17m F            
  3 Moore, Ethan              FR Clackamas            6.17m F            
  5 Melum, Trevor             FR Clackamas            6.06m F            
  6 Feemster, Trace           FR Sw Oregon            6.02m F            
  7 Davis, Kendrick           FR Unat-Clackamas C     5.96m F            
  7 Laubacher, Patrick        FR Central Washingt     5.96m F            
  9 Howelton, Brian              Mt. Hood             5.79m F            
 10 Hamilton, Cameron         FR Warner Pacific       5.71m F            
 11 Estes, Mike               SO Central Washingt     5.58m F            
 12 Gannon, Justin            FR Sw Oregon            5.44m F            
 13 Frischman, Beau           FR Mt. Hood             5.37m F            
 14 Smith, Justin             FR Sw Oregon            5.35m F            
 15 Johnson, Paul             18 Unattached           5.28m F            
 16 Remesnik, Dustin          18 Unattached           4.99m F            
 17 Sibold, Shane             FR Cascade College      4.70m F            
 18 Freshour, Tyson           FR Mt. Hood             4.48m F            
 
 11  Female    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Ricker, Haley             FR Warner Pacific      10.27m F 2009       
  1 Lamping, Leanne           FR Clark               10.27m F 2009       
  3 Chong, Dianne             FR Sw Oregon           10.17m F 2009       
  4 Conley, Carina            17 Unattached           9.98m F            
  5 Tune, Kim                 FR Mt. Hood             9.86m F            
  6 Bolden, diamond           16 Unattached           9.75m F            
  7 Johnson, Kelsea           FR Sw Oregon            9.64m F            
  8 Iveans, Kyla              FR Sw Oregon            9.40m F            
  9 Bird, Stacy               SO Mt. Hood             9.03m F            
 10 Ciccarelli, Maria         FR Sw Oregon            8.77m F            
 
 12  Male    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Cramer, Robert               Clark               13.22m F 2009       
  2 Fisher, Curtis            FR Warner Pacific      12.93m F            
  3 Moore, Ethan              FR Clackamas           12.84m F            
  4 Evans, Cory               FR Unat-Clackamas C    12.28m F            
  5 Gannon, Justin            FR Sw Oregon           12.25m F            
  6 Davis, Demarkus           18 Unattached          12.24m F            
  6 Davis, Kendrick           FR Unat-Clackamas C    12.24m F            
  8 Howelton, Brian              Mt. Hood            11.79m F            
  9 Jackson, Freddy           16 Unattached          11.59m F            
 
 13  Female    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Miller, Rocksi               Lane                11.78m F 2009       
  2 Strot, Kelsey                Mt. Hood            11.70m F 2009       
  3 McLaughlin, Melanie       FR Sw Oregon           10.85m F            
  4 Kneip, Jessica            FR Northwest U.        10.79m F            
  5 Morgan, Caitlin           FR Warner Pacific       9.95m F            
  6 Robertson, Jessie         FR Lane                 9.64m F            
  7 Nowak, Kallie             FR Lane                 9.38m F            
  8 Santiago, Fatina          JR Cascade College      9.30m F            
  9 Phillips, Shawnna         FR Warner Pacific       8.90m F            
 10 Campbell, Katie           SR Northwest U.         8.88m F            
 11 Prause, Shayna            SO Northwest U.         8.85m F            
 12 Beardsley, Tamara         FR Sw Oregon            8.58m F            
 13 Heckeroth, Courtney       FR Clackamas            8.54m F            
 14 Hess, Sierra              SO Unat-Clackamas C     8.53m F            
 
 14  Male    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Velasquez, JR             FR Mt. Hood            13.79m F 2009       
  2 Lybarger, Evan               Unat-Clackamas C    13.78m F 2009       
  3 Lantz, Anthony            SO Unat-Clackamas C    12.89m F            
  4 Bellitt, Chris               Lane                12.83m F            
  5 Mentzer, Jason            JR Corban              12.52m F            
  6 Crews, Arthur             20 Unattached          12.39m F            
  7 Thies, Zach               FR Sw Oregon           11.25m F            
  8 Gobel, Joseph             SO Unat-Clackamas C    11.08m F            
  8 Reece, William            SO Mt. Hood            11.08m F            
 10 Chau, Bryan               FR Clark               10.66m F            
 11 Havens, Darrell           FR Cascade College     10.26m F            
 12 Weber, Adrian             FR Mt. Hood            10.10m F            
 13 Kowalko, Caleb            SO Warner Pacific       9.78m F            
 14 Pike, Luke                SO Clackamas            9.68m F            
 15 Paletti, John             FR Mt. Hood             9.64m F            
 16 Roach, Bob                FR Unattached           9.62m F            
 17 Carnahan, Ben             FR Sw Oregon            9.34m F            
 18 McNutt, Brett             FR Mt. Hood             9.12m F            
 19 Rauschert, Cory           FR Unat-Clackamas C     8.22m F            
 
 15  Female    Javelin
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Powell, Tauni             FR Unat-Clackamas C 131-05.00 F 2009       
  2 Peoples, Jill             SO Warner Pacific   128-06.00 F 2009       
  3 Campbell, Katie           SR Northwest U.     118-10.00 F 2009       
  4 Kennedy, Lacey               Unattached       117-05.00 F 2009       
  5 Prause, Shayna            SO Northwest U.     116-11.00 F 2009       
  6 Phillips, Shawnna         FR Warner Pacific   115-09.00 F 2009       
  7 Newby, Rachel             FR Warner Pacific   107-01.00 F            
  8 Yokbay, Kayla             FR Sw Oregon        105-05.00 F            
  9 Hess, Sierra              SO Unat-Clackamas C  94-11.00 F            
 10 Krempley, Katrina         FR Lane              90-05.00 F            
 11 Spring, Crystal           FR Unat-Clackamas C  88-10.00 F            
 12 Johnson, Corby            FR Warner Pacific    80-04.00 F            
 12 Iveans, Kyla              FR Sw Oregon         80-04.00 F            
 
 16  Male    Javelin
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Gobel, Joseph             SO Unat-Clackamas C 167-08.00 F            
  2 Miller, Cory              SR Churchill High S 165-07.00 F            
  3 Robinson, Kyle               Unattached       165-02.00 F            
  4 Andrews, Ben              FR Clackamas        152-00.00 F            
  5 Schnell, Garrett          FR Clackamas        149-07.00 F            
  6 Fugere, Kyle              FR Clark            149-05.00 F            
  7 VanAsch, Brett            JR Warner Pacific   148-00.00 F            
  8 Martin, Jordan            FR Clark            145-06.00 F            
  9 Phillips, Mark               Portland Masters 142-07.00 F            
  9 Hughes, Alex              FR Clark            142-07.00 F            
 11 Smith, Justin             FR Sw Oregon        141-01.00 F            
 12 Parks, Danny              SR Churchill High S 139-04.00 F            
 12 Gannon, Justin            FR Sw Oregon        139-04.00 F            
 14 Vaughn, KC                FR Mt. Hood         136-08.00 F            
 15 Weber, Adrian             FR Mt. Hood         135-07.00 F            
 16 Petty, Tyler              FR Northwest U.     121-10.00 F            
 17 kimsey, jon               20 Unattached       117-02.00 F            
 18 Hein, Doug                SO Northwest U.      96-08.00 F            
 19 Kee, Tatsuya              FR Clark             66-08.00 F            
 
 17  Female   3000m StplCh
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Frasier, Francesca        FR Sw Oregon         12:10.73 F 2009       
  2 Gustafson, Hannah         SO Mt. Hood          13:17.95 F 2009       
 
 18  Male   3000m StplCh
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Hart, Tyler               JR Northwest U.      10:06.44 F 2009       
  2 De La Cruz, juan          21 Unattached        10:23.77 F            
  3 Raleigh, Brent            FR Warner Pacific    10:28.94 F            
  4 Melles, Ben                  Unattached        10:37.08 F            
  5 Lewis, Grant              FR Clackamas         10:47.71 F            
  6 Romey, Matt                  Unattached        10:50.71 F            
  7 Gongora, Gilmer              Mt. Hood          10:52.22 F            
  8 Cook, Kevin               FR Corban            11:16.01 F            
  9 Hardrath, Jason           FR Corban            11:28.33 F            
 
 21  Female   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Moller, Carli             SO Corban             4:49.82 F 2009       
  2 Casillas, Ana             22 Unattached         5:06.12 F 2009       
  3 Wagner, Lindsey           FR Northwest U.       5:08.32 F 2009       
  4 Renfro, Amy               FR Corban             5:14.55 F 2009       
  5 Brager, Amanda            FR Everett            5:22.19 F 2009       
  6 jennifer, hague           FR Corban             5:23.16 F            
  7 Minor, Jolene             FR Everett            5:31.90 F            
  8 Damon, Emily              FR Sw Oregon          5:35.68 F            
  9 Avellaneda, Yesenia       16 Unattached         5:44.19 F            
 10 Adams, Alexa              FR Sw Oregon          6:14.34 F            
 
 22  Male   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Chakisso, Tahir              Unattached         4:05.24 F 2009       
  2 Bridges, Seth             FR Northwest U.       4:09.41 F            
  3 Goins, Caleb              FR Corban             4:10.06 F            
  4 Sanders, Steven           FR Sw Oregon          4:13.18 F            
  5 Ishenin, Slavic           FR Mt. Hood           4:14.09 F            
  6 Rakestraw, Brian          20 Unattached         4:17.73 F            
  7 Graves, Jonathan          JR Warner Pacific     4:18.77 F            
  8 Rockwell, Liam            FR Evergreen St.      4:22.52 F            
  9 Burris, Sam               FR Central Washingt   4:24.94 F            
 10 Loewen, Josh              20 Unattached         4:27.56 F            
 11 Schloemer, Jeffery        JR Corban             4:30.33 F            
 12 Rowland, Zack             FR Central Washingt   4:33.88 F            
 13 Pace, Nicholas            FR Evergreen St.      4:40.67 F            
 14 Luce, Tyler               FR Evergreen St.      4:43.44 F            
 
 23  Female   100m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Scott, Jasmine            FR Sw Oregon            15.93 F 2009       
  2 Sterling, Katie           FR Lane                 16.01 F 2009       
  3 Ferrara, Olivia              Dare To Dream        16.18 F 2009       
  4 Schumacher, Terra         FR Mt. Hood             16.56 F 2009       
  5 Avalos, Andrea            18 Unattached           17.31 F            
  6 Annas, Katie              SO Warner Pacific       17.61 F            
  7 Smith, Jocelyn            FR Corban               18.45 F            
  8 Ciccarelli, Maria         FR Sw Oregon            18.94 F            
  9 Ricco, Danielle           FR Warner Pacific       18.96 F            
 10 Williams, Brittanie       21 Unattached           19.05 F            
 11 Holton, Brooklyn          FR Clark                19.31 F            
 12 Smith, Sarah              FR Sw Oregon            19.85 F            
 
 24  Male   110m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Olstedt, Dennis              Lane                 15.65 F 2009       
  2 Walker, Dominick          FR Clackamas            15.77 F 2009       
  3 Arnold, Richard           FR Unat-Clackamas C     16.39 F            
  4 Waltman, Jason            FR Northwest U.         16.82 F            
  5 Smith, Justin             FR Sw Oregon            16.94 F            
 
 25  Female   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Hayward, Annie            SO Lane               1:00.03 F 2009       
  2 Sims, Catherine           SO Mt. Hood           1:00.85 F 2009       
  3 Batson, Diana             FR Lane               1:02.70 F            
  4 Salyer, Angelyn           FR Lane               1:03.01 F            
  5 Farah, Lindsey            JR Evergreen St.      1:03.83 F            
  6 Menzies, Jeanine             Lane               1:04.74 F            
  7 DeLapp, Paige             FR Northwest U.       1:04.90 F            
  8 Hehn, Halley              SO Central Washingt   1:05.63 F            
  9 Berg, Marissa             FR Central Washingt   1:05.69 F            
 10 laughlin, erin            FR Corban             1:06.48 F            
 11 Gopher, Raevyn            FR Clackamas          1:07.32 F            
 12 Nelson, Kendra            FR Sw Oregon          1:07.83 F            
 13 Smith, Kayla              18 Unattached         1:08.51 F            
 14 Westlake, Samantha        FR Warner Pacific     1:09.26 F            
 15 Coleman, Evelyn           FR Evergreen St.      1:23.30 F            
 
 26  Male   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Harper, Bryan             FR Lane                 50.47 F 2009       
  2 Hope, Nate                   Mt. Hood             51.07 F            
  3 Romey, Matt                  Unattached           51.59 F            
  4 Smith, Nick               19 Unattached           52.02 F            
  5 Ryberg, Brent             FR Lane                 52.26 F            
  6 Lindstrom, Travis            Mt. Hood             52.70 F            
  7 Ragland, Chris            FR Sw Oregon            52.77 F            
  8 lang, tylan               19 Unattached           52.87 F            
  9 Lara, Ryan                FR Evergreen St.        52.91 F            
 10 St. Peter, Beau           SO Corban               53.27 F            
 11 Reed, Jimmy               JR Northwest U.         53.86 F            
 12 Espino, Kevin             FR Mt. Hood             54.17 F            
 13 Smith, Jesse              FR Unat-Clackamas C     54.25 F            
 14 Urias, Emanual            FR Sw Oregon            54.98 F            
 15 Akers, Tyrell             FR Sw Oregon            55.11 F            
 16 Mendoza, Adam             FR Cascade College      55.27 F            
 17 Baskett, Bobby            FR Warner Pacific       55.41 F            
 18 Frischman, Beau           FR Mt. Hood             55.73 F            
 19 Sibold, Shane             FR Cascade College      55.95 F            
 20 Merrell, Tad              FR Unat-Clackamas C     55.98 F            
 21 Wall, Brett               FR Mt. Hood             56.73 F            
 22 Copsey, William              Unattached           57.01 F            
 23 Pirkl, Drew               FR Clark                57.08 F            
 24 Bellingham, Bret          FR Unat-Clackamas C     57.15 F            
 25 Anderson, Jason           FR Sw Oregon            58.27 F            
 
 27  Female   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Rhodes, Anaiah            FR Mt. Hood             12.85 F 2009       
  2 Ricker, Haley             FR Warner Pacific       13.20 F            
  3 Sims, Crystal             FR Mt. Hood             13.21 F            
  3 Edmiston, Makaysia           Dare To Dream        13.21 F            
  5 Miller, Chelsea           SO Northwest U.         13.31 F            
  6 Ferrara, Olivia              Dare To Dream        13.51 F            
  7 Pitts, Stephany           SO Mt. Hood             13.56 F            
  8 Sterling, Katie           FR Lane                 13.61 F            
  9 Annas, Katie              SO Warner Pacific       13.78 F            
 10 davis, bianca             FR Corban               13.85 F            
 11 Bolden, diamond           16 Unattached           13.96 F            
 12 Heckeroth, Courtney       FR Clackamas            14.35 F            
 13 Shafer, Lauren            SO Clackamas            14.67 F            
 14 Tune, Kim                 FR Mt. Hood             14.85 F            
 15 Johnson, Kelsea           FR Sw Oregon            14.88 F            
 16 Phillips, Linda              Portland Masters     15.24 F            
 17 Bird, Stacy               SO Mt. Hood             15.34 F            
 
 28  Male   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Washington, Nate             Clark                11.12 F 2009       
  2 lang, tylan               19 Unattached           11.25 F            
  3 Keel, Derrick             FR Clark                11.29 F            
  4 Gobel, Joseph             SO Unat-Clackamas C     11.37 F            
  5 Schnell, Garrett          FR Clackamas            11.42 F            
  6 Hillebrand, Will          FR Clark                11.45 F            
  7 Tolento, Eric             FR Clackamas            11.59 F            
  8 Fisher, Curtis            FR Warner Pacific       11.67 F            
  9 Washington, Nathaniel     19 Unattached           11.72 F            
 10 Christianson, Austin      FR Lane                 11.75 F            
 11 Jackson, Aaron            FR Clark                11.79 F            
 12 Feemster, Trace           FR Sw Oregon            11.85 F            
 13 Julian, Matt              FR Unat-Clackamas C     11.92 F            
 14 Hamilton, Cameron         FR Warner Pacific       11.98 F            
 15 Berhe, Davion             FR Sw Oregon            12.20 F            
 16 Shoemaker, Jason          SR Evergreen St.        12.39 F            
 17 Remesnik, Dustin          18 Unattached           12.40 F            
 17 Patterson, Randy          FR Cascade College      12.40 F            
 19 Davis, Demarkus           18 Unattached           12.67 F            
 20 Christensen, Josh         FR Corban               12.68 F            
 21 Combs-Bachmann, Alex      SO Evergreen St.        12.97 F            
 22 Freshour, Tyson           FR Mt. Hood             13.04 F            
 23 Alexander, Gerhard        SO Central Washingt     13.78 F            
 24 Phillips, Mark               Portland Masters     13.87 F            
 25 Smerke, Chris             SO Cascade College      16.17 F            
 
 29  Female   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Moller, Carli             SO Corban             2:23.35 F 2009       
  2 Hicks, Ericka             FR Warner Pacific     2:30.14 F 2009       
  3 Payment, Whitney          SO Mt. Hood           2:30.53 F 2009       
  4 Welling, Courtney         FR Corban             2:31.81 F            
  5 Casillas, Ana             22 Unattached         2:36.93 F            
  6 Brager, Amanda            FR Everett            2:36.95 F            
  7 Cooley, Stephanie         SO Warner Pacific     2:41.51 F            
  8 Gustafson, Hannah         SO Mt. Hood           2:43.22 F            
  9 Damon, Emily              FR Sw Oregon          2:43.47 F            
 10 Sails, Marlene            18 Unattached         2:44.06 F            
 11 Reid, Kaitlyn             FR Clackamas          2:44.34 F            
 12 McGill, Krissy            FR Everett            2:46.58 F            
 13 Aellert, Briana           FR Clackamas          2:47.16 F            
 14 Spring, Crystal           FR Unat-Clackamas C   2:47.22 F            
 15 Avellaneda, Yesenia       16 Unattached         2:52.88 F            
 16 Estrella, Krystal         FR Warner Pacific     3:02.09 F            
 17 Adams, Alexa              FR Sw Oregon          3:03.69 F            
 
 30  Male   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Smith, Matt               FR Clark              1:58.51 F            
  2 Lockard, Curt             JR Warner Pacific     1:59.56 F            
  3 Ishenin, Slavic           FR Mt. Hood           2:03.20 F            
  4 Burris, Sam               FR Central Washingt   2:03.68 F            
  5 Schloemer, Jeffery        JR Corban             2:05.85 F            
  6 Trowbridge, Seth          FR Everett            2:06.92 F            
  7 Rockwell, Liam            FR Evergreen St.      2:06.94 F            
  8 Rowland, Zack             FR Central Washingt   2:09.11 F            
  9 Lopez, Robert             SO Warner Pacific     2:09.84 F            
 10 Spencer, Brandon          FR Warner Pacific     2:10.61 F            
 11 Urias, Emanual            FR Sw Oregon          2:11.95 F            
 12 Gongora, Gilmer              Mt. Hood           2:13.34 F            
 13 Coriano, Kevin            FR Corban             2:14.52 F            
 14 Gomez, Humberto           16 Unattached         2:16.19 F            
 15 Bellefeuille, Jed         FR Clackamas          2:18.33 F            
 16 Stevens, James            22 Unattached         2:32.84 F            
 
 31  Female   400m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Sims, Crystal             FR Mt. Hood           1:08.09 F 2009       
  2 Annas, Katie              SO Warner Pacific     1:08.84 F 2009       
  3 Williams, Brittanie       21 Unattached         1:14.45 F            
  4 Avalos, Andrea            18 Unattached         1:17.69 F            
  5 Kermode, Danielle         FR Clark              1:18.22 F            
  6 Phillips, Linda              Portland Masters   1:35.17 F            
 
 32  Male   400m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Lewis, Sean                  Dare To Dream        56.07 F 2009       
  2 Olstedt, Dennis              Lane                 56.64 F 2009       
  3 McMaster, Brian           21 Unattached           57.01 F 2009       
  4 sallos, sol                  Bowerman AC          57.61 F            
  5 Arnold, Richard           FR Unat-Clackamas C     58.03 F            
  6 Berhe, Davion             FR Sw Oregon            59.43 F            
  7 Anderson, David           SO Corban             1:01.48 F            
  8 Smith, Justin             FR Sw Oregon          1:03.85 F            
 
 33  Female   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Rhodes, Anaiah            FR Mt. Hood             26.79 F            
  2 Sims, Catherine           SO Mt. Hood             26.84 F            
  3 Reid, Kaitlyn             FR Clackamas            27.13 F            
  4 Batson, Diana             FR Lane                 27.14 F            
  5 Ricker, Haley             FR Warner Pacific       27.51 F            
  6 Pitts, Stephany           SO Mt. Hood             27.75 F            
  7 Edmiston, Makaysia           Dare To Dream        27.78 F            
  8 Miller, Chelsea           SO Northwest U.         27.99 F            
  9 Holton, Brooklyn          FR Clark                28.09 F            
 10 Hayward, Annie            SO Lane                 28.19 F            
 11 Salyer, Angelyn           FR Lane                 28.26 F            
 12 Renfro, Amy               FR Corban               28.30 F            
 13 davis, bianca             FR Corban               28.64 F            
 14 Nogle, Bailey             FR Clackamas            28.90 F            
 15 Farah, Lindsey            JR Evergreen St.        28.91 F            
 16 Hicks, Ericka             FR Warner Pacific       29.18 F            
 16 Menzies, Jeanine             Lane                 29.18 F            
 18 Sentgeorge, Katrina       SO Central Washingt     29.30 F            
 19 Gopher, Raevyn            FR Clackamas            29.84 F            
 20 Smith, Sarah              FR Sw Oregon            29.94 F            
 21 Nelson, Kendra            FR Sw Oregon            29.97 F            
 22 Aellert, Briana           FR Clackamas            30.83 F            
 23 Krempley, Katrina         FR Lane                 30.99 F            
 24 Westlake, Samantha        FR Warner Pacific       31.68 F            
 25 Ciccarelli, Maria         FR Sw Oregon            31.69 F            
 
 34  Male   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Keller, Wesley            SO Clackamas            22.65 F            
  2 Hillebrand, Will          FR Clark                23.08 F            
  3 lang, tylan               19 Unattached           23.15 F            
  4 Washington, Nate             Clark                23.22 F            
  5 Garner, Demarcus          FR Clackamas            23.25 F            
  6 Faber, Brandon               Unattached           23.30 F            
  7 Ragsdale, Larry           FR Lane                 23.63 F            
  8 Hope, Nate                   Mt. Hood             23.87 F            
  9 Ragland, Chris            FR Sw Oregon            23.88 F            
 10 Jackson, Aaron            FR Clark                23.98 F            
 11 Romey, Matt                  Unattached           24.03 F            
 12 Lair, Josh                FR Clackamas            24.36 F            
 13 Petty, Steven             FR Cascade College      24.59 F            
 14 Nordstrom, Tyrel          FR Clackamas            24.81 F            
 15 Peters, Greg              SO Northwest U.         24.92 F            
 16 Espino, Kevin             FR Mt. Hood             25.00 F            
 17 Williams, Trevor          FR Clackamas            25.36 F            
 18 Waltman, Jason            FR Northwest U.         25.50 F            
 19 Schnell, Garrett          FR Clackamas            25.70 F            
 20 Combs-Bachmann, Alex      SO Evergreen St.        25.77 F            
 21 Wall, Brett               FR Mt. Hood             25.98 F            
 22 Hamilton, Cameron         FR Warner Pacific       26.13 F            
 23 Merrell, Tad              FR Unat-Clackamas C     26.14 F            
 24 Julian, Matt              FR Unat-Clackamas C     26.24 F            
 25 Tolento, Eric             FR Clackamas            26.25 F            
 26 Lindstrom, Travis            Mt. Hood             26.29 F            
 27 Bellefeuille, Jed         FR Clackamas            26.97 F            
 28 Stevens, James            22 Unattached           29.07 F            
 
 35  Female   5000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Ballard, Leah             FR Warner Pacific    19:18.35 F 2009       
  2 Hall, Megan               SO Everett           19:29.50 F 2009       
  3 Frasier, Francesca        FR Sw Oregon         19:37.50 F 2009       
  4 griggs, karissa           FR Corban            19:41.26 F 2009       
  5 Braniff, Ashley           FR Clackamas         20:01.85 F 2009       
  6 Payment, Whitney          SO Mt. Hood          20:03.60 F 2009       
  7 ghavami, al               FR Corban            20:18.80 F            
  8 Winkle, Kayla             FR Warner Pacific    20:54.10 F            
  9 Costigan, Jessica         FR Everett           21:00.64 F            
 10 Cotterill, Lacey             Everett           21:05.03 F            
 11 Minor, Jolene             FR Everett           21:23.24 F            
 12 Eloff, Brandie            FR Clark             21:35.86 F            
 13 Baker, Emily              FR Evergreen St.     22:05.84 F            
 
 36  Male   5000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Chakisso, Tahir              Unattached        15:15.06 F 2009       
  2 Rakestraw, Brian          20 Unattached        15:30.66 F 2009       
  3 Schmidt, Andrew           FR Cascade College   15:41.10 F 2009       
  4 Moncur, Matt              FR Clark             15:47.68 F 2009       
  5 Sanders, Steven           FR Sw Oregon         15:58.07 F            
  6 Nilsen, Tyler             SO Unattached        15:58.08 F            
  7 Shakalia, Karim           FR Warner Pacific    15:59.52 F            
  8 Lagerstrom, Eric          SO Warner Pacific    16:01.27 F            
  9 Snell, Ben                   Corban            16:05.68 F            
 10 Goins, Caleb              FR Corban            16:09.02 F            
 11 Garcia, Julio             FR Warner Pacific    16:09.60 F            
 12 Mammo, Ephrem             FR Warner Pacific    16:11.10 F            
 13 Ellis, Bobby              FR Mt. Hood          17:00.85 F            
 14 Mellenberger, Daniel      FR Everett           17:41.07 F            
    Melles, Ben                  Unattached              NT F            
    McConnell, Jason          24 Unattached              NT F            
    Luce, Tyler               FR Evergreen St.           NT F            
    Davis, Marcus             FR Warner Pacific          NT F            
    Moorman, Anthony          SO Clark                   NT F            
    Cook, Kevin               FR Corban                  NT F            
    Jensen, Andrew            FR Clark                   NT F            
    Hardrath, Jason           FR Corban                  NT F            
    Reyes, Eduardo            SR Panama                  NT F            
    Pace, Nicholas            FR Evergreen St.           NT F            
    Pengra, Travis            FR Warner Pacific          NT F            
    De La Cruz, juan          21 Unattached              NT F